Aile Planlaması lütfen yardım :(

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

sarisekerim86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2010
176
0
kızlar bende adet düzensizliği var ve doktor bana diane 35 kullanmamı önerdi aynı zamanda koruyucu özelliği var dedi adetin 1.günü kullanmaya başladım (bugün 2.gün) ve 15 gün sonra evleniyorum kullanmakta çokmu geç kaldım dersiniz ? ne yapmam lazım ?

ben evlenmeden önce kullanmamıştım iç geç kaldığını da sanmıyorum takma kafana ve rahat ol

dogum kontrol haplarinin koruyuculugu bir ay boyunca hic unutmiycagini varsayarsak ilk hapi aldigin gun baslar. o yuzden rahat ol koruyuculugu basladi ama bu ay haplari zamaninda icmeye ozen goster

kızlar bende adet düzensizliği var ve doktor bana diane 35 kullanmamı önerdi aynı zamanda koruyucu özelliği var dedi adetin 1.günü kullanmaya başladım (bugün 2.gün) ve 15 gün sonra evleniyorum kullanmakta çokmu geç kaldım dersiniz ? ne yapmam lazım ?

bana doktorum 1. kutu bitince koruma başlar demişti ben de evlendiğimde 2. kutudan 5-6 tane içmiştim keşke geçen ay başlasaydın ama zaten düğüne kadar 17 tane içmiş oluyorsun büyük ihtimalle korur

ben evlenmedim bir ay önce başlamıştım
2. ay tamamen korumaya başladığını biliyorum

haplarını düzenli kullan, bunun yanında ilk ay ek bi korunma yöntemi öneriyor jinekologlar..

düzenli olarak kullanıyorum hapları ama yinede korku var yok değil :KK43:

korkma doktorlar ilk ay hap unutabileceğini yada geciktirebileceğini varsayarak ilk ay ek koruma öneriyorlar. çünkü ilk ayda şöyle bir durum oluşuyor. mesela 18. gün ilişkin oldu 20. gün hapı unuttun. bu durumda 18. gün koruması da oluşmamış oluyor çünkü 1 ayı doldurmadın. ama normalde sadece unuttuktan sonrası etkilenir öncesi değil. o yüzden ilk ay hap unutmak çok risklidir.
hapları unutmuyorsan korkmana hiç gerek yok.

Kusura bakmayın da daha ilk hapta korumaya falan başlamaz...
İlk ay ek bir korunma yöntemi kullanılmalıdır...

Kusura bakmayın da daha ilk hapta korumaya falan başlamaz...
İlk ay ek bir korunma yöntemi kullanılmalıdır...

canım ben eczacılık öğrencisiyim merak etme unutmıycağını varsaydığımızda ilk hapın alımıyla başlar. ilaç etki ve etkileşimlerini herhangi birinden daha fazla bilmemi anlayışla karşılarsın sanırım. ilk hapın alımıyla hiç hap unutmıycağını varsayarsan koruması başlar...

ilk ay tam koruma saglamaybılır rıske atılmaz ek korunma yontemı onerılır yada bır ay hapa başlanabılırdı..

X