LÜTFEN YARDIM Görüşmediğim kayınvalidenin torun görme hakkı??

Sırf sosyal medyada bebeklerin reklamını yapamadı diye çirkefleşen bir annesi var. Bence ömrünüz boyunca görüşmeyi n.
Ah tam olarak bu işte. Olur da bir mahkeme olur ve görüşmelerine karar kılarsa da bunu şrt koşucam. Reşit olmayan çocuklarımın mahremiyetini sosyal medyasında sergilemesin diycem. Tüm motivasyonunu kaybeder o zaman zaten.

Madem öyle siz de tehdit mesajlarıyla polise gidip uzaklaştırma çıkarsın ya da mahkemeye verdiğinde o mesajları gösterirsin Allah kolaylık versin çirkefle uğraşmak zor. Peki merak ettim eşiniz ne ediyor bu duruma
Tam bunu yazmaya gelmiştim. Attığı mesajlarla savcılığa gidip uzaklaştırma kararı çıkarttırın, şok olsun.

Siz talep edersiniz ondan yana bir sıkıntı yok. Ama hakim kabul eder mi onu olaya göre değerlendirmek lazım.
Peki şunu da merak ediyorum, ben görüşmelerini engelleyecek hiçbir şey fiilen ya da sözle yapmadım. Yani gelmeye kalktı da engellemedim, geldi de kapıdan çevirmedim, yok göremezsin torun demedim. Aksine mesajlarla dolu elim telefonum neden hiç gelip görmüyorsunuz demisimdir her tartışmada Bu durumda mahkeme demeyecek mi görmek istedin de göstermediler mi diye? Yani burada bi mantık boşluğu var, gelip görmek istese buyur edicez belki içeri? Ancak o bize karşı bir zafer kazanma peşinde, bizim yetkimiz olmadığı bizim dahil olmadığımız bir ilişki kurabileceğinin ispatı peşinde.

Peki şunu da merak ediyorum, ben görüşmelerini engelleyecek hiçbir şey fiilen ya da sözle yapmadım. Yani gelmeye kalktı da engellemedim, geldi de kapıdan çevirmedim, yok göremezsin torun demedim. Aksine mesajlarla dolu elim telefonum neden hiç gelip görmüyorsunuz demisimdir her tartışmada Bu durumda mahkeme demeyecek mi görmek istedin de göstermediler mi diye? Yani burada bi mantık boşluğu var, gelip görmek istese buyur edicez belki içeri? Ancak o bize karşı bir zafer kazanma peşinde, bizim yetkimiz olmadığı bizim dahil olmadığımız bir ilişki kurabileceğinin ispatı peşinde.

Bak bu durumu çok değiştirir aynen bu şekilde söyleyeceksiniz ve diyeceksiniz ki bu davada hukuki yarar yok. Biz görüşmelerine engel değiliz.

Bak bu durumu çok değiştirir aynen bu şekilde söyleyeceksiniz ve diyeceksiniz ki bu davada hukuki yarar yok. Biz görüşmelerine engel değiliz.
Ben kendisiyle iletişime geçmeye çalıştım tekrar. Dilediği zaman gelip görebileceğini kapımızın hep açık olduğunu söyledim. Mesaj ve ses kaydı ile. Kendisi beni heryerden engellemiş. Bilmiyorum şuan bu senaryo hukuğun neresinde. Gerçekten bazı insanlarla uğraşmak çok zor…

Gösteri yapmış sanırım. Davayı açsın ozaman. Hakime göre değişir. Bir ara haber sitesinde okudum. Ama torunun babası hayatta değildi sanırım. Emsal karar bulursunuz.

Avukat tutsun ödesin parasını 🥴o zaman düşünürsünüz

Gösteri yapmış sanırım. Davayı açsın ozaman. Hakime göre değişir. Bir ara haber sitesinde okudum. Ama torunun babası hayatta değildi sanırım. Emsal karar bulursunuz.

Avukat tutsun ödesin parasını 🥴o zaman düşünürsünüz

Gördüm haberi ben de. Teşekkür ederim. İnşallah aklın yoluna gelir torunlarına böyle manzaralar yaşatmaktansa..

Ben kendileri ile kaç senedir görüşmüyorum
Ama çocukları görmesine yada aramasına engel olmuyorum.
Ben evde olmadığım zaman gelip görüyorlar
Sizin bebeler küçük tabii, ama birşekilde eşiniz evdeyken gelip 1-2 saat görüp dönsünler derim. İlerde eşiniz ile aranızda problem olur bence

Ben kendileri ile kaç senedir görüşmüyorum
Ama çocukları görmesine yada aramasına engel olmuyorum.
Ben evde olmadığım zaman gelip görüyorlar
Sizin bebeler küçük tabii, ama birşekilde eşiniz evdeyken gelip 1-2 saat görüp dönsünler derim. İlerde eşiniz ile aranızda problem olur bence
Ben engel değilim ki. Buyrun gelin görün diyorum. Sayısız kez dedim. Bizim kapımız ne yaşanırsa yaşansın size açık, birbirimizi affedemezsek de tolere edicez mecbur dedim.Kendisi küs bize. Heryerden engellemiş beni. Eşimi de sözle evlatlıktan reddedercesine linçlemiş, ona da küs.

Ben engel değilim ki. Buyrun gelin görün diyorum. Sayısız kez dedim. Bizim kapımız ne yaşanırsa yaşansın size açık, birbirimizi affedemezsek de tolere edicez mecbur dedim.Kendisi küs bize. Heryerden engellemiş beni. Eşimi de sözle evlatlıktan reddedercesine linçlemiş, ona da küs.
O halde versin mahkemeye 😀
Canı atraksiyon çekiyor belliki

Arkadaşlar merhaba, kayınvalidemle hamileliğim ve lohusalığımda çok büyük tartışmalar yaşandı. Eşimle de benimle de küs. İkiz bebeklerime bir babanelik yaptığını
, görmek için çabaladığını da görmedik. Ancak şuan sadece için mahkeme kararı çıkarıp torunlarını öyle göreceğine dair bir tehdit mesajı atmış. Çocuklarım 7 aylık. Böyle bir hakkı var mıdır? Biz olaylar soğusun ve akışına bakarız diye düşünüyorduk, biraz tüm bu kaostan uzak kalma niyetindeydik ama kadın rahat durmuyor.
Tmm görsün torunlarını ama bunun yolu u olmamalı bence, aranız ne kadar kötü de olsa arayı düzeltip ( çok samimi olmanıza gerek yok, torunlarını görecek kadar) en azından saygı çerçevesi içerisinde gelip görsünler torunlarını. Ama tehdit etmek nedir? Torunlarının annesini üstelik. Aaaa acaba psikolojik sorunları olabilir mi?

Siz doğru olanı yapmışsınız, ama kendisi büyüklük gösterecek olgunlukta değil anlaşılan.
Böyle insanlarla konuşarak anlaşmanız çok zor, allah kolaylık versin.

polis tehdit vs çok manasız ama

insanların torunlarını görme hakları sapık, hırsız vs değilse ellerinden alınmamalı bence

Dipnot: aranızda geçen sorun aşırı önemli değilse...

Tmm görsün torunlarını ama bunun yolu u olmamalı bence, aranız ne kadar kötü de olsa arayı düzeltip ( çok samimi olmanıza gerek yok, torunlarını görecek kadar) en azından saygı çerçevesi içerisinde gelip görsünler torunlarını. Ama tehdit etmek nedir? Torunlarının annesini üstelik. Aaaa acaba psikolojik sorunları olabilir mi?

Siz doğru olanı yapmışsınız, ama kendisi büyüklük gösterecek olgunlukta değil anlaşılan.
Böyle insanlarla konuşarak anlaşmanız çok zor, allah kolaylık versin.

polis tehdit vs çok manasız ama

insanların torunlarını görme hakları sapık, hırsız vs değilse ellerinden alınmamalı bence

Dipnot: aranızda geçen sorun aşırı önemli değilse...

ne yapmaya çalıştığını ben de anlamıyorum çünkü gelip görmek istese ona engel olucak kimse yok. Kapıda mı bırakıcaz kadını. Ya bomboş huzursuzluk yaratmak için ağzına geleni söylüyo (ki başarıyor) ya da içerisinde benim ve eşimin olmadığı bir görüşme hakkı kazanarak bize karşı bir zafer elde etme peşinde. Bizimle muhatap olmak istemiyor, torunları için de olsa bir şeyleri onarma çabası göstermek istemiyor. Çözüm olarak küsüp heryerden engelliyor, mahkemeye de heralde küsüz görüşmüyoruz demek için.

X