Erkek İnfertilitesi (Lütfen yardim edin) sperm hareketsizliği

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Kızlar benim de eşimde ileri hızlı sperminde problem var. Bide morfoloji ama şuan tek amacım ileri hızlıyı yükseltmek. Hıza en büyük etkiyi koenzim q10 ve krill oil yapıyor. Ayrıca l-carnitinin de etkili olduğunu okumuştun.
Baya bi araştırdım, bu konudaki tüm içerikleri okudum. Eğer sayı da düşükse eşinizde önce başlayacağınız şey keçiboynuzu kürü olmalı. 3 ay kürü uyguladıktan sonra diğer adım havuç kürüne başlamak. Biz 3 ay keçiboynuzu kürü yaptık şuan havuç küründeyiz. Sabahları aç karnına eşim bi gün zeytinyağında bekletilmiş incir yiyor ve akşamları bi avuç da olsa kabak çekirdeği. Yemeklerimin yanında bol yeşillikli salata yapıyorum,sebzeye ağırlık veriyorum ama balık da çok önemli. Paketlenmiş hazır gıdalardan olabildiğince uzak durmaya çalışıyoruz. Kola asitli içecekleri tüketmemeye dikkat ediyoruz.Sigarayı 2 aydır içmiyı eşim.Ayrıca progeny m adında kompleks vitamini önerdi doktorumuz. 3 ay kullanıp test yaptıracağız. Umarım işe yarar. Bu kompleks bitiminde sperm sağlığı için tüm vitamin ve mineraller var. Kendim için de Elevit ve omega 3 kullanıyorum. Allahım hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin en yakın en hayırlı zamanda..

Balım sizde enfeksiyon var sanırım ve hızınız morfolojiniz gayet iyi. Enfeksiyona bağlı likefaksiyon süresi 60 dk üzeri yani sperm sıvılaşma süreniz çok uzun. Sayı için keçiboynuzu kürünü önerebilirim. Ama öncelikle enfeksiyon için tedavi almanız gerekir sanırım..[/QUO bizim testide yorumlar mısınız lütfen??. Enfeksiyonun olması morfoloji sorununu mu getiriyor acaba?

Balım sizde enfeksiyon var sanırım ve hızınız morfolojiniz gayet iyi. Enfeksiyona bağlı likefaksiyon süresi 60 dk üzeri yani sperm sıvılaşma süreniz çok uzun. Sayı için keçiboynuzu kürünü önerebilirim. Ama öncelikle enfeksiyon için tedavi almanız gerekir sanırım..
Bizimki ni de yorumlar mısın? Enfeksiyon morfoloji sorununa mı neden oluyor?

Kızlar canlanın lütfen unutmayın bu yazilarimizi 10 sene sonra bile umutsuz insanlar okuyunca umutlanacak nasıl biz eski yazilari okuyup hevesleniyorsak umutlaniyorsak bizlerde bu gün yazacağız yarın millet umutlanacak

Eşim proxeed plus ve arginin kullanmaya başladı bakalım sonuçları tek tek yazacağım insallah

Arkadaşlar sperm hızı için hangi kürü hangi gıdaları hangi düzende yemeli nasıl beslenmeli sperm hızı ile bogusanlar neler yaptılar lütfen birbirimize yardımcı olalım kür kullananlar ilaç kullananlar lütfen yardımcı olurmusunuz allaha emanet olun

Biz şuan zeytin yağında beklemiş kuru incir keçi boynuzu soğuk pres ve çoban çökerken içiyoruz başka öneriniz varmı
Canim kurler i yap ama kurler bo yana doktr destegi 5alin bnce bz cok denedik kurler o kadar etkili olmuyor

Kzlar benm esimdede sperm harketszligi ve azligi var 1 tup bebek denesik olmadi smdi 2. Cinn tedavisine basladik ins bu sfer cok umitliyiz dktrlarimiz ekip cok iyi allaha sukur konyada yaptriyoruz buraliyiz esime micro tese amliytyla sperm alicaklar bnm herseyim rabbime cok sukur iyi rabbim herkeze nasip etsin insallah konyada olan varsa dktr onerebilirim. Allah yardimcimiz olsun kizlar acil sifalar versin ins.

Kzlar transferim olucak 2 3 gune kadar dua bekliyorum hepinizden kacnci gun embriyosu ve kac hucreli olmasi normal arkadaslar bi bilginiz var mi.??
Birde duvar kalinligi felan diyorlar rahimde o nedir bn hic olcturmedim transfer oncesi muayeme etmesi gerekiyor mu doktorun acaba

inşallah herkes en kısa sürede bebişlerine kavuşur keçiboynuzuyla havuç kürü aynı anda olmuyor deniliyor peki nasıl olacak bir ay keçiboynuzu diğer ay havuç mu yapılacak hangisi ileri hıza iyi geliyor her yerde farklı şey yazıyor :KK43:

Bende çok kararsız kaldın ama yinede keçiboynuzu özü ve havuç suyu aynı anda kullaniyoz bu konu hakkında bilgi sahibi olan varsa cevap verirse iyi olur birşeyler yapak derken kötü olmasın yardım edin??

Bizde keçiboynuzu özü kullanıyoruz . Pekmezdi şindi özünü aldık. Biz ayrıca ilsç kullanıyoruz . İncirde. Hangisi işe yaradı bilemeyeceğim ama sınuçlarımız yükseldi. 1 aylık kulkanımdan sonra. Şimdi 2 ayımuz kaldı. Şimdi ek olarak keçiboynuzu kürü uygulayacağız.

Biz 4 şubatta test vermiştik . Sperm sayısı 1,6 milyon çıktı . 20 milyonda . Sonra doktor tavsiysi ile 1 aydır neofortil kullandık. 25 gün klomen kullandık. 1 aydır sabah iki tatlı kaşığı keçiboynuzu pekmezi. Zeytin yağında incir sabah aç karnına iki adet. Portakal yedi muz yedi . İki gün önce test verdik 9 milyon sperm sayısı 15 milyonda . Doktor çok iyi demiş ilaca devam edicez . 2 ay sonra tekrar test vericez . Bilgi amaçlı yazdım. Aklımda hep keçiboynuzu kürü kaldı yapayımmı diye onuda deneyeceğim. Ama bunları yaparken haraketsiz sperm değerimiz% 67 ye çıktı

1 ayda sonuçlar çok iyi artış göstermiş bizde proxeed kullanıyoruz zeytinyağında bekletilmiş incir hergün sabah 1 tane birde e vitamini içiyor gelecek ay test yaptıracağız yaklaşık 1,5 aydır kullanıyor acaba neofortil ve proxeed aynımı bilginiz varmı D derin1908

1 ayda sonuçlar çok iyi artış göstermiş bizde proxeed kullanıyoruz zeytinyağında bekletilmiş incir hergün sabah 1 tane birde e vitamini içiyor gelecek ay test yaptıracağız yaklaşık 1,5 aydır kullanıyor acaba neofortil ve proxeed aynımı bilginiz varmı D derin1908
Aynı olduğunu biliyorum içerikleri nerdeyse aynı pekmezde yesin sabahlar belki oda faydalı olur.sizin ilk test sonucunuz nasıl

Kızlar ben eşime bu hafta başladım keçiboynuzu kurunu 1.5 aydır zeytinyağlı incir yiyor akşamları bide portakal suyu versem keçiboynuzuyla ters bir etki yaratırmı

Kızlar bende 2 3 gün kahve rengi akıntı geldi lekelenmeden fazla ama adet kanamasından az sizce sebebi ne olabilir sadece 1 adet ped kullandım

herkrse merhabalar arkadaşlar. Yüreğinizden istediğiniz tüm güzel dileklere kavuşun inşallah.
kizlar benim eşime kasım ayinda varikosel teşhisi koyuldu. toplam sperm sayisi 165 milyon ileri hareketli %10 yavas hareketli %10 yerinde hateketli %10. bunlar ameliyat öncesi degerlerdi.
bız ameliyatimixi olduk eşim keçiboynuzu kürü havuç kürü evicap 400 folbiol yani folikasit kullaniyor incir ceviz fındık avakado gibi yiyecekler yiyor. gecen hafta spermijogram verdik. toplam sperm sayısı 150 milyon. ileri harekeyli %30 yavaş hareketki %5 çok şuķur hızımız artıyor.
sizce dogal yol ile olma şansı ne kadar.

herkrse merhabalar arkadaşlar. Yüreğinizden istediğiniz tüm güzel dileklere kavuşun inşallah.
kizlar benim eşime kasım ayinda varikosel teşhisi koyuldu. toplam sperm sayisi 165 milyon ileri hareketli %10 yavas hareketli %10 yerinde hateketli %10. bunlar ameliyat öncesi degerlerdi.
bız ameliyatimixi olduk eşim keçiboynuzu kürü havuç kürü evicap 400 folbiol yani folikasit kullaniyor incir ceviz fındık avakado gibi yiyecekler yiyor. gecen hafta spermijogram verdik. toplam sperm sayısı 150 milyon. ileri harekeyli %30 yavaş hareketki %5 çok şuķur hızımız artıyor.
bence var kuzum ama doktora sormanda fayda var.

Ameliyat öncesi değerleriniz bile çok iyi . Nasıl varikosel teşhisi koymuşlar hayret. Normal de sperm sayısı çok düşük olmalı. Ama bu değerler çok iyi normal gebelik için . Morfoloji nasıl acaba

Ameliyat öncesi değerleriniz bile çok iyi . Nasıl varikosel teşhisi koymuşlar hayret. Normal de sperm sayısı çok düşük olmalı. Ama bu değerler çok iyi normal gebelik için . Morfoloji nasıl acaba
canim morfoloji son spermiyograma göre normal yapili %80 anormal yapili %20

X