Erkek İnfertilitesi (Lütfen yardim edin) sperm hareketsizliği

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Zerrinb

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2017
146
73
32
Arkadaşlar sperm hızı için hangi kürü hangi gıdaları hangi düzende yemeli nasıl beslenmeli sperm hızı ile bogusanlar neler yaptılar lütfen birbirimize yardımcı olalım kür kullananlar ilaç kullananlar lütfen yardımcı olurmusunuz allaha emanet olun

Biz şuan zeytin yağında beklemiş kuru incir keçi boynuzu soğuk pres ve çoban çökerken içiyoruz başka öneriniz varmı

17 kişi görmüş bi kişi yorum tavsiye öneride bulunmamış üzülsem mi gülsem mi bilemedim

Benimde eşimden hareket sorunu var bu konuda bilgisi olanlar bizlere ne tavsiye edersiniz bizlerle tecrubelerinizi paylaşın yardiiiimmmm

Kizlar benim esim cok fazla keciboynuzu havuc vs yemek istemedi. Bende stres olmasin diye uzerine gitmedim. Bizde erkekler icin ozel olan karisik vitamin, l karnitin ve arginin haplarini aldik her sabah icti. Daha sonra normal yolla hamile kaldim ama tabiki tesadufte olabilir. Sperm testi yaptirmadan oncede hamile kalmistim ama dusukle sonuclandi. Sonrasinda sayi ve harekette sorun oldugunu ogrenince bunlara basladik ve Allah nasip etti. Bunlari da sadece bitkisel oldugu icin zarari olmaz diye kullanmasini istedim. Konuyu gorunce kendi yasadigimi paylasayim dedim. Belki bir faydasi olur.

Kizlar benim esim cok fazla keciboynuzu havuc vs yemek istemedi. Bende stres olmasin diye uzerine gitmedim. Bizde erkekler icin ozel olan karisik vitamin, l karnitin ve arginin haplarini aldik her sabah icti. Daha sonra normal yolla hamile kaldim ama tabiki tesadufte olabilir. Sperm testi yaptirmadan oncede hamile kalmistim ama dusukle sonuclandi. Sonrasinda sayi ve harekette sorun oldugunu ogrenince bunlara basladik ve Allah nasip etti. Bunlari da sadece bitkisel oldugu icin zarari olmaz diye kullanmasini istedim. Konuyu gorunce kendi yasadigimi paylasayim dedim. Belki bir faydasi olur.

canım allah razı olsun bak sayende bu topiği okuyanlar umutlandı ve bi kaç faydalı takviye öğrendi en azından doktorlarından bu takviyeler hakkında bilgi alabilecekler ve umut oldun yazdıklarınla eşinin hamile olduğun dönemde sperm değerleri nasıl dı canım

canım allah razı olsun bak sayende bu topiği okuyanlar umutlandı ve bi kaç faydalı takviye öğrendi en azından doktorlarından bu takviyeler hakkında bilgi alabilecekler ve umut oldun yazdıklarınla eşinin hamile olduğun dönemde sperm değerleri nasıl dı canım
Rica ederim canim bende okudum hep o yuzden uye oldum ki belki bir faydasi dokunur. Toplam sayi 19 milyondu hareketlilik de baya dusuktu. Minimum olmasi gerekenin yarisindan azdi. Dusuk sonrasi doktorum normal yolla gebe kalmak icin engel bir sebep demisti. Yasadiklarimdan sunu diyebilirim ki erkekte bir sayi yada hareket sorunu varsa cok buyuk engel degil. Degisebiliyor rakamlar, yeter ki bunu stres yapmayalim. Ne eslerimize ne kendimize. Rabbim herkese nasip etsin yeter ki O ol desin.

Rica ederim canim bende okudum hep o yuzden uye oldum ki belki bir faydasi dokunur. Toplam sayi 19 milyondu hareketlilik de baya dusuktu. Minimum olmasi gerekenin yarisindan azdi. Dusuk sonrasi doktorum normal yolla gebe kalmak icin engel bir sebep demisti. Yasadiklarimdan sunu diyebilirim ki erkekte bir sayi yada hareket sorunu varsa cok buyuk engel degil. Degisebiliyor rakamlar, yeter ki bunu stres yapmayalim. Ne eslerimize ne kendimize. Rabbim herkese nasip etsin yeter ki O ol desin.

canım bizi sayı 300 milyon hareket yüzde 33 yani 100 spermden biri ileri hareket ediyor yani hereketli 100 milyon sperm var diyelim ortalama ona rağmen takviye kullanıyor eşim incir keçi boynuzu falan maşallah azimli

Kızlar ben nasıl bir yol izleyeceğim daha eşime söyleyemdim sonucunu ben aldım

Eklentiler

• IMG_8097.JPG
    IMG_8097.JPG
    63,1 KB · Görüntüleme: 3.705
Canım volum normal likefikasyon suresi iyi aglunitasyon negatif buda çok iyi

Ama sayi alt değerler ml de 20 milyon olması lazım total 40 milyon olmalı hareket a+b 32 olmalı yani ileri hızlı ve yavaş ileri hızlı morfolojisi krugere göre en az yüzde 4 olmalı en iyisi yüzde 14 ama whoya göre yüzde 30 olmalı

Ama jinekologlar morfolojiye takılmazlar

Varikosel varsa kesinlikle ameliyat olsun sigarayı kesinlikle bıraksın içiyorsa kot giymesin dar kilot giymesin

Ayrıca canım keçi boynuzu kürü yap eşine zeytin yağında yarilmis şekilde 24 saat bekletilmis kuru incir yesin aç karnına ayrıca canım 4 lü bal alsın esin bal polen arı sütü giseng bolca tavuk göğsü yedir antioksodan etkisi için e vitamini alsın esin ama solgar veya gnc alsın evicap sentetik emilimi azmis son olarak canım kesinlikle sıcak suda banyo yapmasın hekimin verdiği ilaclarida içsin ihmal etmesin

Son düzenleme:
Çok sağolun şimdi keçiboynuzu kürü yaptım yanında başka ne yapsam acaba(promotil m forte diye bi ilaç tavsiye rtti vitamin sanırım alayım mı)

Doktor verdiyse al tabi canım varikosel varmı esinde doktor ne dedi

Bizim ki sağolsun kendi araştırıp kendi alıyor forumda görüyorum bazı kızlar kocalarına zorla içiriyor ama ama bizim ki maşallah kendi alıp kendi içiyor kendi araştiriyor

Bizim ki sağolsun kendi araştırıp kendi alıyor forumda görüyorum bazı kızlar kocalarına zorla içiriyor ama ama bizim ki maşallah kendi alıp kendi içiyor kendi araştiriyor
Hafif düzeyde var vanım

Varikösel ilerleyen bi hastalık ama hani ameliyat olmazsaniz ilerler değerler daha kötü olur ayrıca canım 1 doktor değil bi kaç doktora gidin bence ameliyatı kesinlikle olmani tavsiye ederim

Bir de canım keçi boynuzu kürü ve havuc kürünü aynı anda kullanma havuç kullanakcaksan esin testten önce ateşli hastalık veya antibiyotik gibi durumlar yaşadımi

Variköşe ilerleyen bi hastalık ama hani ameliyat olmazsaniz ilerler değerler daha kötü olur ayrıca canım 1 doktor değil bi kaç doktora gidin bence ameliyatı kesinlikle olmani tavsiye ederim
Cumartesi başka doktora mı gitsek diye düşünüyoruz. Ya da aradan bi on gün gecsemi;(

Yerinizde olsam hem tekrar tahlil hemde başka hekime göründürürdüm eşimi

Bir de canım keçi boynuzu kürü ve havuc kürünü aynı anda kullanma havuç kullanakcaksan esin testten önce ateşli hastalık veya antibiyotik gibi durumlar yaşadımi
Testten önceki gece çok kötü hastalandı canım mide bulantısı falan sevmediği bişey yemişti misafirlikte gece kalktık zorla kustu parmakla sonra sesi kısıldı ama şlaç kullanmadı.

Tekrarlayın yinede canım sağlama alın siz :)
Eşim şimdi geldi işten bilerel ışığı kapattım tv ışığında oturuyorum gözümden yaşlar akıyor istemsiz bi şekilde gizli gizli siliyorım. O da sessizce oturdu arastırma yapıo. Napcamı bilmedim konuşcam ağlıcam kendimi tutamaycagım.Allahım güç kuvvet ver

X