Lütfen Yardım Edin (Geçmeyren reaktif lenf nodülleri)

Sizede geçmiş olsun hemen endişelenmeyin doktor bi usg istesin bakalım belki yoğun bir enfeksiyona tepki vermişlerdir. Bazen sert ve büyük nodül lerde reaktif çıkıyorlar hatta bana üniversitesi deki KBB doktoru biz senin nodüllerinden daha büyük nodülleri alıyoruz onlar dahi temiz çıkıyor demişti. Şimdilik panik yapmayın mesela Boyutları büyük mü elinize ne boyutta geliyorlar acaba? Ek olarak kilo kaybı ateş gece terlemesi ( ama çok şiddetli bir terleme ) kaşıntı şiddetli kuru öksürük gibi şikayetlerinizz var mı acaba? Bu belirtiler yoksa endişelenmeyin varsa da bu belirtilerin basit bir enfeksiyonda da olabileceğini unutmayın mesela yukarıdaki Primaya anlamızdan şüphelenip biyopsi yapmışlar ama temiz çıkmış
Çok teşekkür ederim cevabın için şükürler olsun ki böyle belirtiler yok iki ay önce tam kan sayımına baktırdım lym yüzdesi 2 normal lym de 38 çıkmıştı doktor normal demişti.İnsaAllah temiz çıkar antibiyotik verse de kullanamam hamileyim bir buçuk aylık. Sana da çok geçmiş olsun geçer insaAllah bir an evvel.

Benimkiler hiç oynamıyor bile ben bıraktım artık kontrol etmeyi 2.5 yaşında kızımda da var omu da götürdüm doktora reaktif olduğu için kontrolü bıraktım yoksa kafayı yerdim birde çok araştırdım reaktif olan şişen bezeler hiç inmiyormuş benim çenemdeki lenfler Arada şişip ağrı yapıyorlar
Geçmiş olsun işte ağrı yapmamasi bastırınca acitmamasi korkuttu beni hayırlısı bakalım insaAllah normal reaktif lenf bezi dir .

Çok doğru yazdınız benim boyutu çok büyük olmamasına rağmen şüpheli görülüp biyopsi oldum temiz çıktı arkadaşından kontrol usg de başka yerde 4 cm e yakın lenf bezi görüldü reaktif olduğu için doktorlar hiçbahsi konu bile yapmadılar
Kaç cm di sizinki

Sizede geçmiş olsun hemen endişelenmeyin doktor bi usg istesin bakalım belki yoğun bir enfeksiyona tepki vermişlerdir. Bazen sert ve büyük nodül lerde reaktif çıkıyorlar hatta bana üniversitesi deki KBB doktoru biz senin nodüllerinden daha büyük nodülleri alıyoruz onlar dahi temiz çıkıyor demişti. Şimdilik panik yapmayın mesela Boyutları büyük mü elinize ne boyutta geliyorlar acaba? Ek olarak kilo kaybı ateş gece terlemesi ( ama çok şiddetli bir terleme ) kaşıntı şiddetli kuru öksürük gibi şikayetlerinizz var mı acaba? Bu belirtiler yoksa endişelenmeyin varsa da bu belirtilerin basit bir enfeksiyonda da olabileceğini unutmayın mesela yukarıdaki Primaya anlamızdan şüphelenip biyopsi yapmışlar ama temiz çıkmış
Yani çok büyük değil nohut büyüklüğünde.

X