Lütfen yardım edin bütün kapılar kapanıyor..

yaşadığın hiç kolay değil Allah yardımcın olsun

canim,yazdiklarini okudum.benim gecmis hayatima cok benziyor.ben 25 ine kadar annemden dayak yedim.o asla is yapmaz hep bana yaptirirdi.kurtulmak icin bir ise girdim 12 saat ayakta calisiyordum,eve gelip cam kapi siliyordum.annem inanilmaz derecede sorunluydu ciddi siddet egilimi vardi.birgun dayanamayip intihar ettim.iki gun komada kaldim.annem hastaneye bile gelmedi.o zaman kendime dedimki bu hayat benim ve ne olursa olsun kimsenin istedigi,ongordugu sekilde yasamayacagim.ama insanin degistiremeyecegi gerceklerde var.oturdum dusundum mevcut durum bu bunu kabul ediyorum ama bir yil icinde sartlari degistirecegim.o gunden sonra isten ayrildim evin her isini agzimi bile acmadan,kavga hirgur cikarmadan kimseye tekbir laf soylemeden yaptim.annem icin bu o kadar yeterliydi ki bana ofkelenecegi hicbir durum yaratmiyordum.geceleri az uyudum ders calistim.sabah erkenden isleri bitirip oturdum dersin basina liseden tam sekiz yil sonra universite sinavina girdim.sehir disinda okumama izin vermediler bulundugumuz sehirde okudum.okula giderken harcligim olmazdi yuruyerek giderdim.oyle tam bes yil gecirdim.cunku sonunda amaclarima ulasacagimi biliyordum.firsat buldukca allaha dua ettim,cok iyi geliyor insan yaninda onun varligini hissediyor.sonunda okuldayken is baglantilari kurdum.internetten arastirdim is buldum kendime.ailemden uzak bir sehre tasindim,bir muddet akrabalarin yaninda falan idare edip para biriktirdim kendi evime ciktim.simdi yalniz yasiyorum.bekarim ama mutlu oldugum bir hayat kurdum.bu surecte annemle babamla yine sorunlarim oldu ama ekonomik anlamda ozgur olunca seslerini cikaramiyorlar.artik kabul ettiler hatta inanilmaz derecede modernlestiler.annemle daha da arkadas gibiyiz simdi.once inanmak,mevcut durumu kabullenmek,kurban psikolojisinden cikmak gerekiyor.aileler cok cok zor degisiyor.ben biliyorum ki su an gucsuzlessem ailemin yanina donsem annem yine ipleri eline alir ayni seyleri yapar.en once birey olarsk gucunu farket sinirlarini koy.ben babamdan bile ne dayaklar yedim,o gelince ayaklarimi toplamiyormusum diye.hepsi geciyor.sen kendine gelecegin guzel olacagina inan evlemeyi tek cozumun olarak goruyorsan esini senin bireysel hayatina saygi duyacak biri oldugundan emin olarak sec.yagmurdan kacarken doluya tutulma.cunku evlenirsin yine o evin butun isleri senin uzerinde olur.kardeslerin gider cocuklarin ayni seyleri yapar.ve bir tavsiye ikna edebilirsen anneni bir psikologa gotur v

yaşadığın hiç kolay değil Allah yardımcın olsun

Cnm ben onları o kadar çok seviyordum ki.. Başka şehirde çalışmayı bile düşünmedim zaten şehir dışında okudum o zaman bile çok özlerdim kardeşlerimi ama onlar nasıl kötü davranıyorlar bana senin durumunda kötüymüş baya eskiden cnm benim annemde beni çocukken çok dövdü.. Şimdi kardeşlerime dokunmuyor hiç.. Geçenlerde iş fırsatı çıktı ama kabul etmedim sırf şehir dışında diye..ah salak kafam şimdi boğuluyorum resmen ufacık çocuklar bana karşı gelip laf söylüyorlar dayanamıyorum artık.. Sen kurtulmuşsun cnm çok şükür..

cnn24 ben seni çok iyi anladım.Baba bir evde çatı gibidir yoksa evin içine herşey girer.Annen eskidende böyle miydi yoksa babanın davranışları üzerine psikolojisi mi bozuldu.Ayrıca evde tabiikide iş bölümü olması lazım.Sağlık sıhhat yerinde olduktan sonra herkes kendi işini yapmalı.Evlilik konusundada adaylar olursa görüşürsn konuşursun.Eğer uygun biri olursa neden evlenmeyesin.Tüm bunlardan önce en önemli şey iş bulman bir kadın mutlaka parasını kazanmalı.Allah yar ve yardımcın olsun...

Cnm düzen en baştan boZuktu annem hep cvp veririrdi babama babamda zamanında az çektirmemiş anneme boşanmadılar üç çocuk yaptılar arAda en rezil benim oldum o zorluklarla üniversite bitirdim, öncesinde sevdiğim biri vardı o da beni çok üzdü ayrıldım aldattı beni.. Diyorum ki neden bi kapı yok beni anlayan destek olan.. Belki biri olur evlenirim o destek olur ben ona... Ama biliyorum kaçmak sorunlardan doğru diil illa ki evlencem demek çok büyük hata ama ben hayırlısı olsun diyorum ...ama olmuyor işte.. En güvendiğim iş bile olmadı stajımı yapmıştım sevmişlerdi beni olmadı.. Bari iş olsa diyorum ama yok.. Evdekilerde böyle..

Sabırla dua et.Hiçbir zaman pes etme Rabbim elbet bir kapı açaçaktır.İş konusunda asla pes etme)

dünden beri o kadar çok ağladım ki bi daha akmaz heralde dedim içimden ama sabah farkettim akıyo :) babam her bayram olduğu gibi bu bayramda bizi ağlattı küfür etti hakerek etti eşyaları fırlattı sonrada haklıymış gibi bizle küstü sebepse herzamanki gibi bencilliği egosu ..
yapcak bişe yok ben bulamadım en azından daha iyi günlerde gelmiycek biliyorum kurtarmaya çalışıyorum bu bataktan annemi sadece sabrediyorum ama senin için hayat farklı olsun inşallah kapı açılsın doğru kapı ...

çok güzel şeyler yazmışsın ama hüzünlü bir geçmişin varmış umarım bundan sonra mutlu olursun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…