lütfen yardım coraspirin bebe aspirini

canxoxzxuxm77

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2008
76
0
]arkadaşlar merhaba 26+4 haftalık hamileyim...ilk başlarda heyecandan tansiyonum yüksek çıktığı için (14-9) doktorum coraspin içmemi istiyor..ama şimdi yükselmiyor hep normal...içmeye korkuyorum bir zararı olur mu diye...sizinde aranızda doktoru bebe aspirini veren var mı?kaçıncı haftaya kadar içtiniz lütfen bilgi verin:KK43:

canım bende ramazana 3 gün kala ev taşıdım o sırada temizlikti, eşya toplamaydı derken yoruldum, su içemedim, kontrole gittiğimde bebeğin suyunun azaldığını söyledi ve kanı sulandırıp bebeğe rahat gönderebilmek için coraspin 100mg verdi.. ve bende kullandım...

canözüm bende yaklaşık 9 haftalığım gebeliğimin baslangıcından beri dr um coraspini kullandırtıyor.gebeliğin sonuna kadar kullan dedi bana.anne karnındakı bebek olum rıskını azaltıyormuş.

hicbir zarari olmaz canim ama 32. haftaya kadar kullanabilirsin diye biliyorum. Oglumda da kullandim simdi ikizlerle de kullaniyorum, cok faydasi var. telaslanma.doktorun ne derse onu yap. bol sans.
Ece

ben 4.ayın başından beri kullanıyorum.
ilk düşüğümün nedeni bilinmediğinden dolayı,
belki kan pıhtılaşmasındandır diye kanı sulandırması için hergün içiyorum gece yatmadan bir tane..
sadece tansiyonla alakalı bir durum değil yani...
sen doktorun da iç dedikten sonra endişe etmeden iç bence...

bende kullanıyoru hatta dünden beri bitti korkuyorum bişey olur diye alsaydım sende korkma bişey olmaz

X