Lütfen tekrar bir yardımcı olun kimyasal gebelik mi ???

Irem0106

Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2024
159
52
Merhabalar, benim beklenen adet tarihim ağustos 1-2ydi. Adet görmedim öncesinde test yapmıştım gebe olduğum söylendi. Herhangi ters bir şey yoktu. İlk hcg 25.24 ikincisi 97.98 di. 7 Ağustos ta hafif lekelenmem başladı kahverengi rengin de. Üç gün boyunca maksimum 1 ped dolduracak kadar bu lekelenme oldu ve şu an durdu gibi bir şey. Üçüncü hcg de 117.98 çıktı. Doktor direkt kimyasal ve kanamayla atarsın dedi. Şu an herhangi bir ağrım yok. Kanamam yok durdu. Adet başlamadı herhangi bir sökme durumu olmadı. Kimyasal gebelikte kanama olmuyor mu adet gibi? Ya da benim kimyasal değil de ölçüm yapan cihaz mı hatalıydı? Tek bir yerde kan verdim şimdiye kadar. Doktor ultrason muayenesi bile yapmadı. Vajinal ultrason da yapmadı. Lütfen yardımcı olun kafam çok karışık benim.

100 beta ile ultrasonda bi şey göremez zaten, yapmasına gerek yok. 97 ile 117 arasında ne kadar süre var

Biliyorum göremeyeceğini 1500-2000 beta olması lazım ama tıbben bir kontrol etmesi gerekmez mi yine de? Yani belki sağlık sorunum var ilgisiz geldi açıkçası bana bilmiyorum her şeye bir şey bulacak bir dönem de gibiyim. Ne olduğunu bilmediğim için stresim büyüdü. İkisi arasında 3 gün var

merhaba birlaç gün bekleyin bence eğer başlamazsa kanamanız tekrar gidin bence kimyasal gibi

Operasyon gerekebilir dedi de ilk gebeliğimdi çok korkuyorum o yüzden sürekli sormak geliyor içimden buraya
Canım bunun için operasyona gerek yok. Doktorun neden gerek gördü bilmiyorum ama. Ben de geçen ay kimyasal geçirdim 500den düştü değerim. Kanama ilk gün geldi sonra yaklaşık 1 hafta sonra geldi. 10 günde bitti benim kanamam. Soğan suyu kekik suyu içtim birkaç kez ondan sonra söküldü. Canını da hiç sıkma ardından hemen hamile kalıyorsun.

Allah razı olsun inşallah dediğiniz gibi olur, üç gündür o kadar başım ağrıyor ki uyuyamıyorum bile ağrıdan stresten. İlk gebeliğimdi ve insan testte çıktıysa tamam yani hamilesin diye düşünüp ekstrasını da bilmeyince bir tuhaf oluyormuş gerçekten. Siz de bir gelişme var mı bu ay peki gebelikle ilgili tekrar deniyor musunuz ya da ?

Aynı şeyleri yaşamış biri olarak seni çok iyi anladığımı bilmeni isterim. Evet canım çok şükür hamileyim darısı sana olsun en kısa zamanda inşallah

B
Cok tesekkür ederim peki sonrasında sağlıklı bir gebeliğiniz oldu mu ?
Benim olmuştu şuan 3 yaşında kızım var. ilkkinde düşük oldu 6-7 haftalık falandi çok üzülmüştüm hatta 7 aylık hamile olacaktim diye uzuluyordum.sonra hamile olduğumu öğrendiğimde şükrettim kendime kızdım kızım olmayacaktı herşeyde var bı hayır hatta doğdu 2-3 aylıkti yine hamile kaldım onda da kendi düştü tam randevu almıştım doktorumuza vücut sağlıksız olduğunda vücuttan atıyormuş öyle demişti zaten riskliydi sezeryan olduğum için 2 yıl hamile kalmam

Merhaba tekrar ben bugün kan verdim bir gün var arası 117 betadan 140 olmuş. Bu doktor da kimyasal değil ama sağlıksız gibi istersen şans verelim bekleyelim perşembeye kadar yoksa yatışını almamız lazım dedi ben de beklemeyi tercih ettim. Çoğu yer de de böyle bebek tutunurken beta da yavaş yükselme olup ya da yavaş yükselme olduğu halde sağlıklı gebeliği olan insanlar oluyormuş. Konu hakkında bilginiz var mı. Benim çünkü beta düşmüyor hiç yükselmeye devam ediyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…