Lütfen rahim sağlığınızi ihmal etmeyin !!!

CakmaKleopatra

asabiyim kompleksliyim!!!
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2007
818
1
kızlar birebir dün bu kisti kendi gözlerimle gördüm :1shok:
kuzenim bir yıl boyunca rahminde olan miyomla yaşadı doktor korkusu yüzünden aldırmadı
sonuçmu sancılar çoğalınca hastanelik oldu ve ameliyat olmak zorunda kaldı
çıkarılan 3 parça miyom var en büyüğü 4.025 gr yani 4 kg 25 gr
diğer ikisi 80 er gram ve yumurta büyüklüğünde
amlaliyatta içeride kalan iki taneyide yaktılar
sonuçları ne olursa olsun doktor korkunuz varsa bile sakın ihmal etmeyin
sonuçları çok ağır oluyor

Son düzenleyen: Moderatör:
üff yaaa 4 kilo olurmuuu :O o ne yaaaa wallaa ama bi anda kızmayın gülmeyinde içimden bir anda ne geçti biliyonuzmuu doktora gitsem deseki karnında 4 kilo miyom var alaım dese alsada 4 kilo zayıflasam :))) wallaa kilolarımı son azmanalr taktıgım için herhalde :)))tabiki en önemlisi sağlık Allah kimseye vermesin...

ayy bu kadar büyümüşmü yaa.geçmiş olsun derim.herşeyin başı saglık.hala inanamadım yaaa......

:1shok: Anamm bu ne yaaa nasıl yaşadı bu kocaman şeyle , :1shok: Geçmiş olsun canım iletirsin.
Ben de doktora gitmeyi erteleyip duruyordum, muayeneden kaçıyordum , film çektirmekten kaçıyordum .En sonunda gittim, uzun zamandır tek tüpüm tıkalı sanıyordum meğer hiç problem yokmuş bunu öğrendim :)
Daha önce gitseymişim ya :mymeka:

çok büyüktü ve çok sancısı vardı
hala ayağa kalkmadı ameliyatı çok ağırdı kızlar rahim alma durumuna bile gidilebilirdi
ama çok şükür bi süre sonra kalkacak ayağa bebekleri olacak evlenecek Şeniz

Son düzenleme:

ablam şükür senden bişi çıkmamış tabiki iletirim büyük bi onurla hemde
biraz daha kendine gelsindeŞeniz
bunu tamamen örnek olsun diye koydum umarım rahatsız olmamışsınızdır:1rolleyes:

aayy canım çok geçmiş olsun. bizim acil şifalar dilediğimizi iletirsin. çok zor bişey olmalı, umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur.

kızlar gerçekten dikkat etmek gerekiyo
benimde annemde yardan dolayı rahim alındı
bende risk altındayım ablamdan bu şekilde kist alındı
kontorlü eksik etmemek gerekiyora.s

Sinekcim valla şaşırdım çok büyük gerçekten de
Tekrar geçmiş olsun ..

canım çook çoook çoookk teşekkür ediyorum
dün bahsetmiştim sana bu gün anıştınız kistle
çok kötü bir görüntüsü var ama örnek olması açısından koymak durumunda hissetim kendimi a.s.

evet canım ama inan bu kadarını beklemiyordum
nasıl dayanmış kızcağız buna ağrısına bir daha tekrarlamaz işallah
dikkat etsin kendine :teselli:

bu kadar büyük bir kitleyle senin kuzen nasıl durmuş yıllarca yaa allah göstermesin canım hiç kimseye

aman allahım cidden shok oldum
Allah kurtarmış valla çok çok geçmişler olsun
bendede kist var 5cm ben onu bile büyütüyodum ee ara sıra ağrı yapıyo
ee ozaman bunun ağrısını hiç tahmin edemiyorum
resmini eklediğinde iyi olmuş canım sinekcim sağol valla
tekrar büyük geçmiş olsun

kızlar 20 gün önce bende böyle bir ameliyat oldum.içimden çıkan şeyi görmedim ama eşim ve ablam anlattılar bir bebek başı kadar varmış.boytu 10-12 cm arası bişeydi.tabi rahmin alınma olasılığıda vardı.şükürler olsun korktuğum olmadı.şuan hareketlerim bayağı kısıtlı.aynen sezeryan gibiydi ameliyat.ama tekrar oluşabilme ihtimalide var.henüz biyopsi raporunu almadık.hepimize geçmiş olsun diyeyim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…