LÜTFEN PCOS HAKKINDA DÜZGÜN BİLGİ VEREBİLİR Mİ BİRİ

kumsallll0

Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2022
146
8
18
Merhabalar ben de pcos var 7mm büyüklüğünde doktor bunun tehlikeli olmadığını söyledi benim de 2 aylık süren bi kanamam var kanama asla durmuyordu devam ediyordu dün gece kanama durdu sabahına yine gelmiş illallah ettim artık ben çok takıntılı biriyim 19 yaşındayım herkes kansere çevirir çocuğun olmayacak diyip beni korkutuyor kafama çok takan biriyim tedavisi de yok ya iyice deli oldum artık hayattan payımı aldım gidiyorum kafasına girdim iyice her gece ölücem herhalde diyorum nolur bir şey diyin ben artık dayanamıyorum benim gibi olan var mı

Meraba canim hic korkma dedigin kist 7.mm se eger bizim komşu sogan suyu icti kisti küçüldü adetle beraber atı düzenli kullandi bence o soyluyenlere takilma ha evlenirsin cocuk biraz urastirir byle olursa sadece o ama simdiden yaparsan çocukta olur herkesin soyledigini takma kafana miletin agzi torba degilki herkes herseyi biliyo kafasinda anca milete laf atsinlar boşver sen onlari takma kafana sogan suyu ic kurtulursun

Haklısınız ama gerçekten çok korkutuyorlar evli değilim şu an çocuk durumum falan yok okul okuyorum ama bana kanser falan olursun diyorlar iyice psikolojim bozuldu şey bi de zaten kanama görmekteyim soğan suyunu içsem daha fazla kanama olmaz mı

Bosver sen onlari gereksiz insalari kafana takma canim sogan suyu kisti yok ediyor kanama cok degilse ic birsey olmaz bizim komşu icmişti istersen bitane parol ic kanamayi keser sonrada sogan suyu ic sabah aksam ac karinla 1saat yemek yeme icini temizlesin kanamayi da parol ic keser

Tamamdır yapacağım yarın çok teşekkür ededimmmmm

Aman ne kanseri ya saçmalıyolar hiç korkma pcos olduğumu öğreneli 14 yıl oldu kanser vs olmadım. Kimisi için çocukta uğraştıcı olmuyor. Bunu takıp sinirini bozma boşu boşuna

Aman ne kanseri ya saçmalıyolar hiç korkma pcos olduğumu öğreneli 14 yıl oldu kanser vs olmadım. Kimisi için çocukta uğraştıcı olmuyor. Bunu takıp sinirini bozma boşu boşuna
O kadar çok söylüyorlar ki gerçekten kanser olacağımı hissediyorum artık gerçekten psikolojim iyi durumda değil

Demek kanser olursun dediler haa vay akılsızlar vay :) Pkos geçmez ama semptomlarını azaltmak senin elinde buda düzenli ve sağlıklı beslenmekten geçer.Öncelikle iyi bir kadın doğum uzmanına gidip doğum kontrol hapı kullanarak adetini düzene çok rahat bir şekilde sokarsın.
Kistler basit kist olur genelde ve doğum kontrol hapları onları yok ederek zamanında adet olmanı sağlar.Bende de pkos var ve sandığın gibi öcü bir şey değil yemene dikkat etmezsen kilo artışın olur sivilcelenme problemleri kıllanma adet düzensizliği vs yapar.
Çocuk konusuna gelincede asla söylenenlere inanma pkosu olan kadınlar gayette hamile kalıyor evlenip ilk aydan hamile kalanlar bile var sen düşün:) Ben bu konuda çok şanslı değildim 1.5 sene sonra tüp bebekle gebe kaldım şükürler olsun ama kaldım:)
Bende hep senin gibi kötü düşüncelere dalardım evlenmeden önce çocuğum olmayacak diye düşünürdüm ama öyle olmadı doktora gittiğimde endişelerimi dile getirdiğimde ooo benim en sevdiğim hastadır pkoslular dedi tıp çok ilerledi ve pkoslularda hamile kalma oranı oldukça yüksek demişti.
O yüzden pkoslu olduğunu kimseyle paylaşmak zorunda değilsin insanların cahilce söylemleri bitmez…

Şu Metin içime su serpti Allah size bağışlasın çocuğunuzu inşAllah olmasına da çok sevindim. akrabalarım genel de soruyor mecburi cevap veriyorum ve direkt yaygara yapıyolar o kadar çok korkuttular ki ben öleceğim sandım çünkü kanser dediler rahim kanseri dediler rahmini bile alır dediler bana bi de çocuk mevzusu iyice korku kapladı beni

Dene canim yazarsin aklina takilanlari komsumun da kanamasi vardi onda ise yaradi hata ona doktor yumurtan alincak demisti kanamasi felan cok tu bazen az di oda icti gecti onun ki
Çok sevindim onun adına umarım hep öyle devam eder aklıma takılırsa sizi tekrardan rahatsız edebilirim teşekkür ederim

İnsanların ağzı torba değil ki büzesin hepsi cahilliklerinden konuşmuş bu akrabalarının tıp tahsili felan olmadığına göre bunlarla muhatap olmak saçma.Ayrıca bu tür şeyler özeldir ve genelde paylaşılmaz paylaşılır aslında ama böyle insanlarla değil.İlerde lafta eder bunlar iftirada atar saçma sapan o yüzden sana tavsiyem özelin olan sağlık durumunu kimseyle paylaşma kafan rahat eder.
Pkosla yaşamayı öğrenmek senin elinde mesela benim önceden sırtımda aşırı derecede sivilce çıkıp izi kalırdı fena derecede kafama takardım şimdi umursamıyorum ve elbette beslenmeme dikkat ediyorum ne leke kaldı ne sivilce.
Güzel dileğin içinde çok teşekkür ederim bebişim şu an beni tekmeliyor meselaİlerde seninde anne olacağından hiç şüphem yok

Evet öyle maalesef biz eski toprak kadınıyız diyip geçiyolar çok bilirlermiş böyle söylüyorlar eskilerin kadını çözüm üreteceği yerde sorun yaratıyor. Ben de anlamış değilim beni çok korkuttular içinde olmayan bilemez onlara oradan konuşmak kolay beslenme konusuna gelince de ben abur cuburdan vazgeçemiyorum maalesef ev yemekleri meyve sebze vs çok yiyorum ama cips çikolata vazgeçemiyorum bi türlü bebeğiniz sağlıklıkla dünyaya gelsin hayırlısıyla alın kucağınıza inşAllah çok mutlu oldum vallaa sizin fe dileğiniz için teşekkür ederim

Bakma eski toprağız dediklerine pkos biz daha anne karnındayken genetiğimize işleniyor maalesef uzmanlar ya annemizden yada anneannemizden bize geçtiği kanısında.
Mesela benim annem ve anneannemin hemen çocukları olmuş demekki onların doğurganlığını etkilememiş ama bu onlarda olmadığı anlamına gelmiyor.
Cips çikolata benimde vazgeçilmezim ama artık abartmadan yiyordum özellikle cipsi ayda felan çok nadir yiyordum beslenmekten geçiyor her şey sporda yapabilirsin mesela yürüyüş felan…
Amin canım teşekkür ederim

Ben 15 yıllık pcosluyum ne kanseri ya. Her kafadan bi ses çıkıyor bilmeyen de konuşuyor.

Ben 15 yıllık pcosluyum ne kanseri ya. Her kafadan bi ses çıkıyor bilmeyen de konuşuyor.
Çok teşekkür ederimmmm hepsini yapacağımmmm

Kanaman seni halsiz bırakır hergün mutlaka pekmez ve kuş üzümü ye. Hatta vitamin takviyesi al. Geçmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…