Aile Planlaması Lütfen ilgilenir misiniz?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Alışmakla alakası olduğunu düşünmüyorum.
Bizde ilk ilişkiye başladığımızda geri çekilmeyle ilişkiye giriyorduk.
Daha sonra her ay stresle regl beklemek yerine prezervatife geçtik.
Doğum kontrol hapını kullanmayı düşündüm ama kendisi vücuduna hormon yüklemeni istemiyorum dedi.
Kendisi korunmayı tercih etti,bizde internette araştırdık,en ince olanı bulduk kullanıyoruz.
O da his kaybı yaşamadığını söylüyor,rahatsız olsaydı illaki söylerdi yani.
Ayrıca biz prezervatifi ta en başından takıyoruz böylece ilişkide bölünme olmuyor.
hangisini kullanıyorsunuz acaba

bide biraz açık seçik konuşcam ama mesela diyo ayşe şunu tak ya diyorum ben nerden biliyim daha önce takmadım :KK70: diyorum bi becerde tak takamıyorum diyo :KK70:
Biz sertleşince hemen takıyoruz,o yüzden dikkati dağılmıyor.
Bir de biz ultra ince kullanıyoruz kendisi de his kaybı olmadığını söylüyor,araştırıp bulmanız lazım.
Bir de spermisit varmış ama onu hiç kullanmadım.

bide bişey daha sorayım şimdi hapı bugün bıraktım diyelim.yarın birliktelik yaşadım sorun olur mu?hamile kalmak gibi çok evhamlıyım biliyorum.çünkü yenii evliyim ilacın geçmiş dönem koruyuculuğu yok korkuyorum

hayir 7 gun koruyuculugu devam ediyor.

ama boyle kafaniza gore yeni kutu alayim devam edeyim sonra birakayim olmaz.
Aslinda prospektusu baya aciklayici, tamamini okuyun. hatirladigim kadariyla asagidaki gibi, siz de prospektusten kontrol edin;

sanirim sizin durumunuzda suan kullandiginiz kutuyu birakacaksiniz, 7 gun bekleyeceksiniz, 8. gun yeni kutuya baslayacaksiniz ve tam 21 gun kullanip birakacaksiniz.

Her gun ayni saatte alacaksiniz ve eger ki almayi unutrusaniz hatirladiginiz gibi o gunun hapini alacaksiniz ama ayrica da korunacaksiniz eger ki 12 saatten fazla sure gecti ise.

hayir 7 gun koruyuculugu devam ediyor.

ama boyle kafaniza gore yeni kutu alayim devam edeyim sonra birakayim olmaz.
Aslinda prospektusu baya aciklayici, tamamini okuyun. hatirladigim kadariyla asagidaki gibi, siz de prospektusten kontrol edin;

sanirim sizin durumunuzda suan kullandiginiz kutuyu birakacaksiniz, 7 gun bekleyeceksiniz, 8. gun yeni kutuya baslayacaksiniz ve tam 21 gun kullanip birakacaksiniz.

Her gun ayni saatte alacaksiniz ve eger ki almayi unutrusaniz hatirladiginiz gibi o gunun hapini alacaksiniz ama ayrica da korunacaksiniz eger ki 12 saatten fazla sure gecti ise.
tamam teşekkür ederim.Hormonal değişim vs yapıyo bide

Alışmakla alakası olduğunu düşünmüyorum.
Bizde ilk ilişkiye başladığımızda geri çekilmeyle ilişkiye giriyorduk.
Daha sonra her ay stresle regl beklemek yerine prezervatife geçtik.
Doğum kontrol hapını kullanmayı düşündüm ama kendisi vücuduna hormon yüklemeni istemiyorum dedi.
Kendisi korunmayı tercih etti,bizde internette araştırdık,en ince olanı bulduk kullanıyoruz.
O da his kaybı yaşamadığını söylüyor,rahatsız olsaydı illaki söylerdi yani.
Ayrıca biz prezervatifi ta en başından takıyoruz böylece ilişkide bölünme olmuyor.
Olay ilişkideki bölünme değil aslında. En azından bizdeki. Hiç kullanmadık ama konuşuyorum da değil.
İlk başta öyle korunuyorduk daha sonra hap daha iyi geldi alışamadı tekrar prezervatife demek istedim. Yalan söylemesinin bir nedeni yok, bende anlıyorum onu zaten.
Lisede deli gbi severek kullandığımız makyaj malzemelerinin çoğunu şu an sevmeyiz çünkü bize uygun daha güzellerini bulmuşuzdur. Onun gibi düşünün

Olay ilişkideki bölünme değil aslında. En azından bizdeki. Hiç kullanmadık ama konuşuyorum da değil.
İlk başta öyle korunuyorduk daha sonra hap daha iyi geldi alışamadı tekrar prezervatife demek istedim. Yalan söylemesinin bir nedeni yok, bende anlıyorum onu zaten.
Lisede deli gbi severek kullandığımız makyaj malzemelerinin çoğunu şu an sevmeyiz çünkü bize uygun daha güzellerini bulmuşuzdur. Onun gibi düşünün
bende hisettim dün rahatsız olduğunu ısrar etmedim.kabul ettim çıkarışını

Bu konu hassas konu herkeste farklı işler.
Mesela bana hap yaramaz,kilo yapar,sivilce çıkartır.
Ama sana iyi gelir.
Sizde prezervatifi kullanamazsınız alışamama hissi oluşur,bize de en rahatı bu gelir.
Yani böyle birşey bu. :)
Ama forumda bu tür okuduğum kadın arkadaşların ortak problemi korunma işinin hep kadına verilmesi.
Kadın korunmak zorunda değil bence.
Dönüşümlü olarakta korunabilirler.
Sonuçta doğum kontrol hapıyla vücudumuza hormon alıyoruz.

Ama sana iyi gelir.
Sizde prezervatifi kullanamazsınız alışamama hissi oluşur,bize de en rahatı bu gelir.
Ama forumda bu tür okuduğum kadın arkadaşların ortak problemi korunma işinin hep kadına verilmesi.
Bende katılıyorum sadece kadın korunmak zorunda değil.
Prezervatifle zevk almıyorum da her zaman yalan değil.
Ben kendim istediğim için başladım hapa çünkü bir haftayı geçen ağrılı sancılı bir reglim vardı. Haplarla kan miktarı azaldığı için iyi geleceğini düşünmüştüm aynen de tahmin ettiğim gibi olsu. Bizim için doğum kontrol hapı win win bir durum

Ama sana iyi gelir.
çok çok doğu.3 ay ben 3 ay sen korun mesela

X