Aile Planlaması Lütfen ilgilenir misiniz?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

ays46000

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2018
590
274
35
öncelikle lütfen,bilen tecrübe edenler cevap versin.Kazara hamile kalmak istemiyorum.1 aylık evliyim ilk günden beri yasmini aralıksız kullanıyorum.İlacı eşim almıştı nasıl kullanılacağını anlamamış.adetin ilk günü başlayıp 21 gün kullanıp 7 gün bırakmak gerekiyormuş.Kullandığım için ilacı halen adet olmadım. tahlil yaptırdım hamile değilim.doktor sağolsun öyle tersliyoki insanı soruma cevap alamadım.dün gece birlikte olduk eşimle.İlacı bırakıp adet olmak istiyorum.Hamile kalır mıyım ,şuan bıraksam.7 gün kullanmazsam koruyuculuğu düşüyormuş.

Bu tam belli olmaz.. Etikisi düşüyor ama vücutda hormon seviyesi bir süre mevcut kalmaya devam ediyor. Bazi kadinlarda etkisinin gecmesi de sürüyor biraz

Ha birde evet kullanmazsan koruyuculugu bitiyor ama baska onlemler almalisin hic bisey kullanmadan iliskiye girsen de icine bisalmasa dahi hamile kalabilirsin. Tecrubeyle sabittir.

Elinde bulunan icmeye devam ettigin kutu bitince birakio 7 gun ara verip 8. Gun yeni kutuya baslayabilirsin. Duzenli kullanirsan eger ara verdigin zaman koruyuculugu devam eder.

Aile hekiminize gidin sizi bilgilendirmek zorunda.

Elinde bulunan icmeye devam ettigin kutu bitince birakio 7 gun ara verip 8. Gun yeni kutuya baslayabilirsin. Duzenli kullanirsan eger ara verdigin zaman koruyuculugu devam eder.
tamam memlekete gidicem 4 günlüğüne eşimden uzaktayım bırakayım en iyisi

Yasmin bana çok kötü geldi ağır bir hap bence doğum kontrolü için. Ben yazz kullanıyorum. Adetin ilk günü içmeye başlarsan tam koruma, 2.gün içmeye başlarsan 1 hafta ekstra önlem alman gerekiyor. Eşin kondom kullanması gibi.
Neyse haplar 2 renk zaten diğerlerine gelince 1 gün sonra adet oluyorum. 1 gün içinde hormonların düzelmediği için hamile kalmıyorsun.
Tabi unutmamak lazım %100 değil hiç biri. Her şeyi doğru yapsan bile hamile kalabilirsin

şimdi bırakiyim mi yani 1 hafta kadar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…