LÜTFEN EMPATİ KURUP ÖNERİLERİNİZİ UAZIN

oylesinebirii0

Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2023
202
5
22
selamlar buralarda eskisi gibi sktiflik varmı bilmiyorum ama sormak istiyorum 21 yasındayım annem uyusturucu bağımlısı babam yok 4 yasında kardeşim var ben bakıyorum devamlı benle annesi gibi ilgilenşyorum diyim kısaca siz anlayın annem keyif alem uyusturucu peşinde. ciddi ilişkim var evlenicez üstelik kafasındaki işler hemen olursa evlenme işi hemen olucak. ve ben napıcam kardeşimi zaten soruyorum sen bakıcaksın diyor annemle kalmam diyor. ayrıca cocuk hasta konussamıypr gelişim geriliği var. annesi derdini anlamaz bile kızar eder döver eve giren cıkan belli değil allah korusun cocuga türlü işler gelşr evlenince anneme bırakmak istemiyorum. teyzem var arada bakan evinde kaldıgımız oda bir gün bakar 5 gün laf eder hemde öyle böyle değil. napabilirim evlenince yanımda götürmem imkansız. devlet kurumları ne kadar güvenlidir napabilirim siz olsanız napardınız llğtfen acil öneri istiyorum ama empati kurun rica ederim

Çok zor bir durum Allah yardımcın olsun öncelikle.
Bu bağımlılığından kurtulma gibi bir çabası, isteği vs var mı ? Bunun üzerine olan kurumlar, dernekler var. Onlardan destek alacaksın. Kendi rızasıyla gitse ne ala ama gitmese de tedaviye başlatmak zorundasın. Yatarak tedavi olacak mecbur. İnşallah kurtulur da kurtulduktan sonra onun da başkasının bakımına ihtiyacı kalmaz. Sizler için de bir yük olmaz. İnşallah tez zamanda kurtulur

selamlar buralarda eskisi gibi sktiflik varmı bilmiyorum ama sormak istiyorum 21 yasındayım annem uyusturucu bağımlısı babam yok 4 yasında kardeşim var ben bakıyorum devamlı benle annesi gibi ilgilenşyorum diyim kısaca siz anlayın annem keyif alem uyusturucu peşinde. ciddi ilişkim var evlenicez üstelik kafasındaki işler hemen olursa evlenme işi hemen olucak. ve ben napıcam kardeşimi zaten soruyorum sen bakıcaksın diyor annemle kalmam diyor. ayrıca cocuk hasta konussamıypr gelişim geriliği var. annesi derdini anlamaz bile kızar eder döver eve giren cıkan belli değil allah korusun cocuga türlü işler gelşr evlenince anneme bırakmak istemiyorum. teyzem var arada bakan evinde kaldıgımız oda bir gün bakar 5 gün laf eder hemde öyle böyle değil. napabilirim evlenince yanımda götürmem imkansız. devlet kurumları ne kadar güvenlidir napabilirim siz olsanız napardınız llğtfen acil öneri istiyorum ama empati kurun rica ederim
Kuruma verin sık sık da ziyaret edin eve çıkarın vs.

Çok zor bir durum Allah yardımcın olsun öncelikle.
Bu bağımlılığından kurtulma gibi bir çabası, isteği vs var mı ? Bunun üzerine olan kurumlar, dernekler var. Onlardan destek alacaksın. Kendi rızasıyla gitse ne ala ama gitmese de tedaviye başlatmak zorundasın. Yatarak tedavi olacak mecbur. İnşallah kurtulur da kurtulduktan sonra onun da başkasının bakımına ihtiyacı kalmaz. Sizler için de bir yük olmaz. İnşallah tez zamanda kurtulur
şöyle söyliyim kafası iyiyken tedavi olcam diyor hapı meti olmadıgımı bana saç baş saldırdıgı oldu gece yarısı sabahına kardeşimle hiç uyumayıp savcıya cıktım hiç bişi olmadı cok alındı uyusturucudan operasyonda bile ttık yok girdi cıktı yapılıyor tedavi olsa bile çevresi cok pis cıktıgı an içer cünkü bu hayatı seviyo değişmek bırakmak şstemiyo

Kuruma verin sık sık da ziyaret edin eve çıkarın vs.
arada görme yanına alma gibi bi durum oluyomu bşde korkuyorum kurumdan döverler ederler bşde hasta cocuk takıntılı konusamıyor banada vurur eder cıgırır ordakiler dayanırmı cocuk eziyet görürmü korkuyorum tek korkum bu okudum bazı uerlerde kurumda dayak taciz falan yazıyor dahada korktum

Şuan zaten sizin o evde olmanız abla kardeş sakıncalı lütfen kardeşinizi annenize bırakmayın

O kadar üzüldüm ki, hem o çocuğa hem size. Yanınızda götürmeye çalışmanız ikiniz için de daha hayırlı gibi görünüyor.
şöyleki daha genciz evleniceğim kişide öyle annem ölmüş olsa hasta olsa yatalak olsa tabikşde bakar vicdansız değil ama ben yine evlendiğimde yanıma alsam annem içerek keyif yapıcak sevgilimde annen keyif yaparken ben cocugamo bakıcam evliliğimizin tadını cıkaramayız diyor konu tad cıkarmakta değil o konularda ben sevgilime hak veriyorum evlenince yanıma alma konusu ciddi derin anlatsam uzar gider ama imkansız bunu biliyorum

Neden evlenince yanınızda götürmeniz imkansız?
cünkğ annesinden fazla ben ilgileniyorum kendi cocugum olsa bu kadar ilgilenmem ve ben yanıma alsam annem keyifle uyuşturucu içmeye devam edicek benim cocuga bakmam işime gelicek sevgilimde haliyle annen keyif yaparken bi cocukmu bakıcaz evlendiğimiz gibi diyor daha bu konu karısık ve haklıda

şöyle söyliyim kafası iyiyken tedavi olcam diyor hapı meti olmadıgımı bana saç baş saldırdıgı oldu gece yarısı sabahına kardeşimle hiç uyumayıp savcıya cıktım hiç bişi olmadı cok alındı uyusturucudan operasyonda bile ttık yok girdi cıktı yapılıyor tedavi olsa bile çevresi cok pis cıktıgı an içer cünkü bu hayatı seviyo değişmek bırakmak şstemiyo
Kuzum üzgünüm ama bu hayat onun tercihi ve sen onu ara sıra evine gidip, tenkin etmekten başka bir şey yapamazsın. Evlenince evinde sürekli kalsın diyemezsin. Bu seni çok zorlar. Eşin de bu durumdan rahatsızlık duyar. Ve açıkçası çekmek zorunda da değil. Ne yalan söyleyeyim, ben olsam istemezdim. Eşim olsa o da istemezdi. Zaten evlenince ortalama 6 ayda falan evlilik hayatı yeni oturuyor. Bu esnada 3.bir kişi ve problemli bir 3.kişi uygun değil. Şey durumu olsa, bir hastalıktır, gerçekten bir ihtiyaçtır, maddi sıkıntıdır vs tabiki gelsin kalsın derdim. Ama bu öyle bir durum değil. Bağımlılık durumu evet. Ama böyle bir hayat ,onun tercihi. Senin değil. Haliyle de bu insan annen de olsa, onun tercihlerine bağlı sorumluluklarını sen alamazsın. Aynı şekilde eşin

Şuan zaten sizin o evde olmanız abla kardeş sakıncalı lütfen kardeşinizi annenize bırakmayın
bi teyzemde bi uengemde kalıyoeuz biz teyzem iyi hoşken ben bakarım buna diyor kötüykende benmi bakcam bu cocuga diyor işte bizdekise maalesef böyle bi teyze evde kalmıyoruz bi ords bi burda sürünüyoruz suanlık

Yanınıza alın sizin de çocuğunuz olur birlikte büyürler zaten bakan sizsiniz eşiniz işe gider gelir erkekler pek anlamaz bu işlerden alın yanınıza böyle anneye çocuk mu bırakılır yazıklar olsun ona
evlenince kafasındaki yapıcago iş farklı yani ikimizde calısıcaz cocuk okula başlıcak edicek benimde vaktım olmaz insanın kendi cocugu olsa kayınvalidesine falan bırakır ama kardeşimi kayınvalideme bırakamam maalesef

Ne yap et yanına al. Gönlüm el veriyorsa kuruma ver. Herkesin kişiliği farklıdır kardeşimi kuruma bırakıp ben kocamla eglenemezdim

cünkğ annesinden fazla ben ilgileniyorum kendi cocugum olsa bu kadar ilgilenmem ve ben yanıma alsam annem keyifle uyuşturucu içmeye devam edicek benim cocuga bakmam işime gelicek sevgilimde haliyle annen keyif yaparken bi cocukmu bakıcaz evlendiğimiz gibi diyor daha bu konu karısık ve haklıda

E yanınıza almasanız anneniz tövbe edip tedavi mi olacak? Yine keyifle uyuşturucu içmeye devam etmeyecek mi? Sevgilinizin bunu söylemesi safi vicdansızlık. Haliyle falan diye normalleştirmeyin. Siz eğer gerçekten kardeşinizi düşünüyor olsaydınız koca adayınızın keyfinin derdine düşmezdiniz. Benim de anne babası çok sorunlu bir arkadaşım var evlenirken şart koştu kardeşim de gelir veya evlenmem dedi. Evleneceği adam da normal karşıladı çocukları gibi birlikte baktılar. Sizin derdiniz ablalık değil karılık olmuş. Kardeşiniz sefil olurken kocanızla keyif mi yapacaksınız? Kuruma vermeniz çocuk için en hayırlısı olur ama burada vicdan yapıyormuş gibi bir tavır içine girmeyin, şahsen bana geçmedi

X