lütfen çok acil avukatlarından yardım rica ediyorum

ivrindi

Guru
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2008
715
643
eşimle boşanmaya karar verdim..2010 yılında evlendim ve geçtiğimiz Şubat ayında birlikte yaşadığımız evden beni ve 2 çocuğumu zorla uzaklaştırdı...
evliliğini boyunca hamileyken olmak üzere defalarca şiddet gördüm...Ayrıca nette aldatma ve dahi metrobüs de karşısında oturan kadınların gizlice fotoğraflarını çekmesine şahit oldum ama elimde görsel delilim yok fakat şahitlerim var...
evliliğimizin 4 yılı libyada son 6 ayı Türkmenistanda geçti bu ülkelerde darp raporu alma durumum yoktu ama bizi yollamadan bir hafta önce yine şiddet uygulamıştı ve gelir gelmez rapor alabildim...
bizi Türkmenistana almadan önce tuttuğu evde 1 hafta kadar 4 kadınla aynı evde yaşamış aldatmadığını söylesede tabiki inanmadım bu durumu boşanma sürecinde lehime kullanabilirmiyim ayrıca inkar etme durumu olamaz çünkü yazılı yaptığımız bir konuşmada bu kadınlarla aynı evde kaldığına dair ve şiddete dairde kendi itirafı var bu konuşmalar delil sayılırmı?
bunlarla birlikte evliliğimiz boyunca şimdi buraya yazamayacağım pek çok şey yaşadım bunlara dairde şahitlerim var...
son olarak ordan gelince şu an kirada olan evde oturmamıza da izin vermiyor ve bu kira gelirinden başka çocuklarımın bakımı için parada göndermiyor..
evi hileyle satabileceğinden endişeliyim şerh koydurmak için başvurdum ama kendisinin ikameti orda görünmediği için bunu yapamadm...
pazartesi günü dava açmayı düşünüyorum ama nasıl bir yol izlemeliyim en ufak bir fikrim yok...hiç kimseden maddi yardım alma imkanım yada birikimim olmadığı için bir avukata danışamıyorum bile lütfen yardım edin...
not:ikamet adresim istanbul avrupa yakası olarak görünüyor ama ben ailemde kalıyorum...çocuklarla yol sorun olduğu için şu an bulunduğum yerde dava açmam mümkünmü?

X