lütfen cevap

sxixlayahasret

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2008
49
2
slm arkadaşlar 39.haftanın içindeyim bugün dr.a vajinal muayene olmaya gittim dr.çatımın çokta geniş olmadığını normal doğum olsa bile çok zor olucağını söyledi salı günü tekrar gidicem sorum şu aranızda benim durumumda olan varmı varsa böyle olanlar sezeryan doğummu yaptı fikirlerinizi alabilirmiyim?yerimseniben

Merhaba, ben hiç doğum yapmadım ama senin gibi ablamında çatısı dar olduğu için açılma olmadığı için yaklaşık 8 saat suni sancı sonunda bebeğin ve ablamın hayatının tehlikeye girmesi söz konusu olunca sezaryanla doğum yaptı. Sezaryanla doğumun ardından 4 - 5 saat içinde kendine geldi bebeişini kucağına aldı. Sözylediği şey bebişi kucağına alınca herşeyi unutuyorsun oldu. Biraz ameliyatlı olmanın sıkıntısını çekti. Ama yine de çocuğula istediği gibi ilgilenebildi. Bence sağlık açısından sezaryanla doğum yapman gerekiyorsa buna zaten doktor karar verecektir.Sıkma canını.
İnşallah bebişini sağlıkla kucağına alırsın.

cnm çatın dar dediyse kesinlkle normal yapman çok zor olur ..
o yüzden dr.unla konuş ve sezaryen ol ne kendini ne bebişini riske atma..
sağlıklı doğumlar..

valla canım eğer senin sağlığın söz konusuysa mecbur drun dedğini yapacaksın artık hakkında hayırlısı olsun

Merhaba, ben 12 sene önce sezeryanla doğum yaptım. Sancılanarak normal doğum için hastaneye gittim ama rahim ağzım açılmadığı için sezeryana karar verdik. Ama iyiki de sezeryanla doğum yapmışım. Şu anda 5 haftalık hamileyim ve yine sezeryan düşünüyorum. Doktoruna güveniyorsan aslında sezeryan bebek için en risksiz olanı. 20 sene doğum hemşireliği yapmış bir arkadaşım var. Normal doğumda öyle olaylarla karşılaşmış ki kendi direk sezeryanla doğum yapmayı tercih etti. Herkese de onu tavsiye ediyor.Öptüm.

Çatının çokta geniş olmadığını söylemiş... Doğum olmayacak kadar dar dememişki... Çoğu doktorun sezeryan yapmak için söylediği bahanelerden biri... Eğer bir dahaki muaynede çatın çok dar bebekte kilolu, doğum çok zor olur derse birşey diyemem... ama sana bırakırsa normal doğum seç derim.... Herşeyin normaliii... Sağlıklı olan o olmasa normalde denmezdi heralde...

X