lutfen cevap verin,cok onemli, bebeginiz zamaninda mi dogdu? degilse erken mi?gec mi?

E

EU1

Ziyaretçi
hanimlar benim bir sorum olacak. Allah'in izni ile yeni anne adayiyim. ilk ultrasonumuzu olduk, 6+1 di. kesemizi gorduk kalp atisimizi duyduk sukur.

bir de sizin bebekler erken mi gec mi dogdu?

Son düzenleyen: Moderatör:
hanimlar benim bir sorum olacak. Allah'in izni ile yeni anne adayiyim. ilk ultrasonumuzu olduk, 6+1 di. kesemizi gorduk kalp atisimizi duyduk sukur. 28 temmuz dedi dogum tarihi.
peki bu muhtemel dogum tarihi sonradan degisiyor mu? erken ya da gec dogum degil benim kastettigim.28 temmuz der doktor, bebek 1 hafta erken gelir. O degil benim sorum.

Yani 4 hafta sonra ultrasona girdigimde diyebilir mi doktor, dogum tarihi 5 agustos gibi? yani degisebiliyor mu bu verdikleri tarih? oyle kritik bir durumdayim ki, erkek kardesimin dugunu var 15 agustosta ve ben 28 temmuzda dogum yapacam ustelik Amerika dayim ve Tr ye gidecem. ucak yolculugu bebek icin problem degil ama gene de olurda bebek gec gelir diye korkuyorum. biz gene biletimizi 11-12 agustosa aliriz ama tutar da doktor dogum tarihini degistirirse zor olacak. degisir mi bu tarih?

bir de sizin bebekler erken mi gec mi dogdu?

Evet canım o tarih değişebiliyor 2 hafta önce veye 2 hafta sonra olabilir mesela. Ben isteğe bağlı sezeryan olduğum için tarihi kendim belirledim doktorum sezeryanda 38 haftadan sonra istediğin zaman alabiliriz demişti ben 38-4 te spinal sezeryanla kızımı dünyaya getirdim. :teytey: :sm_cool:

zamani deisiyor benim de 12 temmuzdu ama erken dogdular.tabi benim ikizdi.Ama ayni zamanda hamile arkadasim 10 temmuzdu onunkide 3 temmuzda dogum yapti normal dogum ile.Bende amerikadayim ve burda doktorlar zorda kalmadikca asla sezeryan yapmiyorlar.Zaten kesinlikle tercih etme cok zor ben sezeryan yaptim ikizlerimi cunku hem biri ters geliyordu hemde erken dogumdu.Sen nerde yasiyorsun canim hangi eyalattesin en Texastayimda.

canım son ay uçağa binmene izin verilmiyor diye biliyorum,sen yine bi araştır.............................

canım öncelikle hayırlı olsun diyeyim,sağlıcakla kavuşursun inşallah bebeğine...
bize de doğum tarihi olarak 29 temmuzu vermişlerdi ama benim oğlum 8 temmuzda doğdu...ama ben karpuz kaldırmıştım ondan oldu galiba...sen de dikkat et son günler kritik oluyor...

canım evet dogum tarıhlerı degısıyoo,sende bu aylarda dıkkat et,benım ıkızlerımde 25 gun tarıhten once dogdular o rahımınde acılmasıyla alakalı,yanı degısebılıyo

benim bebeğim 9 ay be 10 günü doldurdu üstüne birde 6 gün aldı çok zorlandım.inanın geç kalmasıda sorun yaratabiliyor..şu anda ikimizde çok iyiyiz allah herşeyin hayırlısını versin

canım bende ılk gıttıgımde mayısın 6 dedı sonrakı haftalarda nısan 25 kadar ındı...

nı tekım erken geldı oglum 11 nısanda dogdu

selam canım
öncelikle gözünüz aydın
sağlıkla gelir inşallah bebeğin
doktorun söylediği bu tarih tabıyıkı şaşabilir
bana 28 şubat demişti doktor mesela
sancım gelmeyince 11 marta kadar bekledik biz
bayağı bi uzadı yani:=))
ama daha önce de sancılanabilirsin
38 ve 42. haftalar arası oluyor kısaca
tam bir tarih belirlememek en iyisi sanırım
bebeğinin gelişmesine göre de değişir herşey
ayrıca son aylarda uçağa binmek de yasak canım bi araştırsan iyi olacak
hayırlısı olsun
sevgiler

merhabalr canm.
benım doktorum ılk kontrolde doğum tarıhı olarak 11 ekım vermişti.
ılk giitiğinde son adet tarıhıne gore verılıyor bu tarıh ve tam 40 haftanın dolduğu sure oluyor.
sonra değişen tarıhler ise bebeğin gelişimine gore bellı oluyor. yanı atıyorum bır ay gittiğinde bebeğinin gelişimi haftasına gore 1 hafta ilerde diyelm. sana verdiği tarıh bır hafta one atar. ya da gelişimi gerıyse 1 hafta mesela ozamanda tam tersi gerı atar tarıh..
dediğim gıbı ılk verdiği 11 ekımdı sonraları bu tarıhh eylüle cekıldı,kasıma ılelerdii,,,cokkk değişti....
ama genelde bebeğin erken gelmeyecekse ve problem olmazsa kanam gelmesı su gelmesı vs.. gıbı...o verılen ılk tarıhte doğuyor..,
benımkıde oyle oldu.11 ekım dedi doktor,11 ekım sabah 3:30 da suyum geldı ve 6:30 gıbı sunu sancı verıldı,9,5 saat sonra doğum gerşekleşti..
bebeğinin ne zama geleceğini asla tahmın edemezsın.oyuzden akışına bırakman gerekıyor. sanırım turkıyede doğum yamak ıstemıyor ve donmek ıstıyorsun.o arada erken gelırse dıye korkuyorsun.ama yapacak bişi yok.onlar geleceği zamanı bılırler herzaman...
hayırlı doğumlarrr

................................................................................

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadasım dogum tarihi bebegın gelişimine gore degısebılıyor fakat bebek kucuk oldugu ıçın basınçtan kulakları rahatsız olabılır dr zaten sıze bunu soylıcektır ucak kalkarken ve ınerken sureklı emzirin bebegınızı

bana da doktorum bebek icin degil anne icin saglik acisindan sikintili olabilir demisti. ben de kelebek 1238 e katiliyorum. daha once de duymustum, kucuk cocuklarda bebekler dahil emzirilmesi ya da sivi bi sey icirilmesi ya da sakiz cignenmesi gerekiyor.

X