Lütfen buraya bakin kistle ilgili bilgisi olanlar nolurr

korkma canım yaa.kist yumurtalıkta mı???
kist için doktor ne dedi??
normalde doğum kontrol hapı veriyorlar,küçültmek için...
canını sıkma,ileride Allah kısmet ederse çocuğun olur tabi..
olumsuz düşünme ve panik yapma..tamam mı canım...
doktorunla iyice konuş...bilgi al..
ama sakın ihmal etme..
geçmiş olsun...

Canım hiç korkma doğu kontrol hapıyla hem kistin küçülür hemde ileride çocuğun olur .Bu zaman zaman herkeste olur seninki çok büyümüş sadece doktor gereken ilacı vericektir sana geçmiş olsun.

Birsey olmaz canim korkma duzelir insllah allahin izniyle
benim teyze kizimda bekar gecen sene ondada vardi ama onu ameliyat ettiler nasil nerden bilmiyom :uhm:

bence de telaşlanacak bir durum söz konusu değil. Benim tanıdığım bir çok kişide olmuş ve arkadaşların dediği gibi doğum kontrol hapıyla geçmiş. Ama tabi en doğrusu doktorla görüşmeyi kesmemek.

Canım bendede aynı dert var 1 ay önce doktora gitmiştim . yumurtalıklarımda kist olduğunu söyledi ayrıca hormonlarımda da bozukluk varmış bu yüzden doğum kontrol hapı verdi . 1 sene kadar kullanıcakmışım sonra tekrar gidicem tabi kontrole inş düzelir.korkulcak birşey yok emin ol.sen ilaçları düzenli kullan aksatmadan yeter.

öncelikle geçmiş olsun canım .bence bi doktora daha git.banada 10 cm büyüklüğünde kist var dediler.ondan sonra 2 doktora daha gittim.ama kist falan yok dediler.hemen endişeye kapılma.kist her kadında oluyo malesef.

canım bndede vardı kist doktora gittim arkadaşların dediği gibi doğum kontrol hapı kullandım 3 ay boyunca.. bnim 3.5 cm di ve geçti her bayanda olabilirmiş böle.. annemde kuzenimde teyzemde hep çıkmış ve yokolmuş önemli bişi deil canım sıkma kendini

evet bendede vardı.korkulacak bişey yok.doğum kontrol hapıyla tedavi ediyolar.önemli olan kontrollerini kaçırmaman.her 6 ayda bi,hiçbişeyin olmasada genel kontrola git.bunun yararını göreceksin.

canım bende de vardı kist ve bende senin gibi çok endişenmiştim ama doktorum korkacak bişey olmadıgını saglıklı her kadında kist olabilecegini söyledi ve dogum kontrol hapıyla eridi.birçok kadında kist oluyor ama çogu bir sonraki ayki kanamada dökülüyormuş kistler o ay yumurta çatlaması olmadıgı için oluyormuş.

çok teşekkürler ede1982 ilk defa böle başıma bişey geldigi için çok kötü oldum bide ilk defa duyuyorum inş.ilerde düzelir CADIARZU

çok teşekkrler songülcüüm benim adetime 12 gün felan var onun için doktor tam bişey söleyemedi adetin bittikten sonra tekrar gel tedaviye başlıcaz dediler ya inş.bişey yokturr artık rüyalarıma bile girmeyee başladı Allah hepimize acil şifalar versin

Birsey olmaz canim korkma duzelir insllah allahin izniyle
benim teyze kizimda bekar gecen sene ondada vardi ama onu ameliyat ettiler nasil nerden bilmiyom :uhm:

saol beyzanur teyze kızının ne kadardı kistin büyüklügü ve kistin adı neydi bilgin varmı yasakkelime

teşekkür ederim frezyam inşallah A:CüvCüv:llah hepimize acil şifalar verir

canım bende de şuan sendeki büyüklükte kist var. adetim bitti gerçi belki de gitmiştir.onlar zararsız yumurta kistleri .yumurtan catlamadığı için büyüyp kiste dönüşüyor . eğer o kisti 2 adet dönemi falan atamassan ancak öyle doğum kontrol hapı verırler

teşekkrler ilsu inşallah dedigin gibi olur ilk adetle atarım onuhihoyyyt

atarsın tatlım . 33 mm dediğin 3.3 cm lik küçük bir kist .bak ben hiç takıyor muyum. daha çok gençsin bu kistle bile hamile kalanlar var ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…