lütfen banada bi akıl verim aklım karışık

xinya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2008
157
0
36
evet kızlar aklım artık gerçekten çok karışık nişanlıyım ve nişanlım askerde allah nasip ederse 2 ay sonra bitiyo inşalalh am benim sorunum kendi ailemle bitürlü nişanlımı içlerine sindiremiyolar lise mezunu diye ne iş yapıcak biz sizin ilişkinizi sağlıklı görmüyoruz maddi açıdan durumu iyi değil aman güzelliğini harcama iiy düşün babamda ben bu yaşa kadar çok tecrübe edindim sana el kardırırsa napıcan bende boşanacaksın vs vs.... daha bunun gibi bi sürü laf söyleyip duruyolar ve inanın nişanlımla aramızdada hiç bir problemimiz yok askerde olduğu iiçin fırsat buldukça tlf konşuyoruz ona bile karışıyolar niyeçok konuşuyosunuz diye ve ben bunaldım tamam nişanlımla aramızda bazen ufak tefek tartışmalar oluyo ama bunları oturup düşündüğümde evliliği etkileyecek unsurlar değil ama aileme bi türlü kabul ettiremiyorum ve oda yetmezmiş gibibenim aklımı karıştırıyolar şimdi her kız gibi bende şüphelerle yaşıyorum ya olurda el kaldırısa diye napıcamm ben lütfn yardım nişanlımın ailesini bile sevmiyolar ama nişanlımın ailesi beni kendi kızları gibi çok seviyolarrr :1no2:

evet kızlar aklım artık gerçekten çok karışık nişanlıyım ve nişanlım askerde allah nasip ederse 2 ay sonra bitiyo inşalalh am benim sorunum kendi ailemle bitürlü nişanlımı içlerine sindiremiyolar lise mezunu diye ne iş yapıcak biz sizin ilişkinizi sağlıklı görmüyoruz maddi açıdan durumu iyi değil aman güzelliğini harcama iiy düşün babamda ben bu yaşa kadar çok tecrübe edindim sana el kardırırsa napıcan bende boşanacaksın vs vs.... daha bunun gibi bi sürü laf söyleyip duruyolar ve inanın nişanlımla aramızdada hiç bir problemimiz yok askerde olduğu iiçin fırsat buldukça tlf konşuyoruz ona bile karışıyolar niyeçok konuşuyosunuz diye ve ben bunaldım tamam nişanlımla aramızda bazen ufak tefek tartışmalar oluyo ama bunları oturup düşündüğümde evliliği etkileyecek unsurlar değil ama aileme bi türlü kabul ettiremiyorum ve oda yetmezmiş gibibenim aklımı karıştırıyolar şimdi her kız gibi bende şüphelerle yaşıyorum ya olurda el kaldırısa diye napıcamm ben lütfn yardım nişanlımın ailesini bile sevmiyolar ama nişanlımın ailesi beni kendi kızları gibi çok seviyolarrr :1no2:

Hayırlı olsun öncelikle...
Aileniz nişanlınınızın eğitim durumunu söz ettiğine göre,askerden dönünce belli bir işi olmayacak galiba kendisinin..
Öncelikli sorun bu bence.. Eğer aileniz haklıysa işiniz cidden zor..
Siz öğretim görevlisi,o işsiz çok kötü olur.. Maddi problemler baş gösterince maalesef evlilikte tutunmak daha da zorlaşıyor.. Bence önce bu iş,meslek sorununu çözün biran önce..
Size el kaldırmasını bilemem,neye dayanarak aileniz böyle bir şey söyledi anlamadım..

sanırım lise mezunu olunca el kaldırıyor diye düşünmüşler

canım ben anlayamadım yani lise mezunu diye sana el kldıracagını mı düşünüyorlar.bence çok ama çok saçma canım yaa.kafanı yormaya degmez bile yani.ne okumuş insanlar biliyoruz ki eşlerini döven insanın kişiligiyle alakalı bu konular okumuslugu ile degil.işte anne babalar sırf bir zengine gitsin diye kızları böyle ilişkileri bozuyorlar ve sonra da üzülen kendileri oluyor...peki diyelim maddi durumu çok iyi olan birinle evlendirdiler seni hiçbir eksigin yok evin,araban vs...peki ya bu adamda el kaldırırsa sana?bu tarz varsayımlar çok sacma.aranızda bir sorun olmadıgını söylüyorsun hemde.siz birbirinizi seviyorsanız bunun peşini asla bırakmayın aşk ve sevgi kolay bulunmuyor canım.bence hiiiiç dert etme bu konuyu.kim ne derse desin.

öncelikle Allah sabır versin diyorum canım..inşallah hakkında hayırlısı olur..üzüldüm zor bir durum..ama ailen lise mezunu diye neden istemiyolar anlamıyorum..benim çok tanıdığım var ünv. mezunu çalışacak iş bulamıyor..bazı tanıdıklarımda var lise mezunu çalışıyo maaşını alıyor..bu birazda şans işi..benim erkek arkadaşımda daha askere gitmedi biz askere gitmeden evlenicez inşallah ama benim ailemde bunu sorun yapıyo sonra tutucu diyo nasıl dayanıcaksın diyolar..bazen bu aileleri anlamak zor tamam belki iyiliğimizi istiyolar ama o kişiyle bir ömür geçirecek olan bizmiyiz ailemiz mi biz kabul ettikten sonra yani...bide ünv. mezunu diyelim araba çarptı sakatlandı Allah korusun o zaman o diploma neyine yarar..herşeyin hayırlısını istemek gerekli işiti paraydı hepsi düzelir Allah yuva kurana yardım eder..a.s.

sanirim ailen suan nisanlini iyi tanimiyor ve varsayimlarla öyle konusuyor.
ninsanlinla aranizda sorun yoksa onunla mutlu olacagina bütün kalbinle inaniyorsan
ailen seni onunla mutlu oldugunu gördükce onlarinda endisleri ortadan kalkacaktir..
mutluluklar...

bi saniye yaa madem ailen istemiyor ne diye nişanladılar sizi

aynı soruyu bende aileme sordum bana verdikleri cevap sen istediğin için açıkcası bana bu cvp çok mantıksız geldi ama askerden sonra illaki düzgün sigortalı bi işe giricek allahnasip ederse ama ailemin ön yargıları yüzünden nişanlımda ailemle yaklaşmaya çekiniyor herşeye ayrı bi bahane buluyolar mesela askerden geldikten sonra nişanlımı 2 haftada bir görebilcekmişim fln filann yok hemen evlenemezsiniz iyidüşünün belki kararınız değişir ben anlamıyorum ailemi benim mutluluğumu ne yapsam gösteremiyorum bi türlü sevemiyolar açıkcası napıcağımı bilmiyorum lütfen bana bi akıl verin

allah yardimcin olsun oncelikle

okumakla adam olunmuyor derler ama bi yandan da

dawul bile dengi dengine derler.........

benim esim degil lise ortaokul terk ben yurt disinda doktora yaptim ve bu bitirdigim 2.universite esimi degil el kaldirmak sesini yukseltmez bin universite bitirene tercih ederim pirlanta gibidir esim elmanin iki yarisi gibiyiz ailem asla bu egitim isine karismadi simdi bebegimiz var bes kat mutluyuz bir arastirmaya gore egitimli ve maddi durumu erkekler kadinlara siddete daha meyilli ve bu durumun ana nedenide maddi guclerine guveniyor olmalari bence sen mutluysan icine siniyorsa kime ne madem bu kadar istemiyor di ne diye nisan yaptilar degil mi ?sen gercekten eminsen kalbinin sesini dinle nisanlin lise mezunu ama fabrika sahibi olsa yati kati villasi olsa yine boyle mi dusunurlerdi bunu bir sor onlara

Ömür treni bizi hızla son istasyona doğru sürüklerken, varılacak o "son durağa" günbegün yaklaşırken, hayatı, kavga, gürültü, kırgınlık ve isyanlarla hem kendimize ve hem de çevremizdeki insanlara zehir etmenin mantıklı bir açıklamasını ben bulamıyorum.

ailen her zaman senin için en iisini düşünür bilir yapar.....mantığınla düşün.....

Nişanlını sana layık bulmadıkları için bahaneler üreterek seni sogutmaya calısıyorlar.Oysaki insanın gözünü boyayan ama 5 para etmez kişiler var.Önemli olan bir erkegin karakteri.Mevkisi veya maası degil.Eger insanlıktan nasibini almadıysa dunyanın en iyi okullarından yüksek derecelerle mezun olup,en iyi şirketlerden birinde üst düzeyde yönetici olsa bile ne yazar.Benim sevgilim kültür düzeyi yüksek bir ailede yetişmiş,iyi okullarda okumuş,yüksek düzeyde calısan biriydi.Maddi anlamda,mevki anlamında bir çok kişinin özenecegi şeylere sahipti ama saygısızdı,sadakatsizdi.Cevresinin genişligine,geçmişindeki sevgili listesinin kabarıklıgına ragmen facebook ta (ve benim bilmedigim kimbilir başka hangi sitelerde) asuftelere iltifatlar döşüyordu.Duygularımla gönlünce eğlendi.Beni depresyona soktu.Ben burada yemeden içmeden kesilmişken,uyuyamazken,ağlama nöbetleri yaşarken o,gününü gün ediyor şimdi.Boşver lise mezunu olsun ama "ADAM"olsun.Bu vasıf aileden veya okuyarak elde edilmiyor.Doğuştan insanın içinde varolması gerekiyor.

Sevmek,sevgine karşılık bulmak hiç kolay değil.Sevginize inanıp parmaklarınıza bağlılık yüzüklerinizi takmıssınız.Sevgisinin arkasında durabilen bir nişanlın var.Kimsenin içine vesvese sokmasına izin verme.

öncelikle mutluluklar dilerim canım umarım bir ömür boyu hep mutlu olursunuz, bence ailenin sözüne bakma derim önemli olan birbirinize sevginiz saygınız karşılıklı anlaşabilmek, tamam maddi güç olmadan bazı şeyler geride kalıyor ama rabbimde nişanlına bir kapı açacaktır elbette takma kafana ailenin zamana ihtiyaçları var bence ailen nişanlını tanımak için çaba göstermemişler ama tanımaya çalışsalar seni sevdiğini ve el kaldıramıyacak bir insan oldugunu anladıkları zaman emin ol çok utanacaklardır.zaman herşeyin ilacıdır.ailenin düşüncelerinide nişanlına söyleme derim çünkü bu olay nişanlının senin ailenenden sogumasına neden olur canım.

merhaba cnm ......nişanlının iyi bir işi olmadığı için belki böle yapıyo olabilirler ....

ama şunu bil ben lise mezunuyum eşim ortaokul terk ve 13 yaşında çalıştığı işe başlamış

babası öldüğü için sırtına binmiş ev sorumluluğu .....ama eşimle birkere tartışmayız benim bilmediğim oun bildiği o kadar çok şey varki.....yani yaşamışlık okumuşlukdan daha çok şey katmış ona
ve birkere bana sesini yükseltmedi...7 senelikde evliyiz ..çokda mutluyuz bugün bu işde iyi bir maas alıyor ama bu demek değilkii yarın da burada aynı şartlarla olacak diye bişey yok hayat o kadar süprizlerle dolukii ...kimin ne olacağı belli değil....yani çok iyi eğitimli olabilir ..parasıda olabilir....ama insan değilse ailen ne yapacak ???bütün istedikleri vasiıflara sahip olupda seni kıran inciten seni saymayan bir eş olsa ne olacak????

bence sen nişanlına güvenyorsan hiçç dinleme...mutluluklar

benim eşim de üniversite mezunu bir lise mezununun olgunluğu yok,göremiyorum.bence insanlık önemli,okuduğu okul hiç önemli değil.isterse ilkokul mezunu olsun ama,insan olarak kendini geliştirsin.bunu niye böyle yaptın,dediğim zamanlarda ben her zaman böyleydim gibi gerici cevaplar verebiliyor.sanki önceden öyle yapmış olması kendini geliştirmesine engel.

canım hayırlısı olsun ...ama sunu anlamadım bu adamın ılla senı dovmesımı lazım ALLAH ALLAH ya..oncelıkle kımse dayak yıyecegını onceden bılemez nıce guvenıp evlenen var neler yasıyor..bazılarıda var dısarıdann ıyyy bune ya dersın ama karısının oyle bır kıymetını bılırkı...sen kalbının sesını dınle canım madem bır problem yok nıye bosuna huzursuz oluyosunuz anlamadım hem aılesıyle ıyıyım dıyosun bu aranılıp ta cok nadır bulunan bısı bılıyosn ...allah yardımcın olsun sevgıler

sende lise mezunusun gamyoncuiremsu
ailelerin bi bildiği vardır derip hep ama..bu yaptıkları yanlış geliyor bana
senin geleceğini düşünmeleri şimdi mi akıllarına geldi
madem ailen istemiyordu niye nişanladılar sizi...

canım sen lise mi ? üniversite mezunu musun? alamadığım lise mezunuyken nasıl öğretim görevlisi oluyorsun. CADIARZU:uhm:

Herşey Okumak Değil Bence..Okuyupta Çok İşsiz Gezenler Var...
Bunu Hepimiz Çok İyi Biliyoruz..İnsanın İçinde Çalışma İsteği Olsun Yeter Bence..:1closedeyes:
Ailen Bence Nişanlını Sevmemiş..Aradıkları Damadı Bulamamışlar..:nazar:
Ayruca Sende Lise Mezunusun Sanırım Eğer Böyleyse Ailen Ayıp Ediyor Bence..:kızgın:

X