Lütfen bana akıl verin

Makber

🙏🏻
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2008
13.177
4
36
Öncelikle merhaba benim kendimce çözemediğim bir problemim var.Bana yardımcı olabilecek herkesten cvp bekliyorum.
Ben 1 ay önce dış gebelik ameliyatı geçirdim.İlk gebeliğimdi ve bu beni çok sarstı.Sol tüpüm alındı.Normalde ameliyattan sonra 3 ay dinlenme süresi varmış.Bende bu 3 için doğum kontrol hapı kullanmak istemiyorum.Çünkü tekrar hamile kalmak istiyorum.Size sorum aranızda dış gebelik geçirenler varsa nasıl korundular ve takrar hamile kalabildiler mi?Tekrar aynısı olacak diye çok korkuyorum ve bu konuda hiç bir bilgim yok.Şimdiden hepinize çok teşekkür ediyorum.

canım geçmiş olsun,3 ay vücudunun kendini toparlaması gerek,bence mutlaka doktorunu dinle ve hapını kullan,ileride senin için zararı olur yoksa,3 ay nedir ki,bu arada sen vitamin ve folik asite başla,ara vermeden tekrar hamile kalman senin için iyi olmaz güzelim.

Ben de gectigimiz Nisan ayinda dis gebelik gecirdim. Doktor, 1 kez gecirdikten sonra tekrar gecirme olasiligimin 10 kat daha fazla oldugunu soylemisti. Neyse ki operasyona gerek kalmadan, cok basinda oldugumuz icin igne ile tedavi olmus, gebelik sonlanmisti. Ilacin etkisinin gecmesi ve vucudun toparlanmasi icin 3 ay beklememiz gerektigini soylemisti bize. Bu donemde esim korundu. 3 ay icin dogum kontrol hapi bence de alma. Su anda 11+4 hamileyim. Simdilik hersey yolunda, insallah daha da iyi olacak. Dis gebelik baslangic icin en kotu deneyim gercekten ama olumlu dusun. 2. denememizde normal bir hamilelik oldu iste bizde de. Kotu seyler aklina getirme...
Iyi sanslar...

Ben de gectigimiz Nisan ayinda dis gebelik gecirdim. Doktor, 1 kez gecirdikten sonra tekrar gecirme olasiligimin 10 kat daha fazla oldugunu soylemisti. Neyse ki operasyona gerek kalmadan, cok basinda oldugumuz icin igne ile tedavi olmus, gebelik sonlanmisti. Ilacin etkisinin gecmesi ve vucudun toparlanmasi icin 3 ay beklememiz gerektigini soylemisti bize. Bu donemde esim korundu. 3 ay icin dogum kontrol hapi bence de alma. Su anda 11+4 hamileyim. Simdilik hersey yolunda, insallah daha da iyi olacak. Dis gebelik baslangic icin en kotu deneyim gercekten ama olumlu dusun. 2. denememizde normal bir hamilelik oldu iste bizde de. Kotu seyler aklina getirme...
Iyi sanslar...

Sana da çok geçmiş olsun canım.Evet gerçektende başlangıç için çok kötü bir deneyim.Şu an kendimi çok daha iyi hissediyorum.Daha önce doğum kontrol hapı kullandım ve baya yan etkisi oldu o yüzden artık kullanmak istemiyorum.Umarım bende tekrar hamile kalırım.Sana da bol şanslar canım Allah analı babalı büyütsün..

:çok üzgünüm:Hadi ama bu kadar mı neden kimse cvp yazmıyor lütfen arkadaşlar yardıma ihtiyacım var..

canım neyi bu kadar dert ediyorsun ki? sorun yok,bir kez dış gebelik geçirdin diye 2.side de dış gebelik olacak diye birşey yok.yada 3 kez normal doğum yapmış biri 4.ye dış gebelik geçirebilir.sen biraz dinlen vücudun dinlensin .dr.unun tavsiyelerine uy lütfen yoksa yarardan çok zararı olur,belki nomrla gebelik olur ama vücudun kendini toparlamadığı için bebek tutunamayabilir,3 ay mutlaka dinlensin vücudun.

canım bende ilk hamileliğimde boş gebelik oldum dış gebeliği bilmiyorum ama o da çok kötüydü allah kimsenin başına vermesin. kürtaj oldum doğumdan beter olduğunu düşünüyorum resmen içini oyuyolar insanın.Bu boş gebelikte 1 ay sonra gebe kalma imkanı veriyor doktorlar çünkü bebek oluşmuyo sadece kese var ama ben yinede 6 ay vücudumu dinlendirdim hap falan kullanmadım eşim korundu bende tekrarlar diye çok korktumama şimdi 6 ay sonra çok şükür sağlıklı bi hamileliğim var ama süre çok önemli 3-5 ay bekle derim allah tekrar göstermesin birazda eşlere görev düşüyo olan bebek sadece bizim olmuyacak diymi birazda sorumluluk onlarda olsun seninki daha önemli bi rahatsızlık acele etme derim be

canim gecmis olsun oncelikle.bence sen dr unu dinle ve hap kullan zaten 3 aymis sonra birakirsin.risk alma bence.
ben de gecen yil dis gebelik gecirdim ama benim tupum alinmadi.
3 ay bana da korunma suresi verdi dr ben de ilacla korundum sonra biraktim.
korunmayi biraktiktan 1 ay sonra eski duzenine donersin yine merak etme canim.
hem hap kullanmazsan simdi siter istemez yine her ay umitleneceksin acaba hamilemiyim diye bence hapini kullan bi sagligin yerine gelsin sonra da hayirlisiyla tekrar hamile kalirsin insallah.,

Hepinize çok teşekkür ediyorum.Evt gerçektende çok zor günler geçirdim.Ama şimdi çok daha iyiyim kendimi çok çabuk toparladım.Pazartesi günü kontrole gidicem,zaten ilk 1 ay'ı atlattım.Şimdi tek isteğim tek çabam kendimi biran önce toparlamak.

Son düzenleme:
Merhabaa

Bende dış gebelik geçirdim sonrası 2 ay hergece ağladım psikolojim öyle bozulduki ilk gebeliğimdi benimde 2 ay doğ. kontrol hapı kullandıktan sonra korunmayı bıraktım 3 ay sonra yani toplamda 5 ay sonra tekrar gebe kaldım. Sevindim ama aynı zamanda kaygılıydım tekrar dış gebelik olursam diye :-(

Sonra keseyi gördük

Kalp atışlarını görmek için tarih verdi ama ne yazıkki duyamadan kese bozuldu ve ben bu kezde kürtaj oldum. Üzülmedim buna ama en azından hamile kalabiliyorum değilmi :-))

Üzüntünü anlıyorum ben pek moral verici bir örnek sunamasamda..

Ümidim var benim :-))) seninde olsun canım

Sevgiler...

Canım inan çok üzüldüm :çok üzgünüm: Geçmiş olsun..ağlamak yada üzülmek hiç bir şeye fayda etmiyor.Yapmamız gereken ek şey inanmak.Zaten elimizden başka bişey de gelmiyor.Umarım herşey dilediğimiz gibi olur.Herşey gönlünce olsun...

X