Lütfen bakın bu ne böceği nasıl kurtlurum

İnşaAllah o tüplülerden de aldıraym
Bende kurtulurum inşaAllah

Yok kalorifer böceği değil bunun büyüğü bile irmik tanesi kadar küçüğü toz gibi

Yok kalorifer böceği değil bunun büyüğü bile irmik tanesi kadar küçüğü toz gibi
Siz ne kadar degil deseniz de ben bu hayvani kendim kadar taniyorum. Kalorifer bocegi bu. Ozellikle nemli yerlerde oluyor. Samsunda otururken bizim evde vardi. Adeta cumhuriyet gibiler. Inan olsun durmadan cogaliyorlar. Arrik evimizden sogumustuk. Ne ilaclar denedik de kar etmedi. Babam tarim mudurlugunden bir jel ilac almisti. O etkili olmustu sadece.

Simdi mesela havasi kuru bir yerde yasiyorum. 3 senedir hic karsilasmadim. Ama ben eminim bu kalorifer bocegi dedikleri sey. Ve nemli bolgelerde oluyor.

Sarışın olduğu için mi ismi Alman hamam böceği afshehwhe neyse espri yapasim geldi böceğin her türlüsü benim için kabus olduğu için inşallah tez zamanda kurtulursun

Bizim bi odada kuslar var o odada var sadece
Ve adi KITAP BITI ben de cok araştırmıştım.
Kuslardan cok toz kepek dökülüyor o yuzden varlar sanirsam temizlesen de yine cikiyor.
Komple cozumu varsa bana da haber verin :)

Apartmanda yaşıyorsanız hep birlikte bir ilaçlama şirketi ile anlaşın ve ilaçlatın.
Çatı bodrum her yer. Ancak o zaman biter

Sizin kendi inkanlarınızla kurtulmanız mümkün değil profesyonel bi firma cağırın max 200 tl ye evin her zerresini ilaçlıyorlar ancak öyle kyrtulursunuz yoksa kısa sürede mutfaga kadar yayılıyor.

Bu küçüğü buyukleri gri ve tombulsa nem bocegi. Genelde banyo ve tuvaletlerde olur

Kalorifer bocegi kahverengi ve iri olur bu o degil.

İrmik gibi diyorsanız bittir onlar

Yaprak biti kitap biti vs diye çeşitleri var

Ama yaprak bitleri bitkide okur balkonda Çiçek vs var mı

Kitap biti de eski kağıt kitap karıştırılmayan dolap vs sever

Ankarada oturuyorum nem yok burada peki kalorifer böceği zıplıyor mu bunlar zıplıyo

İrmik gibi diyorsanız bittir onlar

Yaprak biti kitap biti vs diye çeşitleri var

Ama yaprak bitleri bitkide okur balkonda Çiçek vs var mı

Kitap biti de eski kağıt kitap karıştırılmayan dolap vs sever
Yok bitkim
Balkonda kitap falanda yok

İnşaAllah bu gün eşime aldıraym bende duydum onu çok etkiliymiş
Eczanede yoksa sipariş verin 1-2 güne getiriyorlar valla ben önceki sene profesyonel ilaçlamaya bir dünya para verdim boşa gitti bu ilacı kullandığımdan beri böcek sorunumuz bitti ki bizim binada var 2.katta olmama rağmen giriyorlardı
Mavi spreydr olurmu? Yoksa mor olanmı
Mor olan nasıl uygulanır
Ben mor olan 16,40-Tl yazan var ya ondan aldım , vileda kovasında sulandırıp vileda ile sildim süpürgelik , yerler , duvar araları , kapı pervaz aralıkları eczacı öyle kullanmamı tavsiye etmişti.

Kitap biti bu oluyor arkadaşlar.
Zıplama falan yok bunlarda sadece yürüyorlar.
Evi ikinciye ilaçlattık dün bakalım geçecek mi bu sefer bina da ilaçlandı geçmezse taşınıcaz gibi gözüküyor

Eklentiler

• FFB67132-1DB2-4500-B7B7-9142A7434690.jpeg
    106,3 KB · Görüntüleme: 477
Bunlardan bizim evde de gördüm ilaçlama şirketine tarif ettim önce pire zannettiler ama değilmiş sanırım nem böceği bunlar yaklaşınca zıplıyor lar okadar küçükler ki görmek çok zor bir kaç kere yatak başlığın da ve perde de gördüm evi ilaçlatmadım ben çünki bulunduğumuz yer çaylık ve nemli bir alan her zaman ilaçlamahyla uğraşmak istemedim fakat bana pahalıya mal oldu bütün evi döküp sanki yeni taşınıyormuş gibi ne var ne yok temizleyip yıkadım ama az önce ona rağmen bir tane daha öldürdüm nasıl başa çıkılır bilmiyoeum bunların yüzünden böcek fobisi oldu insanı çok stres ediyorlar

Ilaclatmaktan baska çare yok canım bizde de vardı ilacladılar 2 gün eve girmeyin dendi cok şükür kurtulduk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…