Lütfen bakin 1 yaş asisi

Isis19

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2020
695
343
Benim oglum bugun 1 yas asisi oldu hem kkk hem su çiçeği ama kafama takilan su ki oncesinde bu asilari olmustu hatta su ciceginde banyo yapmiyoruz dimi dedim o ilk doz icin gecerli dedi 9 .ayda kkk asisi olmustu biraz once huzursuzlaninca aklima takilip baktim ve bukadar yakin araliklari yok 1 ve 4 yas yaziyor asii dozlari yeni uygulamami bu bilen varmi ne yapacagimi kime soracagimi sasirdim uyuyor suan ama ben endiselendim

E nabızdan bakın orada aşı takvimi var ve sisteme de işleniyor özeller işliyor mu bilmiyorum ama asm ve devlet hastaneleri oraya işliyor yapınca

9. ayda hepsini yapmıyorlar. Sadece kızamık aşısını yapıyorlar. Ebe bize 12. ayda tekrar aşı olacak. 9. ayda ki aşı bu sene ki kızamık salgını için önlem nedeniyle dedi.

E nabızdan bakın orada aşı takvimi var ve sisteme de işleniyor özeller işliyor mu bilmiyorum ama asm ve devlet hastaneleri oraya işliyor yapınca
Baktim normalde 9 ay asisi yok ama bu sene salgin yuzunden one alindii diye soylediler o zaman ama asi icin aradilar ve sadece kpa yapip diger asilari gelicek diyince arayip bide iki kez asiya cagirinca hic arastirmak aklima gelmedi asi kartinda sadece kkk asisi yaziyor su cicegi yazmiyor bugun yapilanin tarihi var

9. ayda hepsini yapmıyorlar. Sadece kızamık aşısını yapıyorlar. Ebe bize 12. ayda tekrar aşı olacak. 9. ayda ki aşı bu sene ki kızamık salgını için önlem nedeniyle dedi.
Dimi dogru yani o onlem amacli ama su cicegidemi o sekilde tam tarihini hatiirlaymiyorum ama oldu onuda buu ikinci olacak acaba odami degisti

Simdi sakince bakinca farkettim ki su cicegi ile verem asisini karistirmisim sanirim🤔benim panikligim yorgunlukla birlesince ... iyiki o panikle hastaneye falan gitmedim ikisindede iz kaliyor ya ben unuttum onu😂 kkk asisinida normal dediniz icim rahatladi

X