lütfen acil yardım

munise19

Guru
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2008
208
3
41
kızlar bugün hem özele hem devlet hastanesine gittim. bebişim 41 hafta 3 günlük olmuş. özeldeki doktorum illaki yarın gel sezeryanla alalım dedi. günü geçmiş ve açılma yok. ilk bebeğim olduğundan çatım darmış.ayrıca kilosu 3.800 doğurabilirmiyim bilmiyorum. devlet hastanesindeki doktor ise nst ye baktı sancıların başlamış 2 gün içerisinde sıklaşır bekle dedi. bende sezeryan taraftarı değilim.fakat hiç açılma yok. bugün sancılarım sıklıkla geliyor fakat şiddetli değil.ve bebek aşağıda çok hareketli.popomun üstüne oturunca resmen batıyor. sizce özel deki doktoru mu yoksa devletteki doktorumu dinlemem gerekiyor. beklemek kötü çünkü bebekde sıkıntıya giriyormuş.bilgilerinize ihtiyacım var ne yapacağımı bilmiyorum

allah bir avazda kurtarsın .ama günün bayağı geçmiş.benimde bildiğim ve duyduğum kadarıyla günün geçmesi bebek açısından iyi deil...iyi düşünüp karar vermelisin..

canim ben de normal istemiştim ama bebegin hayati tehlikede diye sezaryen oldum.3.600 gr idi.riske atma derim.sürekli takipçin özel doktorun ise onu dinle...

merhaba..benim kızım 3.5 kilo doğdu.normal doğum yaptım.bir gece aniden sancı başladı ve apar topar doğurdum.bugün sancıların çoksa bu gece artabilir,günü de gelmiş diyosun..yarın doktoruna git bence ama normal doğum yapmak istediğini,tabi mümkünse,söyle.tabi günü gelmişse fazla beklemek de zararlı oluyormuş.Allah hayırlısıyla bebeğini kucağına almayı nasip etsin..çok güzel bir duygu..sevgiler..

BENİM KUZENİN HANIMI 4.500 KG BEBEĞİ ÇATISI DAR OLDUĞU HALDA NORMAL DOĞURDU...
BİZDE ŞAŞTIK.. BEN SON ANA KADAR SEZERYAN OLUR SANMIŞTIM ama maşallah bi avazda doğuru verdi.. normal doğum daha sağlıklı... hem anne için hem bebek için.... zorunlu olmadıkça sezaryan olma derim ben... özel dr ların çoğu sezeryan olsun deyip işin içinden çıkıveriyorlar.... çünkü saati belli... ben iyi düşün derim....

Canım ben başımdan geçen olayı dikkatli olman adına sana anlatayım bende ilk çocuğumu normal doğurdum ama ben sezeryan istiyordum özel olduğu halde dr normal doğumda ısrar etti ama çatım çok darmış dr kontrol etmemiş ve inan çok zor doğurdum benim çektiğim acılar önemli değil ama çocuk haznede sıkıştı ve çıkamadığı için nefes almakta zorlanmaya başlamıştı artık ve doğduğunda yavrum mosmor doğdu çünkü sıkışmış çok şükür sağlığı gayet iyi hiçbir problem olmadı ama riskli bir doğumdu şimdi ikinciye hamileyim ve sezeryan düşünüyorum

kızlar bugün hem özele hem devlet hastanesine gittim. bebişim 41 hafta 3 günlük olmuş. özeldeki doktorum illaki yarın gel sezeryanla alalım dedi. günü geçmiş ve açılma yok. ilk bebeğim olduğundan çatım darmış.ayrıca kilosu 3.800 doğurabilirmiyim bilmiyorum. devlet hastanesindeki doktor ise nst ye baktı sancıların başlamış 2 gün içerisinde sıklaşır bekle dedi. bende sezeryan taraftarı değilim.fakat hiç açılma yok. bugün sancılarım sıklıkla geliyor fakat şiddetli değil.ve bebek aşağıda çok hareketli.popomun üstüne oturunca resmen batıyor. sizce özel deki doktoru mu yoksa devletteki doktorumu dinlemem gerekiyor. beklemek kötü çünkü bebekde sıkıntıya giriyormuş.bilgilerinize ihtiyacım var ne yapacağımı bilmiyorum

canım bence kendi doktorunu dinle..devlet hastaneleri zorunlu olmadıça sezeryan yapmıyorlar hastayı bekletiyolar...benim arkadaşımda aynı sıkıntıyı yaşadı ama özel doktorunu dinledi ve sezeryanla doğum yaptı..

canim bebek icin bi zarari yok ise bekle
derim benim kuzenim dort kilo babak dogurdu ilk bebegiydi
allahim yardim etsin sana insallah
bizi haberdar et
bol sanslar

Özeldeki doktorunu dinle doğur hemen bebeğin sağlığı daha önemli dar çatı ile kilolu bebek doğurmak bebek için riskler oluşturabilir Allah korusun.Sezeryanın anneye zorluğu var o da katlanılıyor
Allah kolaylık versin

bugün doğurmuşdur kesin :))))))

hadi bakalım sağlıklı haberlerini alırız inşallaahh:))

kızlar Bugün Hem özele Hem Devlet Hastanesine Gittim. Bebişim 41 Hafta 3 Günlük Olmuş. özeldeki Doktorum Illaki Yarın Gel Sezeryanla Alalım Dedi. Günü Geçmiş Ve Açılma Yok. Ilk Bebeğim Olduğundan çatım Darmış.ayrıca Kilosu 3.800 Doğurabilirmiyim Bilmiyorum. Devlet Hastanesindeki Doktor Ise Nst Ye Baktı Sancıların Başlamış 2 Gün Içerisinde Sıklaşır Bekle Dedi. Bende Sezeryan Taraftarı Değilim.fakat Hiç Açılma Yok. Bugün Sancılarım Sıklıkla Geliyor Fakat şiddetli Değil.ve Bebek Aşağıda çok Hareketli.popomun üstüne Oturunca Resmen Batıyor. Sizce özel Deki Doktoru Mu Yoksa Devletteki Doktorumu Dinlemem Gerekiyor. Beklemek Kötü çünkü Bebekde Sıkıntıya Giriyormuş.bilgilerinize Ihtiyacım Var Ne Yapacağımı Bilmiyorum
Canim Senin Miyadin Geçmiş
Hemde çatim Dar Diyosun Neyi Bekliyosun Hala Ol Sezeryani Kurtul Geçen Her Dakika Belki De Bebeğini Tehlike Ye Atiyosun

bence ne bebeği ne de kendini zor durumda bırakma hemen doğumu gerçekleştir...
rabbim bir avazda kurtarsın...

canım bence hiç bekleme zaten günün geçmiş. allah göstermesin çocuğuna bişey olur...
zaten açılmanda yokmuş ..

kizlar o simdiye kadar cokdan dogum yapmistir merak etmeyin
ama hic geldigini gormedim bi ara onunla sohbet etmistik
ama hadi hayirlisi bakalim

X