Lüften bakın benim için çok önemli!!!!!!!!

xoxzlem147

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2007
394
1
40
arkadaşlar mantar olunca nasıl bi akıntı oluyor ya benim 1 aydır az az kaşıntım vardı son bir haftadır da şişme oldu bu günde adet olurken gelen kan pıhtısı gibi beyaz bi akıntı geldi bikaç kere. koyu kıvamlı kalın ip gibi bişey. mantar akıntısı öylemi olur. doktora gidicem ama lütfen bu rahatsızlığı olan bilgi versin. eşimde de geçen hafta sadece cinsel bölgesinde alerji gibi şeyler çıktı.. kızlar lüften bi fikir verin....

canım mantar akıntısı böle peynir kesiği gibi oluyor rengide beyaz gibi oluyor ayrıca kaşıntı ve şişme oluyor birde ilişkide yanma oluyor eşininde seninde tadevi olmanız lazım biran evvel çok illet bişey kolay kolay gitmiyorda zaten çamaşırını hergün değiş ve dezenfekte et.. ve hemen dra görün ilerlemeden daha fazla...

Mantar Akıntıları

Mantarlar oldukça karmaşık bir yaşam şekline sahiptir. Doğada bitki ve hayvanların üzerlerinde ve insan vücudunda yaşayabilir. nemli ortamlar mantarlar için ideal mekandır. Birçok mantar çeşidi arasında vajende rahatsızlığa neden olan candida albicans denen türdür. Bu tür ılık, nemli, ışıksız ortamda hızla ürer.
Kaşıntılıdır. Süt kesiği görünümünde beyaz akıntılardır. Kokusuzdur. Tedavisi kolaydır. Ancak şeker hastalığı varsa ilaçlar yetersiz kalır.
Kesin tanı için akıntının mikroskop altında incelenmesi gerekir.
Kadınların %75'i hayatında enaz bir kez vajinal mantar hastalığına yakalanır. Tedavi olmazsa hastalık kalıcı olur. Bazıları da doktora gider ama tedavileri eksik ya da yetersiz kalır. Eski tedaviler gerçekten uzun ve zorlu idi. Aynı zamanda ilaçlar etkisiz kalabiliyordu. Tedavinin başarılı olması için ilaçların 7 ila 14 gün kullanılması gerekiyordu. Halbuki belirtiler 2 günde kesildiğinden kadın iyileştim deyip tedaviyi yarım bırakıyordu. Mikropda kısa sürede daha güçlü olarak tekrar ortaya çıkıyordu. Böyle ilaca alışmış mikrobu yine aynı ilaçla yok etmek artık mümkün değildi.
Ancak son yıllarda gerek vajinal yoldan, gerekse hap olarak ağızdan kullanılan yeni ilaçlar çıktı. Bu ilaçların üstünlüğü hem güçlü olmaları hem de çok kolay kullanılmaları. Genelde tek bir hap veya fitil ile tedavi başarılıyor.

X