Lucid Rüya zımbırtısı beni korkutuyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben yorgun hissetmiyorum hiç.
Bünyeden bünyeye değişiyor demek ki.
Gerçek hayatta da telekinezi yaptığım için alışmış da olabilirim.
Rüyada başlıca hobim beni korkutanları,öldürmeye çalışanları vs. istesem seni yok edebilirim uyanırsam sen yoksun tarzında tehdit etmek.:KK37:

Son düzenleme:
Rüyada başlıca hobim beni korkutanları,öldürmeye çalışanları vs. istesem seni yok edebilirim uyanırsam sen yoksun tarzında tehdit etmek.:KK37:

Bana teker teker gelmiyorlar, ben de kaciyorum :)

bazen yaşıyorum bunu.özellikle korkunç şeyler gördüğümde,kabuslarda falan.korktuğumda anlıyorum rüyada olduğumu ve düzeltmeliyim bunu diyorum.örneğin karanlıkta arkamdan birinin bıçakla yaklaştığını ve beni öldüreceğini görüyorsam şöyle diyorum:hayır,şimdi aydınlıktayım ve etrafta kimse yok.ve o an gündüz oluyor çimlerin üstünde yapayalnız uzanmış olarak rüyaya devam ediyorum ama sonrasında kontrolümden çıkıyor artık durumu düzelttiğim için.bu maalesef her zaman olan bişey değil keşke hep yapabilsem:) ama bu öğretilecek birşey değil ki..

ayy ben bunu bazen bilinçsizce yapıyorum :)
mesela uyanırdım rüya görürdüm sonra uyurdum tekrar rüyanın devamını istediğim gibi görürdüm :KK9:
lucid rüyaymş demek o tam istediğim gibi herşey :KK53:
çok intikam almışımdır rüyalarımda bu sayede :KK53: :KK51:

lucid rüya hic görmedim sanirim :26:
fakat mesela ben bazen rüyamda ucmak istedigimi dilerim allahtan,
ve bi kac kezde böyle uctugumu görmüsümdür..
bi keresindede rüyamda ablama diyorum,
bak biliyormuydun ben ucabiliyorum diye.. :KK55:
cok güzel bir his..
bide karabasan kismi var olayin..:KK22:
karabasandada farkindasin rüyada olduugnun
fakat kipirdayamiyosun, iste o zaman nasil yapcan lucid :KK37::KK37:

Son düzenleme:
cok güzel bir his..
fakat kipirdayamiyosun, iste o zaman nasil yapcan lucid
:KK37::KK37:

yok canım karabasan olayı uykuda geçici felç geçirmemizle alakalı bir durum.. lucidle alakası yok :KK31:

cok güzel bir his..
fakat kipirdayamiyosun, iste o zaman nasil yapcan lucid :KK37::KK37:

Karabasan ruhun bedene dondugunde farkina varma durumun. O zaman zaten lucid yapamazsin cunku ruh geri gelmistir.

yok canım karabasan olayı uykuda geçici felç geçirmemizle alakalı bir durum.. lucidle alakası yok :KK31:

hmm. bana bir kiz söylemisti, bununla ilgilii biseyler
zaten o durumdayken bisey yapamiyorsun..
fakat ben o an farkina variyorum o an tutuldugumun,
bu yüzden hemen dua okuyorum rüyada, veya kendimi sIkIP uyanmaya calisiyorum..
bir keresinde hatta rüyada yine karabasanla cebellesirken, yanimda birinin bana dokunup
bismillah dedigini duyunca, su an ablam bunu yapiyor dedim,
uyandigimda aynen dedigim gibi koluma dokunup bismillah ediyordu,
ablamda korkmustu..

Ben rüya da olduğumu ne kadar sürede bir olduğunu bilmiyorum ama anladığım çok oluyor,istediğim gibi yönetiyorum sonra,her şey oluyor ama yine de gerçek hayattaki gibi net değil karmaşık bir şekilde oluyor,ama çok zevkli,çoğu zaman uyanmak istemezsiniz ..ama bu rüya sonuçta :KK34::KK34:

lucid rüya demek rüyadayken rüyada olduğunun farkına varma durumu demek.Bana sık sık olur ama bir rüyanın başından itibaren değil genelde rüya görürken uyanırım ve hemen tekrar uyumaya çalışırım bu sırada gördüğüm rüyaya devam ederim ve rüyamı istediğim şekile çeviririm.Korkulacak bişey değil kesinlikle.Çok karışık bir rüya olur mesela uyanıp tekrar uykuya dalınca o karışıklığı çözüp hatta normalde olmasını istediğim şeyleri de araya sıkıştırıveririm.Ben önceden bunu herkes yapar zannediyordum ama birilerine anlatınca o ne ya allah allah öyle şey olur mu tepkisi aldığımda herkesin bunu yapamadığını anladım.Ama öyle korkulacak bişey değil ,korkmana gerek yok.Yapmak için bir tekniği var mı yok mu bilmiyorum bende bu şekilde oluyor.Hatta bazende rüyamda zor bir durumdayken bunun rüya olduğunu anlarım ve rahatlayıveririm mesela rüyamda bornozla otobüse bindiğimi görüp rüya olduğunu anladığımda rahatlayıveririm falan:KK1:

Karabasan ise bilimsel olarak açıklanabilen bir şey.Öyle ruhun bedenden ayrılması geri gelmesi falan değil.Tıp doktoru değilim o yüzden kabaca anlatacak olursam olay şundan ibaret: biz uyurken rüya gördüğümüz zaman mesela rüyamızda koşuyorsak beynimiz bacaklarımıza koşma sinyali gönderir,eğer konuşuyorsak konuşma sinyali.Ama beynimizde bir başka mekanizma uyurken bunları yapmayalım diye devreye girer ve bu hareketleri yapmamızı engeller.Karabasan halinde ise biz uyanırız bilincimiz yerindedir ancak bu engelleyici mekanizma henüz devreden çıkmamıştır.Bu yüzden hiçbir yerimizi oynatamayız.Bize çok uzun bir süre gibi gelir ama değildir.Sanırsam nedenlerinden biri beyine az kan gitmesi bana mesela en çok sırtüstü yatarken olur yan tarafa dönünce kurtulurum genelde çünkü sırt üstü yatarken karabasandan uyanınca tekrar uykuya dalma durumum olur bunu engelleyemem.Yani karabasan dediğimiz şey bundan ibaret internette de araştırabilirsin.

Bir de astral seyahat nanesi var galiba senin asıl korktuğun ve merak ettiğin şey bu.Ruhun bedenden ayrılması geri gelmesi falan.Para psikolojik olaylar.Vallahi ben buna çok inanmıyorum ama bir taraftan da bende de bir korku ve merak uyanmıyor değil.Genelde bunu yaptıklarını düşünen insanlar bence kendilerini şartlandırıp rüya görüyorlar yani başka bir deyişle bir tarafları açık kalmış da olabilir uyurken:KK1:

ayrıca lucid rüyada mı gerçekte dünyada mı olup olmadığınızı anlamanın bazı yolları vardı hatırladıklarım:
yerden yükselmeye çalışın yükselebiliyorsanız rüya görüyorsunuz yükselemiyorsanız tabi ki gerçek dünyadasınız
eğer bir dijital saat veya o tip birşey varsa etrafınızda ona bakın eğer rakamları göremiyorsanız rüyadasınız (bunun mantığı ne bilmiyorum)
etrafta ayna varsa ona bakın rüyadaysanız kendinizi göremezsiniz ,hatta korkutucu şeyler görebilirsiniz.Gerçekte tabi ki kendinizi görürsünüz(bu biraz tırsıttı beni çok takılmayın böyle şeylere sonra aynaya bakmaya korkarsınız.)

Vaaaayyy... :KK53: Eşim de karabasana kafa tutmuş adamdır şşşşşşşş...

Lucid rüyayı ben yapıyorum.

Ama farkında olarak değil. Bir gün denk geldi ,bir yerde bununla ilgili bir şey okudum ve yaptığımın Lucid Rüya olduğunu anladım.

Lakin öyle senede bir kere filan değil. Haftada bir yapıyorum da diyemem. Bunun sınırı yok aslında.

Ben daha çok , çok sevdiğim bir rüyayı, tuvalete kalkıp tekrar geri yattıktan sonra da devam ettirebiliyorum.

Hatta bir keresinde 2 kere üst üste devam ettirmiştim.

Ve rüyalarıma müdahale edebiliyorum. Rüyanın içinde birden kendi dış sesimi duyup "leonela bu bir rüya" diyebiliyorum. Ya da "şunu yap bunu yapma" filan.

Bunun bir üstünün astral seyahat olduğu söylenir. Onu da 2 kere yaptım sanırım. Tam olarak açıklayabileceğim bir şey değil, kasıtlı değildi çünkü. Şok anlarımda oldu. Bunu da gerçek hayatımda hiç kimseye söylemedim. Gerek yok, deli derler adama.

Hem, kendiliğinden olmuyorsa zorlama bence.

Son düzenleme:
Astral seyahat ile lucid dreaming farkli seylerdir. Biri farkinda olarak yapilan, biri farkinda olmadan da yapilabilen seydir. Karabasan denilen sey, astral seyahat sonrasi yasanir. Korkmaya filan gerek yoktur. Bilim herseyi acikliyor zaten. 21 gr dahil , her gercek biliniyor:) Bunlar derin konular. Burdan aciklanacak gibi degil yasamak ve gormek lazim.

karabasan bana göre, yani benim durumuma göre,
psikolojik durumumdan kaynaklaniyor..
cünkü dikkat ettim,ne zaman cok sIkINtILI bir sekilde uyusam,
rüyama karabasan giriyor..
biseyi dert edince, veya yarin bisey icin erken kalkacaksam, stres yapiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X