Lucid Rüya zımbırtısı beni korkutuyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

lovatic00

Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2012
34
0
Aslında pek çoğumuzun belkide bir çok kez deneyimlediği fakat bunun isminin ve işlevlerinin farkında olmadığı bir durumdur.Rüya gördüğünüz zaman rüyada olduğunuzun farkına varmanız durumuna Lucid Rüya adı verilir.

Rüyanın kontrolu:

Evet artık rüyada olduğunuzu farketme kısmını geçtik, şimdi rüyamızda yapabileceklerimizin sınırından bahsedelim, tamamen sizin hayal gücünüzle sınırlı. Eğer rüya kopması veya rüyadan atılma söz konusu değilse ilk alıştırma bir apartman yaratıyoruz hemen bu çok kolay sadece isteyin yeter burada bir bina olmasını istiyorum evet burada artık bir bina var.

ilk binamız test centerimiz Eifel evet önce biraz tırmanıyoruz ve bir atlama yapıyoruz evet yere düştük ve acı yok ilginç bir deneyim, sonra hızla kalkıyoruz ve zirveye çıkıyoruz ama halen uçamıyoruz sadece atlıyoruz yere düşüyoruz, sıra geldi uçmaya zirveden atılıyoruz ve süzülmeye başlıyoruz, evet aslında bunu yapabiliyoruz ama bilinçaltımızda uçma kavramı tanımlanmadığından yapamıyorduk artık uçuyoruz. Rüyanız tamamiyle sizindir artık.

Evet asıl gerçek Lucid rüya normalde yılda bir veya iki kez olan bir olaydır ama biz bunu alıştırmalarla ayda 1 daha sonra haftada 1 profesyonelleşincede hergün yaşanması mümkün. Eğitimle veya pratikle aydabire indirilebilir. 2-3 yıl içerisinde de haftada 1 e düşer. Lucid dream miktarı haftada 1 den fazla ise tehlikeli bir döneme girildiğinin işaretidir ve uzman yardımı alınmalıdır. Bu olay günlük evrelere indiği zaman Zararlarının(yan etkileri) kişide belirginleşmeye başlar.

Eğitimle veya pratikle aydabire indirilebilir. 2-3 yıl içerisinde de haftada 1 e düşer. Lucid dream miktarı haftada 1 den fazla ise tehlikeli bir döneme girildiğinin işaretidir ve uzman yardımı alınmalıdır. Bu olay günlük evrelere indiği zaman Zararlarının(yan etkileri) kişide belirginleşmeye başlar.

ya bunu deneyen birisi varsa bana deneyimini anlatsın. Yapmak çok istiyorum fakat akli dengemin bozulmasından korkuyorum :18: lütfen yardımcı olur musunuz ? :KK14::KK14::18::18:

Bir ara bende araştırmıştım ama sonra zor geldi. İlk evresinde rüyalarını baş ucundaki bir kağıda yazmalısın sanırım. Öncelikle yapmayı başar,ondan sonra kork bence. Kolay bir şey değil çünkü. Korkacak bir şey olmadığına kanaat getirirsen devam edersin,aksi olursa bırakırsın..

yan etki olarak yorgun oluyorsun.
uykun sırasında dinlenmen gerekir ama sen onun yerine düşündüğün için beynin yoruluyor.
benim tüm rüyalarımda bir şeyler yapabileceğimin bilincinde olarak hareket ederim, rüyayı değiştirmeye çalışır bir süre sonra bilinçaltımla kavga etmeye başlarım. dershanede ders anlatan canavarlar gibi :KK1:
o yüzden saatlerce de uyusam dinlenmiş olmam hep yorgunumdur
bir süre sonra gerçek hayattan da aynı şeyleri beklersin olmadığı için devamlı uyku isteği falan filan.

böyle yan etkiler olur diye biliyorum. :)

Son düzenleme:
tırstımm:18:..

anlamadığım şey şu;rüyamızın farkında olunca ne olacak ki? bize kazancı nedir?

Korkacak birsey degil. Ben bilmeden yapiyorum. Ruyada oldugumun farkina vardigimda ise rahat rahat ucuyorum. Binadan atliyorum filan. Boyle seylerden korkuyorsan hic bulasma.

ben rüyada oldugumun farkında olunca çok yüksek olmasa da uçabiliyorum, yoruluyorum yere inip bi daha uçuyorum ama hiç bina inşa edip tepesine çıkıp da kendimi atmadım :KK1: sorun bende galiba :KK1: :KK1:

vallaha mı:KK53: o zaman iyiymiş,yemek yemek ve kilo almamak.her kadının rüyası bu zaten:KK9:

Evet iste adi ustunde lucud ruya :)

ben rüyada oldugumun farkında olunca çok yüksek olmasa da uçabiliyorum, yoruluyorum yere inip bi daha uçuyorum ama hiç bina inşa edip tepesine çıkıp da kendimi atmadım :KK1: sorun bende galiba :KK1: :KK1:

En zevklisi o zaten. Ruyadayim o zaman atlayabilirim. Zaten o kadar gercek ki acaba gercekte mi atliyorum diye dusunmedim degil.

ben de yapardım mesela rüyada olduğumu farkedip sihir yapmaya filan çalışıodum ama olmuodu :))

Rüyanın amacı dinlenmek ise, rüyada böyle uğraşıp yorulursan ne anlamı kalır ki? :KK1: Benim de geldi başıma bir kaç kez. Durumu abartıca istemeden uyanıveriyordum. :KK1: Bir daha olmadı da zaten ne öyle bedenim burada ruhum geziyor falan... Hiç tasvip etmediğim şey. :21:

Rüyanın amacı dinlenmek ise, rüyada böyle uğraşıp yorulursan ne anlamı kalır ki? :KK1: Benim de geldi başıma bir kaç kez. Durumu abartıca istemeden uyanıveriyordum. :KK1: Bir daha olmadı da zaten ne öyle bedenim burada ruhum geziyor falan... Hiç tasvip etmediğim şey. :21:

malesef benim kurtulamadığım bir şey :KK5:
neredeyse hiç kontrolsüz rüyam yok, olunca da oh be şimdi dinlenicem diyorum (rüyanın içinde) ve bir kenara oturup izliyorum. o da film gibi oluyor zaten yine çok dinlenmek sayılmaz :KK9:

hiç uğraşma canım ya şimdi netten araştırdım ve korktum bir sürü zararlarından bahsedilmiş :18:

malesef benim kurtulamadığım bir şey :KK5:
neredeyse hiç kontrolsüz rüyam yok, olunca da oh be şimdi dinlenicem diyorum (rüyanın içinde) ve bir kenara oturup izliyorum. o da film gibi oluyor zaten yine çok dinlenmek sayılmaz :KK9:

Aslinda herkesin yaptigi sey. Kimi farkinda kimi degil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X