Lohusa iken tüm ailenin evine toplanması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bence kesinlikle lohusayken bir kişi durmalı anneniz veya kayınvalideniz artık hangisiyle daha rahat edebilirseniz ve en önemlisi size karismayacak olanı bilmis insanlar çekilmiyor lohusayken ayaklandiktan sonra bebeğimin herşeyimi ben ve eşim yaptık annemler sadece yardımcı oldular ev işlerinde herkes iki hafta sonra dağıldı ve eşimle biz hallettik ama eşim bu konuda gerçekten çok iyiydi hiç zorlanmadim umarım sizinde eşiniz öyledir bence bir yerden sonra yalnız kalınması lazım kimisi aylarca birilerini istiyor bu yanlış siz her işinizi görebilecek hale geldiğinizde herkes gitmeli herkes kendi düzenini kurmalı tabi ilk dort ay düzen olmasada

Ağlarsa anam ağlar diye bir söz var kesinlikle doğru.
35 hafta uyumlu doğdu bebeğim IUGR li olduğu için prematüre 40 hafta doğmasına rağmen. 10 gün yoğun bakımda kaldı.
Annem yemekti, temizlikti, gündüz ben uyurken sağdığım sütün verilmesiydi, bebekle ilgilenmekti hepsini o yaptı gece kolik bebemin çığlıklarıyla dolu saatlerde yanımdaydı (eşimle de sabahladılar defalarca)
KV geldi misafir gibi ki oğlu onunla görüşmediği halde , yetmedi eşimin dahi görüşmediği akrabalarını yatılı evime getirdi, yetmedi yemek seçti, yetmedi bir işin ucundan tutmadı, yetmedi gelir gelmez taksiye kaç yüz lira ödediğini konuştu akrabalarıyla daha akrabaları girer girmez, yetmedi küçük çocuğunu ve akrabasının küçük çocuğunu (3yaş5yaş) masanın baş köşesine oturtup annem ve beni ayakta bıraktılar, o küçük şeytanlar bebeğimin bıngıldağına işaret parmaklarıyla bastırdılar, cimciklediler bebeğimi anne bozuntusu olacak KV ve akrabaları yapmayın demediler!!! Annem uyarmak zorunda kaldı anneme surat astılar!! yetmedi zıkkım içesiler 3 gündür 0 uykulu olduğumu bile bile GELİN KAHVESİ istediler gibi gibi uzarda gider .. duşa gir demedi hiç biri bu sıcaklarda, şapur şupur bebeğimin yüzünü öptüler !!!! beni ve bebeğimi gram önemsemediler.. kovmaya kalkıştım canım anacığım sabret sabret deyip durdu. Eşime anlattım olanların bir kısmını ve eşim kovdu bu defa apar topar defolup gittiler! Keyifleri bozuldu haspamların!!
Kendi akrabalarım gelip uğrayıp bebeğimi görüp kucaklarına bile almadılar enfeksiyon kapar diye sonra gittiler. Kalın desemde yavrum toparlan elbet görüşürüz yine biran önce iyileşin eşinde sende rahatlayın dediler (Tayin nedeniyle başka şehirdeyiz)

Sizi seven ve sizi ve bebeğinizi önemseyecek insanlarsa gerçekten insana hasret bir psikolojide oluyorsunuz ama KV gibi insanlar ve türevleri gelirse vay halinize ..

Son düzenleme:
O kadar doğru tarif ettiniz ki hislerimin tercümanı olduğunuz resmen. Ben de aynen böyle hissediyorum yüzünden şirretlik akıyo benimkinin de watsaba instagrama girmeyegör cevrimici kovalıyo bizi sürekli gecenin yarısı demeden....oğlum oğlum sürekli gelin bk afedersin, yuzume bakmaz ama herşeye muhalefet...özür diliyorum konudan alakasız oldu yani ben de nasıl kaynana olunmamasi gerektiğini çok iyi ögrenenlerdenim

Gelecek kişilere bağlı. Ameliyat olursan keşsinlikle bir kadın yanında olmalı çünkü bu sezaryen olan kişiyi sezaryen olan kişi anlar. Yemek yapabilecek pratik biri gelmeliki iş görsün. Benim annem geldi bi ara ama annem çok yavaş iş yapar sürekli ayakta bu yüzden bütün gün ayakta kalıyor ve çogu işi yetiştiremiyor. Bu yüzden evde yemek olmuyordu evi temizlemeye koyuluyordu yemeği yetiştiremiyordu. Gerçi eşimin akrabalarıda agelşyordu anca çay kahve sofralrı kuruluyordu. Bu yüzden yemek yapacak çekinmeyen hızlı biriyle konuşun yanınızd akalsın. Tuvalet ve diğer ihtiyaçalrınızı eşinizle halledin derim ben. İlk iki üç gün zor sonrası halloluyor. Bebek bakımı bilen biri olmalıki bebek küçük doymasad auyuyanilşyo aç kalıp kan şekeri düşebilir bunu tkaip etmeliler. Sakın durduk yere gelin kalın gelin kalın diye birileriyle konuşmayın hepsiş plan yapıp doluşurlar eve olan sana olur.

Valla eşimle gittim ,doğurdum ,baktım. Millet dolusunca herkesten bir ses çıkacak gerek yok. Rahat rahat yat dinlen yemek derdi , aman kırıldı mı üzüldü mu derdi yok. Ben bebek bezi bağlamayı bile bilmiyordum ama kafam rahattı. Sadece ilk banyosunda korktum onda da eltimi çağırdım yıkadı gitti. Sonrasında ben hallettim.Siz de guvendiginiz tecrübeli birini bulursunuz bulmazsaniz da sen tutarsın eşin su döker.

Aslında ben kimseyi istemiyorum eşime güveniyorum ama yinede bir kişi olsa iyi olur pişman olmam diye umuyorum

Ay sizin kvalide aşırı saygisizmis ya o ne öyle. Eşinize helal olsun söyleyince kovmuş hepsini. O kadar zor ki aileye laf söylemek benim için bunu başardığı için takdir ettim adamı.

Off cidden ne kvalideler varmis

Aslında ben kimseyi istemiyorum eşime güveniyorum ama yinede bir kişi olsa iyi olur pişman olmam diye umuyorum
Ondada siz kimi istiyorsanız o olsun size yardımcı olabilecek bilmiş olmayan sinirlerinizi zıplamayacak biri bir avazda olur biter inşallah

Annemle aynı sitede oturuyorduk lohusayken, kayinvalidem de arabayla 15 dk uzaktaydı. Kayinvalidem sadece misafirliğe geldi hizmet bekledi gitti birkaç kez. Benim ailem de günde 10 dk çocuk sevmeye gelip gitti hiç yardımları olmadı ne yemek ne birşey. Eşim ilk 20 güne izin almıştı herseyi onunla birlikte yaptık dönüşümlü baktık. Az kişi daha iyi bana göre kayinvalidem haftada bir gün bir saat görmeye bile beni çıldırtıyordu hep beraber olsak ne olurdu bilemiyorum. Ben dibindeyken bebeğime bakmayan annem ablam doğum yapınca gitti 20 gün kaldı gece gündüz bebeğe baktı ve hala benim bebeğime baktıkları söyleniyor yakınız diye. Size tavsiyem sizi sinir etmeyecek insanlarsa gelsinler, desteğe ihtiyaç oluyor ama yok sinir olurum daha çok derseniz yalnız olun eşinizle daha iyi.

Ay sizin kvalide aşırı saygisizmis ya o ne öyle. Eşinize helal olsun söyleyince kovmuş hepsini. O kadar zor ki aileye laf söylemek benim için bunu başardığı için takdir ettim adamı.
Gerçekten öyle çok şükür ani bir şekilde davrandıkları gibi bir gidişi hak ederek gittiler..
Eşim aile kavramına önce sen, kızım, 2 oğlumuz (patili), 1 kızımız (patili) sonra diğerleri olarak bakıyor ne mutlu ki şanslıyım..

Ben dogumdan(sezaryan) cikarken esim ve kizkardesi coktan bebekle yukari odaya dogru yola cikmisti. Ben disari bi ciktim kizkardesim bekliyordu beni. Seni gormeden gidemedim dedi sonra 2 gece o bekledi basimda. Bebegime ben kalkamqzken o bakti. Eve gecince kardesim 3 gece daha kaldi sonra ise donmesi gerekti. Annem bi hafta daha kaldi ama sonra onu da gonderdim halledebiliriz esimle diye ama pisman oldum cunku o varken ne yiyecegim derdi yoktu:) ve annem gelip gelip beni sevdi optu durdu. Bebegimi de kuzumun kuzusu diye sevdi hep. Bence kendi aileniz yaninizda olmali cunku cok duygusal bi surec. Bir de o ilk gunler hakkaten esinizin ve sizin tek derdiniz bebek olmali. Aileler bebek sevmeye degil size yardima ve evi cekip cevirmeye gelmeli. Kizlardesim tum mutfak dolaplarimi indirip silmisti dogumdan donce. Cocugum iki yasinda ben daha gecen ay silebildim yeniden dusunun yani. Mumkun oldugunca az erkek olmali evde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…