Linkedln üzerinden iş bulan var mı?

Logistics

Kayıtlı Üye
16 Kasım 2021
1.078
936
Birkaç firma basvuruma bakmış. Birkaç firma ise ozgecmisimi indirdi. Hatta bir firma birkaç kere indirip başvuruları kapattı. Ama maalesef geri dönüş henüz yok. Linkedin üzerinden iş bulan arkadaşlar süreç nasıl ilerliyor? Sizce umut var mı basvurularim için? :KK43: Geri dönüş almak için ne tavsiye edersiniz?

ben iş bulmadım ama bulan kişileri biliyorum. ya mail yoluyla ya telefonla ya da mesajla iletişime geçiyorlar.

Birkaç firma basvuruma bakmış. Birkaç firma ise ozgecmisimi indirdi. Hatta bir firma birkaç kere indirip başvuruları kapattı. Ama maalesef geri dönüş henüz yok. Linkedin üzerinden iş bulan arkadaşlar süreç nasıl ilerliyor? Sizce umut var mı basvurularim için? :KK43: Geri dönüş almak için ne tavsiye edersiniz?
merhaba, ben buldum... hatta arayanlar da oldu calısırken su an.

lınkedın deki avantaj, tum cvleri havuzda gorup, sen basvuru yapmadan da senı bulabılıyor fırmalar. yanı senı farkedıyor.

pro uyelık tavsıye ederım, ucretlı ama daha cok fırmaya ulasıyorsunuz, daha cok ıs ılanı gorebılıyorsun, senin cv de daha cok gorunur oluyor hem. ayrıca lınkedın de kendı kısı agını cogaltman ıyı olur ve sonrasında ıs aradıgını yazan bır mesaj herkese. ve ana sayfanda ıs aradıgına daır bır mesaj atıp , bunu dıger kısılerın de paylasmasını ısteyebılırsın

bu arada sektör, tecrübe bunlara gore degısır gerı donus almak.

esımın egıtımı benden yuksek ama bankacılık alanında alım daha az oluyor, surecler de daha uzun dıye o zor ıs buluyor ama ben dıs tıcaret uzmanı olarak ıs aramazken de, arayan fırmalar olabılıyor mesela

İ.K larını araştır büyük şirketlerin mail adreslerini al direk oraya at lınkedın amacından şaştı artık

merhaba, ben buldum... hatta arayanlar da oldu calısırken su an.

lınkedın deki avantaj, tum cvleri havuzda gorup, sen basvuru yapmadan da senı bulabılıyor fırmalar. yanı senı farkedıyor.

pro uyelık tavsıye ederım, ucretlı ama daha cok fırmaya ulasıyorsunuz, daha cok ıs ılanı gorebılıyorsun, senin cv de daha cok gorunur oluyor hem. ayrıca lınkedın de kendı kısı agını cogaltman ıyı olur ve sonrasında ıs aradıgını yazan bır mesaj herkese. ve ana sayfanda ıs aradıgına daır bır mesaj atıp , bunu dıger kısılerın de paylasmasını ısteyebılırsın
Teşekkür ederim. Premium aldım birkaç gün önce. 5 yıllık kullaniciyim baya kişi agim var. Ozgecmisimi indiriyorlar ama geri dönüş de olsa :KK43:

bu arada sektör, tecrübe bunlara gore degısır gerı donus almak.

esımın egıtımı benden yuksek ama bankacılık alanında alım daha az oluyor, surecler de daha uzun dıye o zor ıs buluyor ama ben dıs tıcaret uzmanı olarak ıs aramazken de, arayan fırmalar olabılıyor mesela
Ben de pazarlama alanında ariyorum Ankara'da. Bu arada ben de Uluslararası Ticaret mezunuyum

Ben de pazarlama alanında ariyorum Ankara'da. Bu arada ben de Uluslararası Ticaret mezunuyum
hayırlı olsun

ben dıl mezunuyum ama sektore 15 sene once gırdım, uretıcı fırmalarda cok calıstım. ozellıkle ıhracat tarafında. ama maalesef Ankarada cevrem yok Istanbuldayım

buarada Ankara'da yıllar once ıs ararken bıle bulamadım maalesef. Izmır bıle cok zor bu anlamda. Istanbulda ıse tıcaret merkezı oldugu ıcın gunde 4 ıs gorusmesıne bıle gıdebılırsınız

şu sıralar genel olarak şirketler küçülmeye gıdıyor enflasyon yüzünden üzüldüm inşallah gönlünüze göre iş bulabilirsiniz

hayırlı olsun

ben dıl mezunuyum ama sektore 15 sene once gırdım, uretıcı fırmalarda cok calıstım. ozellıkle ıhracat tarafında. ama maalesef Ankarada cevrem yok Istanbuldayım

buarada Ankara'da yıllar once ıs ararken bıle bulamadım maalesef. Izmır bıle cok zor bu anlamda. Istanbulda ıse tıcaret merkezı oldugu ıcın gunde 4 ıs gorusmesıne bıle gıdebılırsınız
1 haftadır haber beklediğim yer aradı arkadaşlar. Pazartesi günü görüşmem var 🥰 İnşallah güzel olur her şey. Tam istediğim yerde, çok istiyordum burayi. Görüşme için ne tavsiye edersiniz peki?

1 haftadır haber beklediğim yer aradı arkadaşlar. Pazartesi günü görüşmem var 🥰 İnşallah güzel olur her şey. Tam istediğim yerde, çok istiyordum burayi. Görüşme için ne tavsiye edersiniz peki?
Hadi inşallah Allah yüzüne baksın zorlaştırmasın kolaylaştırsın güzel haberler bekliyoruz :)

Hadi inşallah Allah yüzüne baksın zorlaştırmasın kolaylaştırsın güzel haberler bekliyoruz :)
Teşekkür ederim 🙂 Bir firmanın kurumsal olup olmadığını nasıl anlayabilirim peki? Geçen sene bir aile şirketine ise girmiştim 11 günde çıkarttılar. Işimin dışında benden temizlik de yapmamı istediler. Ayrıca sürekli özel hayatım hakkında sorular sorup duruyorlardi.

Teşekkür ederim 🙂 Bir firmanın kurumsal olup olmadığını nasıl anlayabilirim peki? Geçen sene bir aile şirketine ise girmiştim 11 günde çıkarttılar. Işimin dışında benden temizlik de yapmamı istediler. Ayrıca sürekli özel hayatım hakkında sorular sorup duruyorlardi.
anlaşılır nezaketten bile anlarsın içeri girdiğinde seni karşılamalarından sordukları sorulardan çalışanlanları mutlu mu yoksa mutsuz insanların gözlerinden bile anlayabilirsin firmayı sorgulayabilirsin insan kaynakları değilde direk patronla görüştüğün bir iş yeri kurumsal değildir

anlaşılır nezaketten bile anlarsın içeri girdiğinde seni karşılamalarından sordukları sorulardan çalışanlanları mutlu mu yoksa mutsuz insanların gözlerinden bile anlayabilirsin firmayı sorgulayabilirsin insan kaynakları değilde direk patronla görüştüğün bir iş yeri kurumsal değildir
O aile şirketi öyleydi. Ama bu firmanın TCMB ve BDDK lisansları varmış. Faaliyet izni 2016 yılında Resmi Gazetede yayınlanmış. Kurumsal bir yere benziyor yani.

çok sevindim

hakkında hayırlısı olsun

gıyım olarak bılıyorsun degıl mı.... ayrıca sade makyaj....

ıstersen uzun uzun detay verebılırım

fırmayı arastır, fırmaya daır bılgılı gıt, fırmada ıse gırmek ıstedıgını, onları onemsedıgını, arastırmacı bır kısılıgın oldugunu gosterıyorsun

çok sevindim

hakkında hayırlısı olsun

gıyım olarak bılıyorsun degıl mı.... ayrıca sade makyaj....

ıstersen uzun uzun detay verebılırım

fırmayı arastır, fırmaya daır bılgılı gıt, fırmada ıse gırmek ıstedıgını, onları onemsedıgını, arastırmacı bır kısılıgın oldugunu gosterıyorsun
Uzunca detay verirseniz sevinirim 🙂

Uzunca detay verirseniz sevinirim 🙂
hiç görüşmeye gittiniz mi daha önce....

en tercih edilen renk lacivert tonlar. klasik olsun mumkuns ve pantolon ceket takım. ortama gore ceket cıkarabılırsınız ama cıkarmamanız daha ıyı. kısa gomlek degıl uzun gomlek tercıh edın. mavı olabılır ama beyaz daha ıyı olacaktır.

bunlar yoksa grı, yoksa da sıyah kombınlı takım olsun.

topuklu, gosterıslı olmaısn ayakkabınız, mınık topuk ya da duz babet mesela. mumkunse lacıvert ya da sıyah. farklı tonlarda gıymesın. kıbar, sade bır canta. telefon elınızde olmasın, gorusmeye gırmeden sessıze alın ve cantanızda olsun enbasndan ıtıbaren.

saclarınızı boyle acık bırakmayın. topuz olabılır, baglayabılırsınız sık bır at kuyrugu. acık bırakacaksanız da abartılı olmayan bır kırık fön.

tırnaklarda kırmızı pembe oje olmasın, ruj aynı sekılde. olabıldıgınde sade ve dogal olun yani

bunların hepsı goz yormamak ıcın, dıkkatlerını sadece sızın egıtım, tecrube, kapasıte ve karakterınıze odaklanmaları ıcın.

hatta burda konu acabılırsınız, ık uzmanı olan kısıler daha ıyı cevaplar verır sıze.

oncesınde hazırlıklar, gıyım kusam, gelebılecek sorular vs

X