LH hormonu .....

tubitak

-Her şey Güzel Olacak-
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2014
836
341
arkadaslar lütfen deneyimlerinizi bekliyorum :KK43:
LH hormonum yüksek çıktı biraz önerileriniz varmı _?
moralim yerde

canını sıkma ilaç falan vermedi mi doktor düzenlemesi için. Bak sen de diyorsun biraz yüksek diye üzme kendini

pko falan yok değil mi adetli mi yaptırdın. sen yinede bir doktora görün pko olabilirsin değilsen de adaçayı iç kadınlık hormonunu arttırır. fsh artar lh düşer böylelikle

ben pkoluyum ondan biliyorum yani canım
merahaba.. çok sağol
aslında bir doktor pko dedi diğeri değilsin dedi
FSH 6,82 ÇIKTI
LH: 13,52 cyclo-prog diye bir adet düzenleyici kullandım bittti adetimin 3.günü bakıldı bu hormon testlerine. doktor ılaç kullanma dedi bırak dedı . 6 ay doğal haline :KK43:(( bekarken hiç problem yoktu düzenli adet olurdum. taa ki ... doğum kontrol hapı kullandım 1 yıl küsür bıraktım düzensizlesti !!!!

pko genetik olan bir hastalık öncelikle körüklenmiş olarak duruyor belli bir zamanda ortaya çıkıyor bana da çoğu doktor pkosun dedi çünkü yumurtalık filmlerim inci kolye gibi dizili görünümdeydi kan değerlerim ise normal çıktı şimdi de diyorki yumurtalıkların pko görünümlü ama sen pko değilsin bende bişey anlamadım ama her şartta lh yüksekliği iyi değil tüylenme göbekte yağlanma saç dökülmesine kadar bir çok şey çıkartıyor kendisiyle birlikte hrmon düzenleyicilerle bunu atlatabilirsin ama adaçayını ihmal etme her şartta işe yarıyor

pko genetik olan bir hastalık öncelikle körüklenmiş olarak duruyor belli bir zamanda ortaya çıkıyor bana da çoğu doktor pkosun dedi çünkü yumurtalık filmlerim inci kolye gibi dizili görünümdeydi kan değerlerim ise normal çıktı şimdi de diyorki yumurtalıkların pko görünümlü ama sen pko değilsin bende bişey anlamadım ama her şartta lh yüksekliği iyi değil tüylenme göbekte yağlanma saç dökülmesine kadar bir çok şey çıkartıyor kendisiyle birlikte hrmon düzenleyicilerle bunu atlatabilirsin ama adaçayını ihmal etme her şartta işe yarıyor

kıllanma falan şuan için yok allaha şükür. aslında son sevıye LH 12,5 benmim ise 13,5 yani çok yuksek değil ama normalin üstü bilmiyorum incir ve havuç kürü iyi gelir diyorlar napıcam bilmiyorummmmmm zmfaze :KK43:(
ilaç verrmedi işte doğal döngüsüne bıraktı.

mrb arkadaşlar yardımcı olurmuşsunuz lütfen fsh değerim 5,03 lh değerim 5,53 adetlerim genelde beş gün geçikmeli gelir doktor bana cyclo-progynova diye bi hap verdi 21 tabletli size sorum hormon değerlerim çok mu kötü ayrıca iki düştüğüm var :KK43:

mrb arkadaşlar yardımcı olurmuşsunuz lütfen fsh değerim 5,03 lh değerim 5,53 adetlerim genelde beş gün geçikmeli gelir doktor bana cyclo-progynova diye bi hap verdi 21 tabletli size sorum hormon değerlerim çok mu kötü ayrıca iki düştüğüm var :KK43:

Her laboratuvarin kendine ozel referans sinirlari vardir.
Kendi test sonuclarinizin hemen yaninda yazar genelde o sekilde kontrol edebilirsiniz.
Bunun haricinde lh ve fsh ayni veya birbirine cok yakin degerlerde olmalari gerekir ve sizin 5 cikmis yuksek de degil yani.

Her laboratuvarin kendine ozel referans sinirlari vardir.
Kendi test sonuclarinizin hemen yaninda yazar genelde o sekilde kontrol edebilirsiniz.
Bunun haricinde lh ve fsh ayni veya birbirine cok yakin degerlerde olmalari gerekir ve sizin 5 cikmis yuksek de degil yani.
Cnm dr dedi yüksek değil ama düşük bu yüzden hap yazdı kafamı allak bullak etti :/

image.jpeg

Bakın işte sonuçlarım böyle

Bakin adetinizin 3. -5. gunu testleri yaptirdiysaniz referans sinirlarinda folikuler faz'a bakicaksiniz.
Mesela sizin FSH 5,03 cikmis, sag tarafta folikuler faz icin 3,5-12,5 diyor, yani referans sinirlari icerisindesiniz.
Ayni sekilde LH icin de bu sekilde bakacaksiniz ve suanda goruldugu uzre LH icin de degerleriniz iyi.

Doktorunuzun dusuk cikti deme sebebine gelirsek.
Testinizden anladigim karadiyla ayni hormonal testleri baska zaman da yapmissiniz ve o zaman degerleriniz yuksekmis ozellikle LH 18,36 cikmis.
Yani oncesine gore dusurmeyi basarmisiz demek istemis.
LH yumurta catlamasini saglayan hormondur yuksek cikmasi olusan yumurtanin catlamamasina ve dolayisiyla dollenememesine isaret eder.

Tşk ederim yardımların için. Peki verdiği ilacı kullanıp kullanmamakta kararsız kaldım hormon ilaçlarını pek kullanma taraftarı değilim ama yinede bi yanım kullan diyo

Bu degerlerde bisey yok canim benim fsh 15.56 lh de 6 civariydi sanirim. Doktor tup bebek demisti direk ama benim hemen cocugum oldu cok şükür. Bu degerler dusuge neden olurmu bilemem ama bende oyle bi risk yaratmadi

Tşk ederim yardımların için. Peki verdiği ilacı kullanıp kullanmamakta kararsız kaldım hormon ilaçlarını pek kullanma taraftarı değilim ama yinede bi yanım kullan diyo
Doktorunuzun tavsiyelerine uymanizi oneririm.

Bu degerlerde bisey yok canim benim fsh 15.56 lh de 6 civariydi sanirim. Doktor tup bebek demisti direk ama benim hemen cocugum oldu cok şükür. Bu degerler dusuge neden olurmu bilemem ama bende oyle bi risk yaratmadi
Ayy çok sevindim inanın bizlere bu hikayeler hep umut oluyo ama işte stres varya bitirdi beni değerlerim düşük dedi hap verdi ama ben hapı kullanıp kullanmamakta kararsızım ama kullancam başka çarem yok daha öncede iki düşüğüm oldu kan pıhtılaşması varmış ondan düşüklerim.siz Nasıl hamile kaldınız acaba kendiliğinden mi yoksa ilaç bitkisel ürün vs.

X