Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

Numaralı şeffaf lens kullanıyorum.4 gündür falan..Her banyoda çıkarmam mı gerekiyor?

cnm ben de numaralı seffaf kullanıorm renkli de kullanıorm. ben banyoda cıkarmıorm cunku etrafı net goremiorm. ama dikkatli olup göze su, sampuan fln kaçırmamak lazım gözüne zarar vermemesi için. arada kaçtığı olmuo deil valla yıllardır da kullanıorm ben bu sekilde. en son doktora gittiğimde gözümde bir sorun yoktu ama dikkatli olmakta fayda var herzmn :KK70:

Göz çapı çok mu önemli ya:KK43: Doktora gittim 40 tl verdim tekrar da okadar vermek istemiyorum.Göz çapını bilmeden lens alan var mı içinizde?

morrison ben griyi taktım güzel oldu.aslında mavi sevmem forumdaki arkadaşlar yakışır diye ısrar etti bende denedim.ben zaten belirgin mavilerden ziyade griye çalan yada koyuya bakan mavileri seviyorum.o yüzden solotica azul ve graphite düşünmüştüm

Göz çapı çok mu önemli ya:KK43: Doktora gittim 40 tl verdim tekrar da okadar vermek istemiyorum.Göz çapını bilmeden lens alan var mı içinizde?

Doktora söylemedin mi lens kullanmak istediğini?
Söyleyince ona göre numara falan veriyorlar.Çapı da önemli tabi.Hem herkesin gözü lense uygun olmayabilir.

cnm ben de numaralı seffaf kullanıorm renkli de kullanıorm. ben banyoda cıkarmıorm cunku etrafı net goremiorm. ama dikkatli olup göze su, sampuan fln kaçırmamak lazım gözüne zarar vermemesi için. arada kaçtığı olmuo deil valla yıllardır da kullanıorm ben bu sekilde. en son doktora gittiğimde gözümde bir sorun yoktu ama dikkatli olmakta fayda var herzmn :KK70:

Sağol canım.Aslında dikkatli olduktan sonra her seferinde çıkarıp takmaya gerek yok.Hem benim daha yeni ya çıkarınca falan korkuyorum bişey olucak lenslerime diye.
Eczacı 2-3 günde bir çıkar demişti ama banyo yaparken çıkarmamı söylemedi.Önemli olsaydı derdi herhalde.
Sen hangi markayı kullanıyosun?
Aylık mı günlük mü kullanıyosun?

Sağol canım.Aslında dikkatli olduktan sonra her seferinde çıkarıp takmaya gerek yok.Hem benim daha yeni ya çıkarınca falan korkuyorum bişey olucak lenslerime diye.
Eczacı 2-3 günde bir çıkar demişti ama banyo yaparken çıkarmamı söylemedi.Önemli olsaydı derdi herhalde.
Sen hangi markayı kullanıyosun?
Aylık mı günlük mü kullanıyosun?

cnm benmkiler aylık. ben sadece geceleri yatmadan once cıkarıom. sürekli cıkarıp takarak da lensi cizme durumu olabilir o da lensin hem ömrünü kısaltabilir hem de gene göze zararlıdır herhal :bbo: aslında evt dikkatli olduktan sonra bence banyo için cıkarmaya gerek yok ama içine sinmezse gene de bi danış eczaneye ya da doktora.
bu arada benm renksiz lensin markası acuvue. cok memnunum gozumde oldugunu bile unutuorm :KK70: :icecream:

morrison ben griyi taktım güzel oldu.aslında mavi sevmem forumdaki arkadaşlar yakışır diye ısrar etti bende denedim.ben zaten belirgin mavilerden ziyade griye çalan yada koyuya bakan mavileri seviyorum.o yüzden solotica azul ve graphite düşünmüştüm

Ben de charm graphite düşünmeye başladım aslında berry.. Benim istediğim koyu bir gri tonu ve malesef freshlook dışında hiçbir markada o rengi bulamadım. Adore bile açık gözüküyor videolarda. Bir tek graphite istediğim tona yakın duruyor. Azulun tonu sanki doğada olmayan bir ton gibi geldi bana o yüzden riskli.

Berry ben sana en çok tanita mavileri yakıştırdım.
Bende öyle duracağını bilsem hemen alırım.:uhm:

canım inan denemeden anlıyamıyorsun.sana özelden deneyebileceğin bir yer yazarım ankara da isen .tanitalar inanılmaz doğallar.berry e bende çok yakıştırdım tanita mavileri

canım inan denemeden anlıyamıyorsun.sana özelden deneyebileceğin bir yer yazarım ankara da isen .tanitalar inanılmaz doğallar.berry e bende çok yakıştırdım tanita mavileri

Evet Ankaradayım canım yazarsan çok sevinirim.
Tanita lensler kalın diye duymuştum ama doğrumu acaba
Pupil boşluğu nasıl?

Günlerdir sinsice buraya girip msjlara bakıyorum, yorumları okuyorum,
Dayanamadım ben de lens aldım :dance:
Bausch & Lomb marka iki adet lensim oldu :smiley-cool:

Doğal göz rengim
doalfm9.jpg

Light green
yeillb2.jpg

Grey
gribe7.jpg

normalde gri lens sevmem ama... senin griler cok guzel olmus... acik mavi ... cok guzel acmis goz rengini... bende bl green ocean aldim.... capi 8.4 batma yanma bulanik gorme oldu takamadim.. seninkinin capi ne..... capi kucuk mu geldi acaba bana... iri benim goz yapim biraz

amaaaaaaaan bir ton şey yazmıştım sayfa çöktü ya . neyse tepkiler şahane arkadaşlar. renkli lens kullanmamamı herseferinde yüzüme vuran bir abla buunların yeşilinide almamı söyledi düşünün. kuzenim maaş alınca birliktwe quartzo alalım dedi. sokakta ayna tutamadaım kendime ama başkalarına sordum noktalar yok. aklıma gelseydi balkonda bakardım ama şimdi hava kararmak üzere yarın artık. neyse ben birkaç foto daha ekleyeyim bakın. birde ben bu makinenin ayarlarını anlamıyorum. samsung g760 bilen varsa bana akıl versin.

NOT : kızlar gözbebeğimin birisinde kendinden leke var. buğulu gibi duruyorsa ondandır.

bu lens ne marka quartzo mu,,,, hic duymadim

quartz değil arzutr solotica topazio kullanıyor oresimlerde

ya hangi lensi alayim ben simdi .. bi tavsiyede bulunun.. bl green ocean aldim kardesime verdim.... guzel bi mavi istiorm... rainbow acik mavisi guzel nette baktim.. kullanan varmi... rahatmi..... batma yanma yapmayan bi marka soyleyin ve guzel bi mavi renk

selam barbizeynep .sanirim gri lensleri dusunuyosun sana kendi dogal gozum bide lensli halini koyuyorum ayrica merak ettigin ne varsa sorabilirsin canim.bu arada lensli resimde hic makyaj yok lensin rengi biraz cig durabilir

bu rainbow gri cok guzel gorunuyor.. mavi gibi... bunu mu alsam acik mavisinimi... acik mavi kullanan resim koyabilirmi... bi de rahatmi rainbowlar

güneşcim rainbowun rengi daha cok hoşuma gidiyor msela light perla renk olarak cok güzel ama beni endişelendiren ortadaki delik o yuzden sophistice dönüyorum ama aklım da ranbow da ya renk olarak kesinlikle daha carpıcı ve güzel

dsc00719dq5ns9.jpg

bu rainbow mu... hangi rengi

X