Kontakt Lens lens kullananların başına gelen olaylar

sophronie

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
912
264
lens kullanırken başınıza talihsiz bir olay geldi mi?

lensin gözkapağına kaçması, göz kuruluğu, korneanın çizilmesi, gözün mikrop kapması çoğu insanın başına geliyormuş. yaşayanlar anlatırsa sevinirim :)

lens kullanırken başınıza talihsiz bir olay geldi mi?

lensin gözkapağına kaçması, göz kuruluğu, korneanın çizilmesi, gözün mikrop kapması çoğu insanın başına geliyormuş. yaşayanlar anlatırsa sevinirim :)

cnM ben 2 yıLdan beri şeffaf kuLLanıyorum bi kac ay önce qözüm enfeksiyon kaptı 2 hfta kadar Lens tkmadım damLa kuLLandım düzeLdi sonra devam ettm cnkü qözLükten nefret ediyorum smdide aLerji varmış yne kuLLanıyorum 10 qün dedi dktr dqum qnüme denk qLio anneme diorum doqum qnmde bna Lens aL qzün bi düzeLsin dio :)) ben qözLük kuLLanmak istemiorm dısarı cıkmıorm bi kac qnden beri inŞLLh qcer ve LensLerimi aLırımhihoyyyt

aa korkuttunuz şimdi beni. neden öyle sorunlarla karşılaşıyormuşuz bilginiz var mı? ve bütün bu sorunlara rağmen hala lens kullanıyormusunuz? =)

ooo neler neler geldii...
bi kör olmadığım kaldı valla ..Allah korusun
ama yine de tereddüt etmeden kullanıyorum =))

korneam şeffaf lensle çizildi. . evet. neler yaşadım. ama yinede o şişe dibi gözlükleri takmaktan iyidir:))

aaa yok kornea çizilmesi gibibirşey olmadı
en kötü enfeksiyon kaptı lens gözüme yapıştı,
lensle uyuduğum zaman göz kapaklarım yapıştı gibi olaylar
ama korneam çizilmedi cnm ya o nasıl oluyor
nerden anlıyorsunuz?

ben anlamadım. gözümde çıkarınca bulanıklık oldu. lensi. zaten ilk lens denememdi. şeffaf lens
neyse doktora gittim tekrar. o dedi. bir alet var. ona dayadı başımı. geçmiş zaman. bir cımbız mı ne olduğunu hatırlamıyorum,gözüme bir şeyler yaptı. sonrada ilaçlar verdi. çizilmiş dedi lens tarafından. neyse ilaçlar damlalarla geçti....

ben kornea çizilmesini ilaçlarla tedavi edilebileceğini düşünmemiştim
benim genelde bulanık görme olduğunda gözümden beyaz bir sıvı geliyordu..
bariz enfeksiyon yani..
ama düzenli kullanılan damlalarla geçiyor ..

Benim gözkapağıma kaçtı:1shok:
Lensleri çıkarıcaktm, önce yüzümü yıkayım dedm gözlerimi kapadm gözkapaklarımı da yıkadım, açtığımda lensin biri yoktu van kedisi gibi oldum şok oldum korktum:1shok:
Yerlerde lens arıyordum düşmüştür belki diye ama 10 dk sonra farkettim göz kapağımın içine kaçmş kendi geri çıktı ordan:1shok:

ben de sabah uyku haliyle lensi takarken düşürdüm..işin kötü tarafı yere bakıyorum yok..tüm zemini elimle yokladım nerdeyse..umudumu kaybedip diğerini de çıkardım..şaka gibi ama tam 1 saat sonra pelüs terliklerimin ucunda bi parıltı fark ettim..tabi kurumuştu ama solüsyona koyduğumda kendine geldi neseki! artık daha dikkatliyim! kaydirigubbakcemile3

umarım bu tarz olaylarla karşılaşmam =( yazdıklarınızı okuyunca biraz korktum açıkçası.
Ben de açıkçası korkuyorum.Korkuyorum da 5.günden ben lensi düşürdüydüm.Bir de gözümde sanıyorum lensi.kafamçokkarıştı
İnşallah tehlikeli bir durumla karşılaşmam ben de.

Ben de açıkçası korkuyorum.Korkuyorum da 5.günden ben lensi düşürdüydüm.Bir de gözümde sanıyorum lensi.kafamçokkarıştı
İnşallah tehlikeli bir durumla karşılaşmam ben de.

ahahah düşürmedim ben daha hiç. tahtalara vuruyorum umarım düşürmem :) ama mikrop kapar mapar, gözümde kalıcı bir hasar oluşur sonra okula gözlükle gitmek zorunda kalırım diye çok korkuyorum.

göz kurulugu ve alerjik reaksiyona maruz kaldım ama tedavi ile gecti a.s

benmde bi keresinde slosyonum bitmisti suya koymustum biraz bekletip takmıstım gözüme yapısmıstı cıkarmaya calısırken lensle beraber bisi daha geliyordu gözümden beyaz bisey lensi cektikce oda geliodu sora lens cıktı o kaldı gözümde :KK70: komik anlattım ama adını unuttum o seyin saydam biseydi iste.bi keresindede lensim yırtılmıstı genede takmıstım bi süre sonra kayboldu gözümden 3 gün sonra cıktı gözümdeymis artk nereye girmisse

3 gün sonramı buldun Allah korumus yahu

benim de goz kapagima kacmisti ve cok korkmustum cikmicak diye.
cok tedirgin ediyo bu gozkapagina kacmasi olayi.

göz kapaklarımın iç kısmında kabarcıklar oluşştu.. papil diyorlar. göz kuruluğu ,ağrı ,kızarma ve yanma sıklaştı..o yüzden bıraktım...:1ninca:

bende bi ara lens kullanmistim..birgün sag gözüme ayit olani sola takmisim soldakini saga takmisim aceleylen...bende diyorum niye bulanik görüyorum heryeri..:roflol:

X