Lenf bezi şişmesi

ozguvenszbr

Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2022
47
16
Arkadaşlar sık sık bogaz enfeksiyonu geçiren biriyim boğazlarım agrıyodu 2 gündür dünde sol boynum inanılmaz agrıdı tutuldu bugün tam çenemin altında bir şişlik farkettim çok agrıyo boynumun agrımasının sebeb yani ve agrılı bir şişlik lenf bezim şişmiş çok korktum internetten bakınca
bir tanıdığıma gösterdim enfeksiyon kaynaklı olabilir doktora görün dedi çok taktım kafama başına böyle birşey gelen var mıı

KBB uzmanına gittim. Ultrasona verdi.
Ultrasonda geçen ibare şu sekilde:
"Boyun her iki tarafında kısa aksı 1 cm' yi geçmeyen reaktif görünümde lenf nodları mevcuttur."
Korkma dedi. Kötü bişey yok dedi. İlaç bile yazmadan eve yolladı. 😯
Lenfler enfeksiyon kaynaklı ve Allah muhafaza kanser kaynaklı Şişebilir. 2 cm ve üzeri olursa ve de ağrı yoksa o zaman sıkıntı var dedi.Agri olması gerekiyormus.
Tabi içim hala rahat değil. Cumaya başka doktora gideceğim.
Burun etlerimden dolayı burundan ağızdan Nefes alıyorum. Belki enfeksiyon kapmış olabilirim. Siz de bir doktora gorunseniz iyi olur.

KBB uzmanına gittim. Ultrasona verdi.
Ultrasonda geçen ibare şu sekilde:
"Boyun her iki tarafında kısa aksı 1 cm' yi geçmeyen reaktif görünümde lenf nodları mevcuttur."
Korkma dedi. Kötü bişey yok dedi. İlaç bile yazmadan eve yolladı. 😯
Lenfler enfeksiyon kaynaklı ve Allah muhafaza kanser kaynaklı Şişebilir. 2 cm ve üzeri olursa ve de ağrı yoksa o zaman sıkıntı var dedi.Agri olması gerekiyormus.
Tabi içim hala rahat değil. Cumaya başka doktora gideceğim.
Burun etlerimden dolayı burundan ağızdan Nefes alıyorum. Belki enfeksiyon kapmış olabilirim. Siz de bir doktora gorunseniz iyi olur.
Bu arada geçmiş olsun. Umarim kötü birşey çıkmaz.

Teşekkürler sizede geçmiş olsun benim tam çene kemiğinin orda ve ağrılı daha önce şişme olmadığı için bi tedirgin oldum boğaz agrım var bende en yakın tarihe randevu bulmaya çalışacağım

Teşekkürler sizede geçmiş olsun benim tam çene kemiğinin orda ve ağrılı daha önce şişme olmadığı için bi tedirgin oldum boğaz agrım var bende en yakın tarihe randevu bulmaya çalışacağım
Bende her iki kulak altında boyun kemiklerinde. Elledigin zaman ağrı oluyor. İlk defa böyle bir şey olduğu için hemen KBB uzmanına gittim. Şükür bişey cikmadi

Bu konu ile ilgili soru yazacaktım ama şimdi burda yazılmış. KBB ye sıra alacaktım maalesef yok şimdilik. Çenemin biraz altında sol tarafta bı bezelye gibi bişey var. Elimi atınca çok hafif bı agri var . Bugün fark ettim. Boğaz ağrım vs yok . Korkuyorum

Bu konu ile ilgili soru yazacaktım ama şimdi burda yazılmış. KBB ye sıra alacaktım maalesef yok şimdilik. Çenemin biraz altında sol tarafta bı bezelye gibi bişey var. Elimi atınca çok hafif bı agri var . Bugün fark ettim. Boğaz ağrım vs yok . Korkuyorum
Korkmayın inşallah bişey yok. Çoğu enfeksiyon kaynaklı.

Merhaba benim de bugün aynı yerde bezelye büyüklüğünde dokununca agriyan bir şişlik çıktı. Doktor antibiyotik verdi sizinki geçti mi acaba?

Bende her iki kulak altında boyun kemiklerinde. Elledigin zaman ağrı oluyor. İlk defa böyle bir şey olduğu için hemen KBB uzmanına gittim. Şükür bişey cikmadi
Merhaba benimde sol boyun kemiklerimde agri var sanki damarlarım geriliyormus gibi dün acile gittim lenf bezin şişmiş KBB ye gönül dedi bende korkuyorum

Merhaba benimde sol boyun kemiklerimde agri var sanki damarlarım geriliyormus gibi dün acile gittim lenf bezin şişmiş KBB ye gönül dedi bende korkuyorum
Korkma.KBB Uzmanı ,bu lenf nodülleri genelde enfeksiyondan kaynaklı şişiyormuş. 2 cm kadar olan şişmeler için korkmamamız gerektiğini ve buna müdahale etmediklerini ama 2 cm ve üzeri olursa ultrason sonucuna göre biyopsi aldıklarını söyledi. Bu arada geçmiş olsun. inşallah en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz. KBB uzmanına görün ama.

Korkma.KBB Uzmanı ,bu lenf nodülleri genelde enfeksiyondan kaynaklı şişiyormuş. 2 cm kadar olan şişmeler için korkmamamız gerektiğini ve buna müdahale etmediklerini ama 2 cm ve üzeri olursa ultrason sonucuna göre biyopsi aldıklarını söyledi. Bu arada geçmiş olsun. inşallah en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz. KBB uzmanına görün ama.
Ctesi gideceğim inşallah kızım hastaydi ondanmi banada geçti bilmiyorum halsizlik baş ağrısı mide bulantısı ve baş dönmem vardi doktorda öyle diyince korktum açıkçası

Dayanamadım bugün gittim yoksa bu gecede uyku tutmazdı beni ultrasonla bakmaya gerek gormedi el muayenesi yaptı lenf sisligin yok dedi sadece boyun fitigindan dolayı boyun kasların gerilmiş sertleşmiş dedi

Dün başka bir doktora gittim sonuç bu çok korkuyorum ya bütün gece ağladım lenfomayim diye çünkü gece çok terliyorum hadi sıcaktan diyelim ama kiloda veriyorum

Eklentiler

• 20240831_084226.jpg
    20240831_084226.jpg
    70,3 KB · Görüntüleme: 29
Dün başka bir doktora gittim sonuç bu çok korkuyorum ya bütün gece ağladım lenfomayim diye çünkü gece çok terliyorum hadi sıcaktan diyelim ama kiloda veriyorum
Endişe etmeyin ben çok anlamıyorum ama sıkıntılı bir şey yok gibi duruyor ben de muayene oldum yeni doktorlar normal dedi sonuçlarıma isterseniz atarim

X