Leman Sam'ın 'Halkı Aşağıladığı' Gerekçesiyle Hapsi İsteniyor

Umarim hicbir hayvansal gida tuketmiyordur

Ek bilimsel not :
Dogada besin zinciri denen bir olgu vardir. Her daim ureticilerden baslar. Cunku yegane enerji kaynagimiz gunestir ve klorolfilli canlilar fotosentez ya da kemosentez yaparak isik enerjisini besinlerde kimyasal bag enerjisine dönüştürürler. Boylece zincir baslar tukrticilerle devam eder. Gunesten alinan enerji birbirleriyle beslenen canlilar arasinda azalarak iletilir ve besin zincirinin herbangi bir basamaginda denge bozulursa tum ekosistem bundan olumsuz etkilenir.
Bazi canlilar otcul bazilari etcil bazilari da hepcil olarak adlandirilir. Her canli kendi sindirim sisteminin gelismisligine gore beslenir ayi , tavuk , insan gibi canlilar hem hayvansal hem bitkisel besin kaynaklariyla beslenirler ve de beslenmelidirler.

Canli canli kesilen saglam hayvanlar yenir burda bir canilik ya da gariplik yok. Olu bayvan bedenlerini lesciller ve ayristiricilar parcalayip dogadan kaldirir. Insan ayristirici olmadigina gore canli kesilmis kani akitilmis hayvansal besin tuketmelidir malum idrarimiz kanin suzulmesiyle oluyor.

Islami usullere nerden saldirsak da katillerle bir tutsak diye ugrasanlara....

Fikirlerin gercekten enteresanmis...
O eti yemeyi verelim
Bir sonraki kurbana kadar saklamayı verelim
Her sene o paralarla birilerine istihdam yaratı verelim
Birilerini okutu verelim
Evet bu enteresansa az söylemişsiniz uzaylıyım

Anladım müslüman değilse ona anlamsız gelebilir. Evet hayvanlara acı çektirilmesi benimde canımı acıtıyor. Bu kesim işlerini ehil insanların yapması lazım.

Nihat dogan gibilere de dusunce ozgurlugu verilsin ki hepimiz tecavuze ugrayalim.

Nihat dogan sapiktir leman sam ise sadece inancsiz biri bu ikisini ayni kefeye nasil koyarlar anlamiyorum ya.

Islamiyete inanmamak kadin siddetinden hatta cinayetinden daha mi onemli sizin icin ? Bir dine inanmamak bir canin olmesinden daha mi onemli? O zaman kendi dininizi inancinizi vicdaninizi sorgulayacaksiniz.

Sizinle bizim farkimiz biz vicdanli olmak icin bir seylere inanma ya da ondan korkma geregi duymuyoruz siz ise bastirilarak vicdanli oluyorsunuz. Bu sapikla bir halk sanatcisini kiyaslama orneginden de bunu gormus olduk.

Ikinizin de agzini opeyim yazcam garip olcak

Her ikinizin de agzi bal yesin diyeyim en iyisi. Sanki ben yazdim yazdiklarinizi...

İnanmayan birinin bunu böyle yorumlaması gayet normal değil mi?

Inanmayan birinin kurban bayramini doğru bulmamasi normal. Desteklemeyebilirsin. Ama inananlarin ibadet olarak yaptığı bir olaydan dolayı onları teroristlerle ayni kefeye koymak yanlış. Burda sen kendi düşünce özgürlüğünü ifade ederken bir taraftan inanlarin da inanc ozgurlugune saldirmis olursun.

Neyse. Ama yine de mahkemeye verecek kadar büyük bir sorun değil bu benim için şahsen. O zaman ben de çok kızdım leman samin aciklamasina ama kin gütmedim açıkçası.

İnanada saygı inanmayanada

Hah işte biz de bunu diyoruz kurban inananlar için ibadettir nokta.

Ben şimdi yılbaşında buraya girip hindiler ölmesin gulu gulu. O hayvanları kesip nasıl dolma yaparsınız vicdansizlar desem ne kadar haklı olurum?

O yüzden herkes birbirine saygı duymak zorunda. Çünkü kültürlerin mozaik gibi iç içe geçtiği bir ülkede yaşıyoruz. Birbirmize saygı duymazsak infilak ederiz mazallah :)

Canlı bir varlığın boğazına bıçağı allahu ekber diyerek kesilmesi elinizi vicdanınıza koyun benzemiyor mu kesilenlerden biri insan biri hayvan ben maneviyat bahsetmiyorum fiziksel olarak benzemiyor mu?
fiziksel olarak evette et yemiyorsun o zaman vejemisin.. merak sadece

İşid ibadet bilinciyle bıcağı dayıyor kurbanlarının boğazına ve işide göre biz gerçek müslüman değiliz
Yazılacak çok şey varda az önce bir arkadaşın dediği gibi nokta
işidle gerçek müslümanları cidden ayıramıyormusunuz ..yok inanmam valla..

Attığı tweet çok samimiyetsiz , bir o kadar da çok mantıksız bir tepki değil mi ?
Şöyle düşünün mcdonalds veya burger kıng felan , günde kaç tane hamburger satıyordur ? ve her gün satılıyor avm lerde görüyoruz önü hep kalabalık sıra gelmiyor ,
Sizce hangisinde daha çok hayvan kesiliyordurr ? Kurban bayramı yılda bir kez olan bir hadise , diğerleri ise hergün satış yapıyor değil mi ?

IŞiD müslüman mı ? emin misiniz , aslında müslüman olmadıklarının bir dünya kanıtı var biraz dikkatli bakın anlarsınız... Ve dönen oyunu anlamaya çalışın lütfen , biz uyanık olalım bu tür oyunlara gelmeyelim .

Ben de IŞİD'le bazı alakalar kurmuştum vakti zamanında ama Leman Sam'ın ki saçma olmuş. Kurban kesmekle ne ilgisi varsa... Yine de bu yüzden hapis cezasının konuşulması bile abes. Sevan Nişanyan'a da böyle saçma sapan sebeplerle hapis cezası vermişlerdi, bari bu kadına vermeseler.

Fikrini belli etsin anlarımda ışidden farkı yok? Bu nedir? Benzetmelerini hakaret boyutuna sokarsa bu fikir özgürlüğünden çıkar. Beni ilgilendirmez ister öküze tapar ister deist olur ister ateist. Ama ışide benzettiği kesim onun iç içe yaşadığı çok büyük bi kesim. Onlara saygı duymazken, kendine saygı mı bekliyo?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…