Lekeler, Çiller Lekeler Sivilce lekeleri

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

Luina

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2020
89
59
Merhabalar hanımlar yüzümde sivilce lekeleri ve kahverengii lekeler var çok fazla takıyorm kafama
yüzümün temiz olmasını istiyorum bu konuda bilgilerinizi benimle paylaşırmısınız ne kullanabilirm geçmesi için

Hem duyduğum tavsiyelerden hem de kendi tecrübelerimden yararlanarak yazıyorum. Cildinizi hep temiz tutmalısınız yani gün içinde en azından sabah ve akşam yıkamanızı öneririm. Yıkarken yardımcı ürün olarak la roche posay'in cilt temizleme ürünlerinden faydalanabilirsiniz fakat biraz pahalı. Bütçeniz yoksa sadece suyla da yıkayabilirsiniz. En önemli şeylerden biri maalesef cilt sorunları sadece dışardan bir şeyler yapmakla geçmiyor bool bol su için, yağlı ve zararlı şeyler yemekten oldukça kaçının. Bir de bunun yanında stres sinir üzüntü gibi şeylerden de olabildiğince kaçının. Bunlarla birlikte sivilcenin üzerine gece yatarken sadece nokta olarak koyduğunuz ve sabaha sivilceyi kurutan sudocream i öneririm eczanede 35 tl civarı bir fiyatta olması lazım (boyutuna göre değişiyor). Ama eğer diyorsanız yok ben sadece evdeki ürünlerle ve doğal bir şey istiyorum diye net olarak limonu öneririm. Bu arada bu yazdıklarımı sivilceler için söylüyorum. Lekelerle ilgili pek bilgim yok maalesef.

Çok tesekkur ederim cildim yağlı zaten ben garnıe nin arındırıcı temizleme jeli ile yıkıyorum

C vitaminli pigmentasyona yönelik serum kullanabilirsiniz. C vitamini (askorbik asit) lekelenme karşıtıdır. Yanık lekeme yönelik dr tedavimde (konumda da gorebilirsiniz) bu tarz ürünler bulunuyor.

Ben de sivilcelerden izlerinden muzdaribim senelerden beri çözüm bulamadım illallah ettim resmen Yaşım 28 defalarca hormon tahlilleri yapıldı karaciğer değerlerime bakıldı filan normal hepsi sebep genetik sanırım. Ne yapsam uzun süreli çare olmuyor. Malum ilaç tedavisini kullanamadım ben çünkü kan değerlerim hemen yükseliverdi sende olmaz dediler bıraktırdılar. Tetradox monodoks içtim iki ay falan bi o zaman duruldu,düzeldi. Ama 1 sene sonra bi baktım yine çıkmış ‍♀
Şuan yine bir alevlenme dönemim. Yukarıda bi arkadaş yazmış la Roche posay effaclar yüz temizleme ürününü kullanıyorum sabah akşam baya yatıştı daha iyi. Benim cildim yağlı ve hassas olduğu için kozmetik ürünler kullanamıyorum anca eczane ürünleri..
Bir de dermoskin gece kremi ve acn gun maske aldım. Maskeyi haftada bir kremi her gece sürüyorum. Şuan daha iyi ama istediğim gibi de değil. Doktora gideceğim bakalım nolacak...

Yaa allah yardımcınız olsun inşallah

Ben geçen doktora gittim. Doktor ilac olarak azelderm krem verdi. Geceleri yatmadan sür dedi izlerine ve sivilcelerine. Sabahlari da la roche un effaclar duo+spf30 kremini sürmemi soyledi. Bi kac gundur uyguluyorum. Baya acilma var renklerinde. Ilac cok iyi geldi tavsiye ederim..

Bir doktor yardimcisi anlatmisti, cok sivilce problemi cekmis, arastirma sonucu cinko eksikligi cikmis, cinko takviyesi aldiktan sonra cildi / sivilceleri düzelmeye baslamis...

Bir doktor yardimcisi anlatmisti, cok sivilce problemi cekmis, arastirma sonucu cinko eksikligi cikmis, cinko takviyesi aldiktan sonra cildi / sivilceleri düzelmeye baslamis...
Çinko saç ve cilt sağlığında kullanılıyor aslında canım doğru diyorsun. Doktora gittiğimde onu da bir söyleyim bakıversin bakalım teşekkürler

Bende bu konuda çok muzdaribim bir çok ürün denedim geçer gibi oldu ama sonuç gene aynı. en son doktorum Dermoskin ACgun diye bir ürün önerdi kullanıyorum bakalım işe yararsa tekrar yazarım..

Merhaba acgün gündüz kremini sipariş verdim bende hem nemlendirici olarak hemde sivilce izlerine iyi geliyormuş. Çok araştırdığım bir kremdi indirimden aldım umarım işe yarar

Canım bir krem tavsiye edicem ama korkuyorum çünkü içerisinde asit var kullanırken çok dikkat etmek gerekiyor. Bu kremi kullanırken aynı zamanda güneş koruyucu kullanmak, iyileşmeyi hızlandırmak için hametan ya da bepanten sürmek ve yüzü daha fazla tahriş edecek şekilde yıkamamak gerekiyor. Benim yüzüm tamamen çillerle kaplıydı yazın hele daha da artıyordu. Dedim bu böyle olmayacak geçen sene kışın başladım bu tedaviye. Leke tedavilerini yazın yapmak sakıncalı. Aynı zamanda güneş kremimi ihmal etmedim. Birkaç aya kalmadı yüzümdeki tüm çiller kayboldu. Tekrar çıkmasınlar diye güneş koruyucumu her zaman sürüyorum. Kremin adını buraya yazmam doğru mu yoksa özelden mi yazmam gerekiyor acaba ona göre yazıyım.

c vitamini serumu öneryorum; ekonomik olarak doaKozmetikten bakabilirsiniz; ben cok beğeniyorum.

Reklam yapmıyorsanız eğer gerçekten kullanıp fayda gördüğünüz bir kremse yazabilirsiniz. Fakat yine de uyarıda fayda var size iyi gelen bir ürün başkasına gelmeyebilir doktora danışılabilir

Reklam yapmıyorsanız eğer gerçekten kullanıp fayda gördüğünüz bir kremse yazabilirsiniz. Fakat yine de uyarıda fayda var size iyi gelen bir ürün başkasına gelmeyebilir doktora danışılabilir
Reklama ihtiyacı olan bir krem olduğunu sanmıyorum. Google ve YouTube dan da kullanan kişileri araştırabilirsiniz. Kremin adı Acnelyse. Eczanede satılıyor sadece. Tabiki bana iyi geldi diye herkese iyi gelecek diye bir kural yok. Bu benim deneyimim. Kullanacak kişi iyice araştırsın içine sinerse kullansın.

Sorun yok sıkça bahsi geçen kremlerden hatta bir çok dermatolog yazıyor zaten

Sorun yok sıkça bahsi geçen kremlerden hatta bir çok dermatolog yazıyor zaten
Evet dermatologlar yazıyor ama içerisinde asit olduğu için biraz tehlikeli. Dikkatli kullanmak gerekiyor. Lekelerden kurtulayım derken daha fazla leke yapabilir. Doğru kullanılırsa sonuç tatmin edici.

Burda yazabilirsiniz sıkıntı olacanı sanmıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…