Lekeler, Çiller Lekeler neden geri geliyor.nerede hata yapıyoruz.lekesi geri gelenler yazsın lütfen...

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
İnanın çok zor leke tedavisi.tamamen kurtulduk diyelim.doğum yapınca,dk.hapı kullanınca,genetik yatkınlık varsa,aldığınız bir kozmetik ürüne hassasiyet var ise(bunu bilmeniz imkansız,en iyi marka olsa bile)öyle bir an gelir ki bir ilaç kullandınız ya da beslenme şeklinizde değişiklikler oldu.ya da strese girdiniz.daha önce de yazdım bilgisayar ya da telefon vs.ışığı .ne bileyim.o bile leke oluşumuna sebep .saçma gelebilir ama gerçek...

evet sorun o işte uğraş aylarca sonra tekrar geri gelsin.çıldırıyor insan.ne yapacağımı şaşırdım.50 faktör kullandım evde de kullandım geri geldi diyenler var.ya ne yapacağız bilemiyorum.Bu arada siz neler kullandınız
yazarsanız tecrübe edelim.teşekkürler[/QUOTE
Gunesten nefret eder konuma geldim:KK43: yaz gelsin istemiyorum bende. Emekler paralar bosuna gitsin istemiyorum :KK43:

Herkese şifalar diliyorum.artık öyle şeyler bulunsun ki bizlerde güneşin o nimetlerinden yararlanalım.özledim uzanıp güneşlenmeyi.içim acıyor.sanki bir daha o anlar asla geri gelmeyecek...

Canım sayfalar az hepsini okudunuz mu.Geri gelme nedenlerini tek tek yazdım.
Geri gelme sebeplerine katiliyom

Benim gunes lekelerim bence gunes costurturdu, dogumkontrol hapindan yada antidepresandan oldu diye dusunuyorum
Bi dönemde antibiyotik ve penicilin igne tedavisi gördüm

Yani sadece günes degil
Sıcagi günesi cok seviyorum
2yildir plajlarda semsiyenin altindan cikamiyorum
Cunkü gunes dahada fena yapiyo

Geri gelme sebeplerine katiliyom

Benim gunes lekelerim bence gunes costurturdu, dogumkontrol hapindan yada antidepresandan oldu diye dusunuyorum
Bi dönemde antibiyotik ve penicilin igne tedavisi gördüm

Yani sadece günes degil
Sıcagi günesi cok seviyorum
2yildir plajlarda semsiyenin altindan cikamiyorum
Cunkü gunes dahada fena yapiyo
Evet çok haklısınız. zaten diğer sayfalarda var.gerçekten hepsini okuyun.şaşırıyorum neler leke yapıyor.Bizler güneşlenmeye hasretiz.ayrıca şunu da yazdım .güneş koruma kar kış demeden sürülmeli.4 mevsim.evde dahil.işte bu kısım çok önemli.ve sakın cildinizi soydurmayınız. bunun nedenini de öbür açtığım sayfada yazdım bakarsınız.

Benim günes kremim
50faktor solenta pigmenta yani cilt doktorum vermisti
İyimidir kotumudur bilmiyorum ama 90tl almistim
Fark ettimi onuda bilmiyorum
Benim lekeler kaybolmuyo ki
Yazin napicam simdiden kara kara dusunuyorum
Tatile falan gidicem.
Bende cok arastirdim kremlerden kimyasallardan biktim
Bitkisellerde bir ise yaramiyo.

Benim günes kremim
50faktor solenta pigmenta yani cilt doktorum vermisti
İyimidir kotumudur bilmiyorum ama 90tl almistim
Fark ettimi onuda bilmiyorum
Benim lekeler kaybolmuyo ki
Yazin napicam simdiden kara kara dusunuyorum
Tatile falan gidicem.
Bende cok arastirdim kremlerden kimyasallardan biktim
Bitkisellerde bir ise yaramiyo.
Canım hepsini okudunuz teşekkürler.bakın şu sayfaya yazıyorum.ilk ve sonu okuyunuz zaten bu gün çok eklemeler yaptım.toparladım.
CİLT İLE İLGİLİ HER TÜRLÜ TECRÜBELERİMİZİ PAYLAŞALIM

Bu gün araştırırken yine ilginç şeyler öğrendim.mesela cilt bakımı yaptırdınız ya da yaptınız.bakımlar yapıldığı anda cildiniz ne olursa olsun az da olsa inceliyormuş.O sırada bilgisayarda bile uzun zaman vakit geçirmek lekelere zamanla yol açıyormuş.bakım yapıp bilgisayar başında ya da tv başında çok zaman geçirmeyiniz.bakım yapıp güneş korumanızı (50 faktör) sürdükten sonra yapacaklarınızı yapın...
30 faktör olmaz mı

30 faktör olmaz mı
Canım her yerde çeşitli yazılar var.çok araştırdım.kimisi 30 ile arasında fark yok derken kimisi aman sakın diyor.Ben şunu diyorum.fark olmasaydı tek çeşit olurdu.demek ki fark var.ve ne kadar yüksek koruma olursa(ama katkısız koruma olacak.spf yükseldikçe bazı ürünlere katkı koyan firmalar var)o kadar iyi.en iyi koruma araştırmaktayım.şöyle 5 ya da 10 yıl kullandım memnunum diyen henüz olmadı .olsa da bilsek diyorum.

Canım ben .sayfama yazdığım için buraya yazmamıştım.ama yazayım.cildini korumak önemli ama nasıl korumak gerekir o daha da önemli.evde de kullandım geri geldi diyenler sayfada yazdığım gibi cildiniz lekeye müsait ise hele hele soyma işlemi yapılmış cildiniz var ise aman dikkat.(soyma ille bir merkezde değil kremlerde soyucu ise cildi yıpratıyor)işte bu noktada korumayı çok ama çok düzgün kullanmak önemli.
öncelikle cildinize uygun olmalı.en iyisi olmalı çünkü 3 kuruş için lekelenmeye değmez.
50 faktör olmalı
evde dahil kesin kullanılmalı 4 mevsim
dışarı çıkmadan 30 dk.evvel kullanılmalı
kesinlikle güneş kremi sürmeden evvel her ne tür ışık olursa olsun (tv bilgisayar suni olan her ışık zaten güneş ışığını söylemeye gerek bile yok.vs vs.)karşısında ya da ya yakınında olmayın derim. (önceki sayfalarda var bakınız)

Herkese merhaba sayfa yeniden gündeme gelsin istiyorum.
Çünkü o kadar çok lekesi geri gelen kişiler var ki anlatamam.
Sayfaları okuyup en azından
neler yapmamalı ya da yapmalı bilinsin.
Herkes okusun lütfen.
Lekesiz tertemiz ciltlerimiz olsun.Sevgilerimle:KK5:

Lekeye yatkın cildi olanlar hele tedavi sürecinde olanlar gerçekten de bilgisayar ışıgı dahi olsa bütün yapay ışıklara dikkat etmeli, sürekli cilt korunmalı dedigin gibi. Herkesin cildi farklı mesela benim cildime limon iyi gelmezken birçok insan lekelerini bu şekilde hafiflettigini yazmış ya da bana başka bi maske çok iyi gelirken birçoguna iyi gelmeyebiliyor yani demek istedigim cildimizi gerçekten iyi tanıyıp ona göre bakım yapmamız daha dogru olacaktır Bir krem/maske birine iyi geldi diye bize iyi geleceği kesin degil maalesef gönül ister ki herkese iyi gelsin. Birde fark ettigim ayın hareketlerine göre cilt bakımı yapmak, o günleri takip etmek daha yararlı gibi geldi bana bilmiyorum bu konuyla ilgilenen var mı? Ayrıca bana salatalıgı direk küçük ince dilimlerle kesip cildime yapıştırıp bi süre o salatalık suyu yüzümde kaldıktan sonra krem sürmek iyi geliyo belki size de iyi gelir bilemem :) paylaşmak istedim bunu da en son.

Lekeye yatkın cildi olanlar hele tedavi sürecinde olanlar gerçekten de bilgisayar ışıgı dahi olsa bütün yapay ışıklara dikkat etmeli, sürekli cilt korunmalı dedigin gibi. Herkesin cildi farklı mesela benim cildime limon iyi gelmezken birçok insan lekelerini bu şekilde hafiflettigini yazmış ya da bana başka bi maske çok iyi gelirken birçoguna iyi gelmeyebiliyor yani demek istedigim cildimizi gerçekten iyi tanıyıp ona göre bakım yapmamız daha dogru olacaktır Bir krem/maske birine iyi geldi diye bize iyi geleceği kesin degil maalesef gönül ister ki herkese iyi gelsin. Birde fark ettigim ayın hareketlerine göre cilt bakımı yapmak, o günleri takip etmek daha yararlı gibi geldi bana bilmiyorum bu konuyla ilgilenen var mı? Ayrıca bana salatalıgı direk küçük ince dilimlerle kesip cildime yapıştırıp bi süre o salatalık suyu yüzümde kaldıktan sonra krem sürmek iyi geliyo belki size de iyi gelir bilemem :) paylaşmak istedim bunu da en son.
Merhaba canım çok doğru yazmışsınız aynı fikirdeyim ve her zaman derim iki kuru cilt bile aynı değildir.Birine iyi gelen başkasına iyi olmayabilir.
Lekeye meyilli cildiniz var ise aşırı dikkat ister,
en ufak bir an korumasız kalınsa lekeler geriye geliyor ya da yeni leke oluyor:skandal:

Benimde sir ağda yüzüme lekeler yaptı artık yapmıyorum iple aldırıyorum kışında lazer yaptırcam ama tabi olanda oldu yüz harıta gibi leke dolu bende enn iyi leke açıcı tavsiyelerinizden isterim kızlar teşekkürler sevgiler...

Benimde sir ağda yüzüme lekeler yaptı artık yapmıyorum iple aldırıyorum kışında lazer yaptırcam ama tabi olanda oldu yüz harıta gibi leke dolu bende enn iyi leke açıcı tavsiyelerinizden isterim kızlar teşekkürler sevgiler...
Merhaba genelde ağdadan çok leke oluyor.
Ancak lazer lekeleri tamamen geçirmez.
Bilginiz olsun.
Çok ama çok araştırın lütfen bu sitedeki yazıları da çok okuyun.
Deneyimler çok önemli bilgiler veriyor bizlere.:KK28:

Merhaba genelde ağdadan çok leke oluyor.
Ancak lazer lekeleri tamamen geçirmez.
Bilginiz olsun.
Çok ama çok araştırın lütfen bu sitedeki yazıları da çok okuyun.
Deneyimler çok önemli bilgiler veriyor bizlere.:KK28:
Lazer lekeler için değil tüyler için :) sir ağda leke yapınca yazın iple kışda lazer ama lekelere napıcam bilemedim:)

X