Lekeler, Çiller Lekeler neden geri geliyor.nerede hata yapıyoruz.lekesi geri gelenler yazsın lütfen...

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

BLUEGREENBLUE

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2015
2.738
6.068
En çok uğraştığımız çiller,güneş lekeleri,sivilce izleri.Hem geçmek bilmiyor hem de aylarca hatta yıllarca uğraşılıyor yeniden geri geliyor.Neden acaba,nerede hata yapıyoruz,çok merak ediyorum. Ben de bir çok yol deniyorum ama geri gelmesinden korkuyorum.Buradaki araştırmalarıma dayanarak bir çok kişi geri geldi diyor.Verilen paraya ve emeğe yazık,üzüntüsü de ayrı ,tam düzelmeye başlayan cilt görürken yaza tekrar geri geliyor lekeler.Ya da geçtiği sanılan sivilce izleri yeniden çıkıyor.Lütfen buraya yazalım ve herkese fayda sağlayalım.Katılacak herkese şimdiden teşekkürler...

Yine burada edindiğim bilgiye göre güneş koruma 50 faktör olmalı.Güneş ışınına maruz kalmamak için evde bile sürülmeli deniliyor.Ben korkudan artık yapmaya başlayacağım.çünkü çok emek verdim.aylardır uğraşıyorum.son 2 aydır da devamlı maske krem vs kullanarak neredeyse % 70 açtım .şimdi öyle korkuyorum ki koyulaşacak diye anlatamam.ama insan evde de devamlı koruma nasıl kullansın.bilgisi olan biri yazabilir mi acaba?

Valla ben de iki aydan beri sürekli bu konuyla ugrasiyorum...aynı korku bende de var...yüzümde bi tane bile sivilce lekesine tahammul edemezken gecen sene tatilde kucuk kucuk bi suru lekem olustu...cildıracak duruma geldim...ben de son iki ayda yüzde 70 oraninda actım ama korkuyorum...evde bile 50 faktör kullaniyorum..gunes koruyucum solante pigmenta...netteki günes lekeleri ile ilgili haberleri yaladım yuttum...ayrıca ben sıfırlanmasını istiyorum..cunku acılan lekeler bu sefer gölge gibi duruyo...sinir oluyorum

evet sorun o işte uğraş aylarca sonra tekrar geri gelsin.çıldırıyor insan.ne yapacağımı şaşırdım.50 faktör kullandım evde de kullandım geri geldi diyenler var.ya ne yapacağız bilemiyorum.Bu arada siz neler kullandınız
yazarsanız tecrübe edelim.teşekkürler

Cok iyi 50 faktör güneş kremi kullanılması gerekiyor..ve sürekli gün içinde yenilenmeli yaz kış..sebamed falan deil ama ultra korumalı bi krem kullanılmalı
nerelerdesiniz sis leke kreminden ne haber.merak ettim sizi .çünkü bu kremde ne var ise kullananlar en sonunu yazmıyor.Ya tamamen geçiyor ya da başka bir şey bilemiyorum.korktum sizden de haber alamayınca :)

Bildiğimiz üzere bu lekeler cilde rengini veren renk pigmenti melanin artması sonucu oluşuyor.Bu genelde yaş ile birlikte çoğu zamanda uzun süreli güneşe maruz kalmalarda oluşuyor.Özellikle kışın güneşe daha az maruz kaldığımızda azalır ama yazın güneş ışınlarına daha yoğun maruz kalma ile de yine rahatsız edici bir hal alır.Yani söylenildiği gibi mutlaka ama mutlaka güneş kremi kullanmak gerekiyor.

Eğer güneşe fazla maruz kalmadığınız halde bu tarz lekeler mevcutsa mutlaka bir doktora görünmek gerekir.Çünkü bazen de karaciğere bağlı rahatsızlıkların haberciside olabiliyor.

Aslında ilk başlarda güneş ışınlarından korunmak adına önlem alıp bu tarz lekelerin oluşumu engellenebilir ama oluştuktan sonra tamami ile yok edilmesi biraz zor.Yapmanız gereken en az 50 faktör bir güneş kremi kullanmak,iyi bir bakım kremi kullanmak ,doğal cilt bakım ürünleri uygulamak bu lekelerin görünümünü azaltacaktır..

nerelerdesiniz sis leke kreminden ne haber.merak ettim sizi .çünkü bu kremde ne var ise kullananlar en sonunu yazmıyor.Ya tamamen geçiyor ya da başka bir şey bilemiyorum.korktum sizden de haber alamayınca :)
Cnm 3.aşamam bugün bitti.yanaklarımda güneşden dolayı çiller vardı..yok kalmadı gibi.aynada cook yakından bakınca azıcık belli oluyo.dudak üstümdeki bıyık lekesi.benim için asıl önemli olan o.3-4 kere soyuldu.şusn kırmızı orası oyüzden leke gectimi gecmedimi anlayamıyorum daha..yanak bölgem kızarmadıgı için cok net görüyorum baya azaldıgını..sonuçları mutlaka bildiricem aşama aşama

Çok sevindim sizin adınıza bu krem sanırım çok etkili ne kadar zamanda bunu başardınız.yazarsanız iyi olur.bir de bu krem göz altına uygun mu.dediğim gibi benim göz altında oluştu da

Çok teşekkürler.Çok doğru bilgiler veriyorsunuz.ancak bazen nedenini bilmem tüm tahliller tamam olanlar da geçmiyor.Çevremde böyleleri de var .b unu araştırıyorum ama sanırım çok düzenli 5o faktör kullanılmıyor .arada bıraktığımız da oluyor.aslında istikrar çok ama çok önemli...

Çok sevindim sizin adınıza bu krem sanırım çok etkili ne kadar zamanda bunu başardınız.yazarsanız iyi olur.bir de bu krem göz altına uygun mu.dediğim gibi benim göz altında oluştu da
17. Günde yanak bölgemdekiler kalmadi gibi..ama dudak ustüm kirmizi o ne boyutta gecti anlayamadim..dün 4. Asamanin ilk gününü yaptim..ben sormustum göz altina uygulanirmi diye bepanthenle inceltilerek uygulanir demisti

17. Günde yanak bölgemdekiler kalmadi gibi..ama dudak ustüm kirmizi o ne boyutta gecti anlayamadim..dün 4. Asamanin ilk gününü yaptim..ben sormustum göz altina uygulanirmi diye bepanthenle inceltilerek uygulanir demisti
Birde gerçekten merak ediyorum aşama aşama ne oluyor bilgi verebilir misiniz

Kücük bi vazelin kutusu düsun öyle bisey..kollar icin iki tane alman gerekir galiba cnm..cunku bu yuzume 8. Asamaya kadar anca yeter

Kücük bi vazelin kutusu düsun öyle bisey..kollar icin iki tane alman gerekir galiba cnm..cunku bu yuzume 8. Asamaya kadar anca yeter
Ben zaten azalttım ama krem etkileri için en son bir de bunu denemek istiyorum da o nedenle sordum.sıralama yapacağım .en etkili olanlar diye yazacağım da.aşamayı ve kullanımını biraz anlatır mısınız canım

İlk asama 3 aksam sürüyosun birer kere..sicak uya batirtigin havluyla kopsres yapiosun..uzerine kremi sürüyosun..ilk asama sonunda tahris olursa yüzunu 2 gun dinlendiriosun..sabah ogle aksam advantan krem suruosun yarim saat sonra buz kompresi yapiosun ardindan hametan suruosun..yani bu iki gunde sis kremi surmuosun tahris oldugu icin..sonra 2. Asama..5 aksam busefer aksam sicak su havlu kompresi yapip hametan surdukten sonra sis ktemi suruosun..yarim saat sonra sis ktemi bidaha suruosun..advantanda suruluoda o yüzu deriyi inceltio diyenler var..sadece ilk asamada kulllandim ben oyuzden.3. Asama 4.. Asama 5. Asama 6. Asama da 5 er gün .aralarda tahris olursa 2 gun ara..3. Asamadan sonra sicak suya elma sirkesi yapip bu sefer kompres yapiosun havluyla..yani detayli bi sekilde koca bi sayfa kagit gelio .orda detayli yazio zaten.ama her asamanin arasinda 2 gun ara verirsen tedavi 50 gun falan suruyo

çok uzun sürüyor galiba kafam zaten karışık zor gelir bana ama denek lazım.ben buna benzer ufak sarı bir şey kullanmıştım.bunun rengi ne renk acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…