Lekelenme ve adet gecikmesi

tardismavisi35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2015
1
0
29
Merhabalar geçen ayki adetimden 13-14 gün sonra 4-5 gün süren bir lekelenme yaşadım. Şimdi de adet günüm ama gecikti daha önce böyle bir şey yaşamış olan var mı? (Bu arada en son birlikteliğimi ekim ayının başında yaşamıştım sonrasında 2 kez adet gördüm bu 3. olacaktı.)

Merhabalar geçen ayki adetimden 13-14 gün sonra 4-5 gün süren bir lekelenme yaşadım. Şimdi de adet günüm ama gecikti daha önce böyle bir şey yaşamış olan var mı? (Bu arada en son birlikteliğimi ekim ayının başında yaşamıştım sonrasında 2 kez adet gördüm bu 3. olacaktı.)
Adetten sonraki lekelenmeniz yumurtlama kanamasıdır muhtemelen. Bazen yumurtanın çatlaması uzun sürüyor o sebeple de 4-5 gün kanamanız devam etmiş olabilir. Yumurtanın salınımı yani çatlaması uzun sürdüyse adet gecikmesi yaşmanız da normal. Mesela normalde yumurtlamanın ertesi günü çatlama yaşıyorsanız şuanda tahmini hesabıma göre 3-4 gün adetiniz gecikir. Abartılı gecikmediği sürece stres yapmanıza gerek yok. Ayrıca yumurtlamanız normalden geç olduysa da adetiniz gecikir. Neredeyse her kadın ara kanama ya da adet gecikmesi yaşıyor bu arada, ben de geçen ay 6 gün geciktim ama geç yumurtlamıştım ondan sebep:)

X