lazer epilasyon hakkında tüm merak ettiklerim

z1d

Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2022
65
-4
daha önce herhangi lazer epilasyon uygulaması yaptırmadım haliyle merak ettiklerim var. öncelikle lazer ve epilasyon arasında fark var mı varsa o farklar nedir? ben beyaz ten siyah kıllara sahibim. klasik olarak bacak, koltuk altı, tüm kol, genital bölgeye ek olarak göbeğim ve meme bölgesi arasında da yüz tüyü gibi ama onlardan daha uzun siyah tüylere sahibim (adet düzensizliği yaşamadığım için polikistik overdan şüphelenmiyorum ama yine de hormonlarıma baktıracağım, bu tarz bir kıllanma normal mi bilemiyorum). işlem yaptırmak istediğim vakit tüm vücut anlaştığımda ek olarak saydığım bölgeler dahil oluyor mu? Ek olarak saydığım bölgeler için kıllarda artış olduğunu veya artmasa bile geçmediğini vs duymuştum yaptıranların görüşlerini merak ediyorum doğru mudur, meme arası ve göbeğe lazer-epilasyon yaptırılırsa olumlu sonuç alır mıyım?

ve tabii ki klasik bir sorudur hangi tür-makine lazer işlemi tavsiye edersiniz? buz lazer, alexander vs. misal kol, bacak vs için en etkili olan göbek ve meme bölgesi içinde etkili olur mu? ve acıya dayanıklı olmayan biri olarak lazer-epilasyon işlemleri öncesi uyuşturucu kremler kullanılabilir mi gerci o kadar acıtır mı bilmiyorum.

İstanbul avrupa içi esenler-fatih-bakırköy-zeytinburnu taraflarında memnun kaldığınız, en iyi/temiz yerler nerelerdir bunları da belirtirseniz sevinirim.

evde ipl cihazları içinde görüşleri merak ediyorum, hangi bölgelerime kullanabilirim, memnun kaldığınız cihazlar hangisi? güzellik merkezindeki gibi etkili bir sonuç verir mi?

kıllardan arınmış, pürüzsüz bir vücut mümkün mü? özellikle göbek ve meme arasındakilerden çok rahatsızlık duyuyorum hani diğerlerini bir şekilde farklı yöntemlerle yok ediyorum zaten ama onları almayı hiç denemedim artar vs diye çekindiğim için, gördükçe kendimi bir tık erkeksi hissediyorum:// geçenlerde güzellik sektöründe çalışmış bir tanıdığıma danıştım o meme, göbek ve kol üstündeki tüy gibi görünen kıllar geçmez dedi bilemiyorum o yüzden..anlayacağınız lazer-epilasyon tecrübelerine çok ihtiyacım var

Yüzde yüz sonuç diye birşey yok evet.ama çok büyük oranda rahatlık sağladığı kesin.mesela genital hiçbir zaman tam bitmez.ben 3 sezon gittim sen düşün.anca oldu.koyu kızlarda daha etkili diyorlar ama sadece kendi tecrübem olduğu için diğer kısmı bilmiyorum.

Benim kendi deneyimim çok olumlu oldu. Gittiğim merkezde en baştan belirttiler, "Yüzde yüz bitme diye bir şey olmaz, size bunu vaat edenlere de inanmayın, ciddi oranda azalma olur, arada kontrol seansları yapılarak geri dönmesi azaltılır" dediler. Dürüst olmaları güven vermişti açıkçası. Üç yıldır belirli aralıklarla devam ediyorum. Arada ihmal ettiğim çok seans oldu. Ama genital bölge haricinde bitti gibi bir şey. Buz lazerden uzak durun size tavsiyem. Beyaz ten siyah kıl makinenin en iyi gördüğü, işlemin en çabuk etkili olduğu ikili diye biliyorum. İyi bir yere giderseniz mutlaka faydasını görürsünüz, cihaz alexandrite olmalı.

Dediğiniz cihazda çevremde kullanan memnun olan çok bir sorum var bu cihaz yüze uygulanıyormu

Kalın killarda işe yarıyor daha ince killarda azalma oluyor. Evlenmeden önce tüm vücut gitmiştim hamile kaldım, doğurdum, emzirdim, sütten kestim hiç bir yerimde cikmadi ki balta girmemiş orman gibiydim. Bunun için işinin ehline gitmen gerekiyor reklam peşine gitme. Oradaki danisanlarla konuş muhakkak. Genital bölge tamamen pürüzsüz olmuyor sürekli ıslak olan iç dudaklarda 10-15 tane tüy kalıyor ama rahatsız edici değiller çok zayıf kökleri oluyor 2-3 ayda bir temizlersen çabuk da çıkmıyor.

Açıkcası gittiğin yere göre çok değişiyor. Gitmeden önce çok iyi araştır çünkü insanı çok güzel kandırıyorlar. %100 biter,biz şöyle iyiyiz,böyle iyiyiz diyen yerleden kesinlikle uzak dur. Ayrıca kontrol seansları var mı öğren. Benim gittiğim yerde yok mesela sormak hiç aklıma gelmedi ama kesinlikle olmalıydı.

Ben en çok alt bacak ve sırt bölgesinden verim aldım. Koltuk altım çok dökülmedi mesela,göğüs ucum asla dökülmedi(ki göğüs ucunda çok işe yaramadığını,iğnelinin daha etkili olduğunu bir kaç kişiden duydum),genital bölgede alt taraflar eh işte üst kısım zaten yıllardır ağdaya gitmekten yok gibi bir şeydi. Kollara gelince alt kolda yer yer dökülmeler var sağ kolumda dövme var ondan dolayı çok giremiyorlar o yüzden midir nedir orda asla dökülme yok,üst kollarda aynı şekilde.

En verim alamadığım hatta arttı dediğim yer göbek üstü oldu. Baya baya kalınlaştı yani kıllar. Hatta göğüs kısmımın bazı bölgelerin de yer yer kalınlaşan kıllar mevcut

Hangi makineye girdin

peki göbek üstü kıllar da artış olunca ağdaya mı döndünüz yoksa daha sonra tekrar lazer-epilasyon mu denediniz?

peki göbek üstü kıllar da artış olunca ağdaya mı döndünüz yoksa daha sonra tekrar lazer-epilasyon mu denediniz?
Hayır jiletle almaya devam ediyorum. Lazerim bitti zaten. Alex lazeri denemeni öneririm. Ama bunu sadece doktorlar yapabiliyor o yüzden daha pahalı. Normal bir güzellik merkezinde bizde alex cihaz var derlerse sakın inanma. He bir de diode lazer diye ipl cihaz da kaktırabiliyorlar ona da çok dikkat et.

Benim de kıllarım siyah kalın ve çok fazla vardı. Parmaklar, göğüs, göbek vs her yerdeydi. Kiwi lazer aldim evde kendim uyguladım. 5 aydır inanilmaz faydasını gördüm. İnceldi azaldı. Bir de kabak lifli karınca yumurtası yağlı sabun, karınca yumurtası yağı kremi ve trendyoldan aldığım lazer etkili kremi kullandım inanılmaz çirkin kıllı çilek görünümlü bacaklarım bebek gibi oldu.
Bir de mutlaka ipek keseleme yapın, kıllar daha güzel dökülüyor. Tabi ben güzellik merkezine lazere gitmedim ama o karınca yumurtalı şeyler çok işe yarıyor belki dememek istersiniz

Merhaba, ben de kiwi lazer aldım lazer gittim 12 kadar gitmisimdir. Ama bitmedi malesef, ikincisini yaptım kiwide ama dökülme olmadi bide benim bacaklarım mesela batıklı lazer iyi gelmişti ama bitmedi gene seans alin dediler bitmiyor bi türlü bana anlatirmisiniz kiwi yi kullanırken yanlış mı yapıyorum? Karınca yağı ve kremi nasıl kullanayım yardımcı olursanız çok sevinirim. :)

Eklentiler

• 1000031630.jpg
    61,8 KB · Görüntüleme: 50
Benim tüylerim kalın, siyah, batikli ve çok fazla olmasına rağmen 5 ayda kıl kalmadı ben de. Ben nasıl yaptığımı size anlatayım. Düzenli yaparsanız bebek gibi olur vücudunuz

-İlk öncelikle duş alıyorum, duşta bacağım nemli yumuşak olsun diye kremli duş jeli kullanıyorum. Duştan sonra lazer yapıyordum. Her lazer yapmadan önce duş alıyordum. Bacak kuru ve temiz olmalı. Öncesinde bacağa sürülmüş krem vs olmamalı çünkü
-lazerden bir hafta sonra duşta peeling kullanıyordum. Ama o gün lazer gününüz olmamalı
-lazerden iki hafta sonra ipek kese kullanıyordum
-lazerden üç hafta sonra duşta kabak lif ya da tüylerim azalsın diye karınca yumurtası yağlı kabak lifli sabun kullanıyordum. Yine duşa girmeden at kılı fırçasıyla kuru fircalama yapıyordum
-lazer seanslarımı ben haftalık yapıyordum her çarşamba mesela. İlk zamanlar bu şekilde. Sonraki haftalar da iki hafta da bir falan kendinize seans düzeni oluşturun kıl yoğunluğunuza göre
-lazerden iki ay öncesin de ağda cımbız bırakıyoruz, kıl asla iki ay öncesinden kökten alınmamalı. Sadece tüy dökücü kullanıyoruz. Ben de jilet tahriş yapıyor kullanmıyorum
-killar çok uzun olmamalı, ben tüy dökücü kullandıktan üç gün sonra lazer yapıyordum
-lazer yaptıktan sonra 1 güne kadar duş almıyoruz ben sadece lazer yapacağım günün sabahı duş alıyor, duş sonrası vücuduma bir şey sürmüyordum
-lazer işlemi bittikten sonra ardından hemen tüy azaltıcı kremler sürüyordum. Çok etkili oluyor
-tuy azaltıcı kremleri her gün iki seans olarak sabah ve gece uyumadan kullanıyordum
-karinca yumurtasi yağını da yine lazer yaptığım günün gecesinden başlayarak her gece 5 günlük seans uygulayarak yaptım
-lazer yaparken cihaz vücuduna iyice değmeli uzaktan atış yapmayın. Yan yan gitmeniz gerekiyor. Bir üstüne değil de yanından giderek yapin. Ben öyle yaptım
-ben derecesini hep yüksek tuttum daha etkili oldu
-killarinizin dökülmesi için peeling, ipek kese şart kesinlikle. İpek keseyi de doğru uygulayın. Peeling yaparken de uzun uzun güzelce ovalayarak yapın. Yarım yanlış yapmayın.
-seanslariniz bitmeden sakin evde lazer yapmayı bırakmayın. Bir kere bırakırsanız başa donersiniz. Bu anlattığım rutine sadık kalmaniz gerekiyor.

Şimdi mesela benim tüylerim tek tük çıkıyor. Çıkanlar da cılız. Elime hemen geliyor kopuyor.

Benim tüylerim kalın, siyah, batikli ve çok fazla olmasına rağmen 5 ayda kıl kalmadı ben de. Nasıl yaptığımı size anlatayım. Düzenli yaparsanız bebek gibi olur vücudunuz

-İlk öncelikle duş alıyorum, duşta bacağım nemli yumuşak olsun diye kremli duş jeli kullanıyorum. Duştan sonra lazer yapıyordum. Her lazer yapmadan önce duş alıyordum. Bacak kuru ve temiz olmalı. Öncesinde bacağa sürülmüş krem vs olmamalı çünkü
-lazerden bir hafta sonra duşta peeling kullanıyordum. Ama o gün lazer gününüz olmamalı
-lazerden iki hafta sonra ipek kese kullanıyordum
-lazerden üç hafta sonra duşta kabak lif ya da tüylerim azalsın diye karınca yumurtası yağlı kabak lifli sabun kullanıyordum. Yine duşa girmeden at kılı fırçasıyla kuru fircalama yapıyordum
-lazer seanslarımı ben haftalık yapıyordum her çarşamba mesela. İlk zamanlar bu şekilde. Sonraki haftalar da iki hafta da bir falan kendinize seans düzeni oluşturun kıl yoğunluğunuza göre
-lazerden iki ay öncesin de ağda cımbız bırakıyoruz, kıl asla iki ay öncesinden kökten alınmamalı. Sadece tüy dökücü kullanıyoruz. Ben de jilet tahriş yapıyor kullanmıyorum
-killar çok uzun olmamalı, ben tüy dökücü kullandıktan üç gün sonra lazer yapıyordum
-lazer yaptıktan sonra 1 güne kadar duş almıyoruz ben sadece lazer yapacağım günün sabahı duş alıyor, duş sonrası vücuduma bir şey sürmüyordum
-lazer işlemi bittikten sonra ardından hemen tüy azaltıcı kremler sürüyordum. Çok etkili oluyor
-tuy azaltıcı kremleri her gün iki seans olarak sabah ve gece uyumadan kullanıyordum
-karinca yumurtasi yağını da yine lazer yaptığım günün gecesinden başlayarak her gece 5 günlük seans uygulayarak yaptım
-lazer yaparken cihaz vücuduna iyice değmeli uzaktan atış yapmayın. Yan yan gitmeniz gerekiyor. Bir üstüne değil de yanından giderek yapin. Ben öyle yaptım
-ben derecesini hep yüksek tuttum daha etkili oldu
-killarinizin dökülmesi için peeling, ipek kese şart kesinlikle. İpek keseyi de doğru uygulayın. Peeling yaparken de uzun uzun güzelce ovalayarak yapın. Yarım yanlış yapmayın.
-seanslariniz bitmeden sakin evde lazer yapmayı bırakmayın. Bir kere bırakırsanız başa donersiniz. Bu anlattığım rutine sadık kalmaniz gerekiyor.

Şimdi mesela benim tüylerim tek tük çıkıyor. Çıkanlar da cılız. Elime hemen geliyor kopuyor

Çok teşekkür ederim dediklerinizi uygulayacağım. Peki krem ismi verebilir misiniz? Karınca yumurtası yağı da ayriyeten demi?

Ben kese yaptim lazere giderken ama soyunma yapmiyor kesesinden mi kaynaklı nedir anlamadım ama banyodan cikinca bacaklarım yumusamis oluyo ozaman yapsam nasıl olur?

Merhaba kiwi lazer aletinin marka numaradi filan varmı memnunsabiz bende almak istiyorum
ka

Esteworld altunizadeye giden var mi?Buzlazer listenin guncel oldugunu adres cikmiyorsa ya orjinal degildir ya bakimi yapilmiyordur yazmis sitesine emin olamadim hic. Giden memnun kalan var mi? Buyuk bir grup illa ki orjinaldir saniyorumm sagolun simdiden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…