Labrador kızım, Siyam oğlum

Bu battaniyenin altında bilin bakalım ne var süprizzzzz
Sürprissssssssskaydirigubbakcemile3​

Hafifçe aralayalım bakalım
A-aa-a-a-aaaaaaaaaaaaaaaa o da neesırnaşık şey​

Pamuk prensessss​

oy oy yerim onları ben yane tatlışeyler benim için onlara sarılırmısınız

Hasta ablasına kıyamayan kızım bir dakika bile yalnız bırakmıyorkaydirigubbakcemile3:roflol:​

Ufak kızımı kırmayıp evcilik oynayan oğluşum :1shok:

Evcilik tamamda kız gibi giydirilmek hoşuna gitmemiş sanırım:roflol:

E-ee-ee-e-eee ablalar okula gidince biri yatak ve battaniyeyi kaparda diğeri ne yapar sırnaşık şey​

Son düzenleme:
Bayramda bir misafirimiz vardı, bazıları duruma çok şaşırdı :1shok:

Bu şaşkınlık hali çabuk atlatıldıyerimseniben

Anacım senin kedi anormal vallaha billaha:1shok:

Hamsteri bile almış sırtına bişey yapmıyor:roflol:

Ne güzel ya:asigim:Benim bademde hiç bişey yapmazda cindy den şüpheliyim:roflol:

Aile bireylerinize bayıldım bayıldım bayıldım:sm_cool:

Ohhh bee günün en güzel anıydı işte bu..
O battaniyenin altındaki prensesi yerim, o sıcaklığı o şefkati yerim... sonra.. o oturuşu zaten yedim, bitirdim.. :roflol:

..ve Spike Abi. Pes!

Yahu bu kadar mı akıllı ve özgüveni yüksek olunur? Bu Spike Abimiz Yırtık kızımıza da ne kadar anlayışlı yaklaşmıştı. Yerim onun karakterini de.. Bu arada çizgili t-shirt de oğlumuzun gözlerini ortaya çıkarmış..

Her ikisine de maşallah.. Allah uzun, sağlıklı ve hep beraber keyifli günler versin..

a.s.

VEEEEE KARŞINIZDA YIRTIKKKK

ÖLÜ GİBİ YATMAYI ÖĞRENİYORUZ :roflol:

[megavideo]D1WNP3D3f04772213d02f3a4da47dfc6e7ba647f[/megavideo]

:teytey: :teytey:

Videoyu seyretmeye başlamadan önce heyecanımı dile getirmek istedim.. Ve şimdi başlıyooooooorr :lepi:

Bu daha ilk günüydü gülmekten öldük.. Şimdi çok başarılı ama fotoğraf makinemiz seyehatte ekleyemedim bu yüzden...Ödülleri balık kraker :)))

Ayyyyyyy yemek istiyorum yineee yaa..
Malum Bulutu yiyemiyorum bu aralar.. Çünkü Bulut Bey yağlı besinler kategorisine dahil..
Ama Yırtığım prensesimi bu zarif bedeniyle çıtır çıtır yememde sağlığım açısından hiçbir sakınca yok..

Yahu sen nasıl ölüyosun.. sen nasıl ölüp de, yangözle mama ne zaman geliyo diye bakıyosun..

Akıllı kızım benim oooo Şeniz

Kallisim sefgilim, bak şimdi aklıma ne geldi..
Ben de bi'aralar komut zinciri öğretiyodum Bulutuma..

Otur + Yat + Yuvarlan

Bu "yuvarlan" kısmında Yırtığım gibi yan yatacak. Değiştir diyorsun öbür yöne..

Labradorların zekası tartışılmaz zaten.. İlk bir kaç komutta öğrendi. Sonra ne olduysa... Dönerken koca popoyu mu toparlayamadı nedir viyakladı, ayağı mı ters döndü artık bilemiyorum..

O gün bu gündür.. Yat komutu onun için son nokta.. Aklı çıkıyo bi'daha canı acıyacak diye.. :roflol: :roflol:

Bizimkininde takıntısı var sola eğimli olduğu anda ölemiyor:roflol: illa sağa yatacak..

Bir de benim kızlar süper eğitiyorlar komutlar tartışmasız en komik videolara eklenebilecek kapasitede.

"lütfen yat Yırtık ":roflol: " az geri gidermisin Yırtık" :roflol: "tam öl Yırtık" bunları izlemek bile beni öldürüyor:roflol:

yerim ben bu köpeği yaaaaaaaaa:asigim:
çok tatlıı:asigim:
ben öyle yüsemiyommirmirmirmir

bayildim bayildim bayildimmmmmmmm :roflol:

ikisi birlikte süperrrrr :)

tasinmadan önce benim kizim ( o dabir köpis hem de 45 kg cuk) da terasta kendi minderi üzerinde komsunun kedisiyle koyun koyuna yatar gündüz sekerlemesi yapardi :roflol: bir de kedi aksam olup eve giderken arkasindan aglardi gitmeeee diye :roflol::roflol::roflol:

Sonunda olan oldu ve köpeğim eşime aşık oldu :1shok: nasıl olur? olabilir mi? gibi sorulara yaptığım araştırma sonucu EVET yanıtını aldım...Hemen anlatmaya başlayayım başımıza geleni..

Her davranışımız normaldi bugüne kadar, on beş gün öncesine kadar desem daha doğru... Eşim işten geldiğinde onu karşılar hava güzelse yürüyüşe çıkarlar yok değilse evde biraz oyun oynarlar on dakika sonra biri yatağına biri kanepesine geçer normal aile hayatımıza geri dönerdik....
Ama son günlerde farklılıklar başladı, eşim işte iken köpeğimiz onun yerinden kalkmaz oldu, terliklerini ayakkabılarını ayakkabılıktan kaçırıp burnunu içine iyice sokup derin derin nefes almaya onlarla oyun oynamaya başladı, kızıp kaldırdığım zamanda usluca gidip yerine yatıyordu... Akşam saatlerinde eşimi karşılaması bile değişti, yerine oturmasına izin vermiyor, geldiği anda onunla vakit geçirmesini istiyor zorla bahçeye çıkartıyor, acaip ağlama yalvarma arası sesler çıkartıyordu... Bu durumu gözlemlemeye başladım, her akşam aynı şeyler oluyordu... Bu arada çok sağlıklı olan tüyleride huy değişimi başladığı anda dökülmeye başladı....

Yaşananlar her geçen gün bir ileri dereceye geçiyor... Eşim yemek sonrası oturduğu kanepede arada sızıp kalır üzerine battaniye örtesim kızımızda hemen koşup üzerine uzanır o uyanana dek ses çıkartmaz, ama bu davranışlar başladığı günden beri yemekten kalkar kalkmaz evin kapısına yöneliyor, sızlanmayla eşimi dışarıya çıkması için zorluyor çünkü eşim yemek sonrası bahçede sigara içer...Bu bahçe molasından sonra içeri girdiklerinde artık farklı şeyler oluyor, eşimin kucağına uzanıp her söylediği kelimeyi ilgi ile dinliyor saatlerce gözünü ayırmadan onu seyrediyor, hatta arada battaniyeyi çekiştirip yatması için ikna etmeye uğraşıyor...Ne yapacağını görebilmek için eşimin yanına oturduğum anda yanımıza fırlıyor, ne yapıp edip aramıza girip rahatlıyor, izin vermemeye çalıştığım anda kafama oturuyor o koca cüssesiyle:roflol: ama yine beni alt edip amacına ulaşıp illa ki vücut teması kurarak yan yana geliyor...

Tüm bunlar öyle şaşırtıcı ki, nasıl davranmamız gerektiğini bilemiyorum artık.... Arada tepkisini ölçebilmek için eşimin evde olmadığı saatlerde köpeğimizle göz göze gelmeden araba sesimi var *********** mi gelmiş acaba diyorum ve anında kapıya fırlıyor ev kapısını açıyorum bahçeye koşup çitlere ayaklarını dayayıp yolu gözetliyor... Bizim üç kızımız var bir de köpüşümüz 4 kız olduk.... Eşim sadece kızım dediği anda kucağında bitiveriyor....Tepki vermediği anda ellerinin altına burnunu sokuşturup kendini zorla sevdiriyor...

Tüm aile bireylerini sevmesine, hepimizle zaman geçirmekten hoşlanmasına rağmen bize böyle davranmıyor, seviyoruz-oynuyoruz gidip yerine yatıp uyuyor.... Ne yapacağımızı bilemiyoruz, nasıl davranacağız çözemedik.....

Aşağıda ki fotoğraflar her akşam yaşanan manzaradan sadece bir kaç anı yansıtıyor....

Ahhh kallisim sefgilim.. Ahhh Yırtığım.. Fotoroman tadındaki hikayenizi okudum gülümseyerek..
Fotolardaki (özellikle sonuncu) bakışlara bak.. Allahım nazarlardan koru..
Davranışları itibariyle iki sonuç olabilir.. Eşine aşık olmuştur (ki zaten sen de araştırmışsın, bu oalsılık dahilinde) ya da onu lider seçmiştir. Dişi köpeklerin teslimiyet ve bağlılık duyguları, erkeklere göre çok daha baskın çünkü.. (doğada böyle zaten, ben bu nedenle erkek gibi hissediyorum kendimi herhalde) :roflol:
Ay dur konuyu dağıtmama ramak kalmış..
Bu durumu eğer bir "problem" olarak görüyorsanız (eğer ivme yükselme eğilimdeyse olabilir çünkü) bildiğim kadarı ile problem çözücünüz sadece eşiniz olabilir. Şöyle ki..
Diyelim ki; yukarıdaki sahne tekrarlanıyor.
Yemek sonrası kanape keyfi. Yırtık yanına geldiği anda evdeki diğer hemcinslerden birini yanına çağıracak. Ancak önce Yırtığa yere inmesini söyleyecek.
Diğer birey kanapeye oturduktan sonra, Yırtığa da diğer tarafa oturmasını söyleyecek. Ve oturana kadar sert sesli komut verecek.
Yani özetle.. Onu DA seviyorum durumu.. Benim için AYNI sınız.
Ve bu durum, diğer bütün aile fertleri ile tekrarlanacak.

Bunu sıklıkla tekrarlamalısınız.

Aşkın önüne geçmek zor ancak bu şekilde baskılayabilirsiniz.

Daha zor olanı hem aşık olmuş hem de onu lider, kendisini lider yardımcısı tayin etmesiyle olabilir. Çünkü o zaman sizler, Yırtık için sadece sürünün geride kalanları olursunuz ki bu sizinle olan "disiplinli" ilişkisinde erozyona neden olabilir.

Ve önemli olan bir nokta daha var.

Yırtığın keyif aldığı şeyler ne ise (oyun, sokak gezmesi vs) eşin, bu işleri bir süreliğine size devretsin. Ama ilgiyi sakın birden kesmesin. Bu tam tersi etki yapıp, Yırtığımızı depresyona sürükleyebilir ki.... bu mevsimde tüy döküyor olması da ruh halindeki bozulmayı gösteriyor olabilir. (eğer mama değiştirmediyseniz)

Aynı kanepe mantığı gibi; mesela şu anda haftada 5 gün Yırtığı eşin gezdiriyorsa, bunu 2 ye indirsin. Ve mutlaka sizlerden biri de yanında olsun.

Yani eşin ve Yırtık bir arada olmayacak. Üçleme yapılacak.

Köpek psiklojisinden anladığım kadarıyla aklıma sadece bunlar geldi.

Çok şeker, gülümseyerek okuyorum ama önlem almanız gereken bir durum.

Öpüyorum kızımı kocaman.. :asigim:

Püsküütüm teşekkür ediyorum, yorum yapacağını, fikrin olabileceğini tahmin ettiğim için paylaştım bunu, söylediklerini aynen uygulayacağım ve yukarıdaki cümle sanırım bizim durumumuzu ifade ediyor biz artık sürünün geride kalanıyız:çok üzgünüm:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…