LABİOPLASTİ SONRASI LÜTFEN YARDIM!

border3

Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2021
9
4
1 yıl önce mersin de profesor kadın doğum uzmanına labioplasti ameliyatı oldum. İç dudaklarım ve klitoris üzeri fazlasıyla büyük olduğu için doktorum iç dudakları aldı ama klitoris üzerindeki büyük kısıma müdahale edemedi eğer etseydi his kaybı yaşayacağımı söyledi. Anlayacağınız labialar gitti ama klitoris üstü kaldı. Bu durumu yaşayan çok kişinin olduğunun farkındayım, eskiden konular açılmıştı ama hala içim rahat değil sanki eksik işlem yapılmış gibi hissediyorum maddi durumum iyi olmadığı için yeniden ikinci ameliyat olma durumum da yok sizce bu görüntü çok anormal midir yoksa boşuna mı evham yapıyorum psikolojim altüst oldu gerçektem lütfen bana fikir verin ileride bir kadın doğum doktoruna muane olsam garipser tuhaf bakar diye bile düşünüyorum. Bu durumu yaşayanlar var mı acaba

Son düzenleme:
Ben ameliyat olmadım öyle bi durumumda yok ama bildiğim kadarıyla bazı doktorlar labioplastiyle birlikte klitorise de müdahale ediyorlar fazlalık olan deriyi almak için. Ama klitoris riskli bir bölge her doktor buna cesaret edemez sanırım senin doktorun da bu sebeple müdahale etmemiş. Sana çok rahatsızlık vermiyorsa bırak öyle kalsın çünkü dediğim gibi riskli bir bölge çok iyi bir doktora gitmezsen pişman olabilirsin

Bende klitoris e müdahelenin riskli olduğunu düşünüyorum burada amaç iç dudakların sarkmasını engellemek değil mi his kaybı olursa daha kötü durumlarla karşılaşırsınız zaten en az altı ay çok ta ayna da bakmayın ancak oturacaktır

Arkadaşlar doktorlar klitorise müdahale etmez saçmalayın Klitoris üzerindeki sünnet derisine müdahale olur o kısmın da gerekli miktarda alınması his kaybına neden olmaz çünkü asıl sinir uçlarının bulunduğu bölge klitoristir vajinada. Üstündeki bölge değil. Doktorunuz işin ehli değilse klitorise yaklaşmaktan korkmuştur en fazla.

Klitoris bölgesine müdahaleden kastım aslında buydu ve bahsettiğiniz gibi sünnet derisinin alınması, klitoris kısmının estetik hale getirilmesi hudoplasti oluyor. Bu ameliyatı olup klitorise müdahale ettirip his kaybı yaşayan onlarca insanla konuştum burada da konu açmışlardı. En yakınımdan bir arkadaşım da aynı sorunu yaşadı yakınen şahit oldum yani :) herkesin anatomik yapısı farklı oluyor ve bazılarının hudoplasti gerektiren bölgesi tahmin ettiğinizden çok çok büyük ve farklı olabiliyor süreci kendim de yaşadığım için biliyorum, saçmalamıyoruz yani hanımefendi :)

Benimde klitorise dokunmadi sadece dudaklari kucuktu tam iyilesmemis oldugum halde goruntuden gayet memnunum bence siz bosuna takiyirsunz eskiye gore gayet iyidir takmayjn fazla bosa o acilari yine cekmeyin en zor olani basarmissinz zaten dudaklardan amaliyat olmussunz bosverin gerisini

Klitoriste his kaybı olup olmadığı ilişkiye girmeden anlaşılır mı benim ameliyatimda klitorise de dokunuldu ama his kaybı olup olmadığını öğrenmek çok istiyorum

Klitoriste his kaybı olup olmadığı ilişkiye girmeden anlaşılır mı benim ameliyatimda klitorise de dokunuldu ama his kaybı olup olmadığını öğrenmek çok istiyorum
Merhabalar, sizin iyileşme süreçiniz bitmiş şu an nasılsıniz? Ben de 2 hafta önce oldum sizinle aynı merak içindeyim. His kaybı yaşadınız mı?

Merhabalar, sizin iyileşme süreçiniz bitmiş şu an nasılsıniz? Ben de 2 hafta önce oldum sizinle aynı merak içindeyim. His kaybı yaşadınız mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…