labioplasti ameliyatı olanlar

qrensesyasemin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2024
4
0
20
Merhabalar ben tam 4 ay önce labioplasti ameliyatı oldum. doktorum bana ödemlerin 2 ayda geçeceğini söylemişti. burda ameliyat olanlar da öyle yazmıştı bana. ama benim hala ödemlerim geçmedi durduk yere bi anda şişiyo günlerce inmiyo. lazer yöntemiyle yapıldı işlem bundan mı kaynaklı acaba. işe falan da gitmiyorum evdeyim genel olarak yorucu herhangi bi şey de yapmıyorum ama ona rağmen ödem topluyo. labioplasti işlemi yaptıranlar yardımcı olabilir mi lütfen teşekkürler.

Merhabalar ben tam 4 ay önce labioplasti ameliyatı oldum. doktorum bana ödemlerin 2 ayda geçeceğini söylemişti. burda ameliyat olanlar da öyle yazmıştı bana. ama benim hala ödemlerim geçmedi durduk yere bi anda şişiyo günlerce inmiyo. lazer yöntemiyle yapıldı işlem bundan mı kaynaklı acaba. işe falan da gitmiyorum evdeyim genel olarak yorucu herhangi bi şey de yapmıyorum ama ona rağmen ödem topluyo. labioplasti işlemi yaptıranlar yardımcı olabilir mi lütfen teşekkürler.
Klitorise mi dokundu klitoris bölgesi mi şişiyor

Merhaba, bu kesinlikle işlem ve doktor farkından kaynaklanıyor. Ben iç dudak sarkmasından 2010'da bir kadın doğum uzmanına internetten araştırıp yorumlara aldanıp gidip oldum. İyileşme sürecinde zaten bir problem dolduğu belliydi. Simetrik duruyordu, çok ödemliydi. Doktor eşit yapmamış ve bir tarafta topçuk halinde dış dudağa yakın dikiş sıkar hatası kaldı. Ameliyat özel kliniğinde canlı canlı tam da uyuşmadan acı çeke çeke oldu. Bu arada bu doktor bilindik bir özel hastanenin de doktoruydu. Sonrasında gel düzelteyim ve genel anestezi ile yapayım dedi. Zaten gözü de iyi görmeyen gözlükle zor çalışan bir kadındı. Bir daha güvenir miyim tabii ki gitmedim. Bir taraftaki dış dudakla iç dudak arasındaki fazlalığı kesmek yerine bir yere dikişle toplayıp askılamış. Zamanla orası dışarı doğru iyice üçüncü bir dış dudak gibi sarkıp büyüdü. Bu durum o kadar psikolojimi bozdu ki yıllarca bir daha düzelttirmeye cesaret dahi edemedim. Bu arada erkekler bunlara hiç bakmıyor, onlar için fark etmiyor. Ancak insan kendi kafayı takıp mutsuz oluyor. Sonunda bir cesaret olmaya karar verdim. Doktor araştırmamaya, özel üniversite hastanesinde plastik cerrahiye ve genel anestezi altında olmaya karar verdim. Çünkü estetik bir iş çıksın sonrası asimetri vs. olmasın istiyorsanız bu işi plastik cerrah yapmalı. Sonuçta sıfırdan vajen yapmayacak ki anatomiye hakim olsun diyeyim. İlkinde öyle düşündüm başıma ikinci bir ameliyat çıktı. Aradım hemen ertesi gün 16 Temmuza randevu verdiler. Doktorum bir doçentti. Çok kibar ve anlayışlı bir adamdı. İnanın kadın doktor kadar beni gerip kötü hissettirmedi. Hemen 2-3 gün sonra yapayım dedi, ben işlerimi ayarladım ve 22 Temmuzda genel anestezi altında ameliyatı oldum. Bugün 4.gün. Ne dikiş görünüyor, ne ödem var, ne kan ne morartı şaka gibi. Elbette biraz sızı var. Ancak iki doktor arasındaki fark işte bu. O kadar rahat bir süreç oldu ki sabah 8 gibi ameliyata aldılar, 11 gibi taburcu oldum. Tek başıma gittim ve tek başıma taksiyle döndüm. Çok konforlu oldu, ameliyata dair hiçbir şey hatırlamıyorum. Dün kontrole gittim doktor her şey yolunda dedi. Diğeri dikişler düşünce çağırmıştı. Ayrıca iç dudak dışında boylu boyunca dış dudak ve iç dudak arasındaki et kıvrımlarını hat boyunca aldı. Zaten iç dudaklarda hiç bir şey hissetmedin sadece o boylu boyunca alınan yer acıdı. Hatta doktor iç dudakları kesmedi mi diye de baktım. Yani sadece iç dudak olacaksanız inanın ameliyat olduğunuzdan haberiniz bile olmaz. Fiyat pahalı tam söylemeyeceğim ama 50 binle 100 bin arası bir şey verdim. Giden param olsun, psikolojim bitti. Herkesin elbette bünyesi farklı ama benim hikâyemde bünye aynı iki farklı doktor iki farklı sonuç. Bu da gösteriyor ki doktor ve uyguladığı teknik çok önemli. İnternet yorumlarına da çok aldanmayın. Çok iyi araştırın, güven vermiyorsa içiniz doktora ısınmadıysa uzak durun. O ilk yapan kadın ilk görüşmede beni huzursuz etmişti. İmkanı olanlar da uzatmasın bir randevu alıp hemen süreci başlatsın, bir cesaret o randevuyu almasaydım hâlâ kendimi üzüyordum. Hepinize geçmiş olsun. Arkadaşım senin konunun altına bu kadar uzun yazdığım için lütfen kusura bakma ama yaşadığım tecrübe başkalarına yol gösterici olsun. Sana da acil şifalar diliyorum. Doktor gel düzelteyim derse risk etme sonra düzeltme işleri hem zor hem de fiyat katlanıyor.

İki operasyon geçirmişsin çok geçmiş olsun nerde ve hangi doktora ameliyat oldun acaba bende çok sorun yaşıyorum ve doktor arayışındayım

İki operasyon geçirmişsin çok geçmiş olsun nerde ve hangi doktora ameliyat oldun acaba bende çok sorun yaşıyorum ve doktor arayışındayım
Ben Başkent Üniversitesi Plastik Cerrahi Doç.Dr. Burak Özkan'a oldum. Genel anestezi tercih edin. Lokal fe4cekten çok zor ve ödemli oluyor. Onu da tecrübe ettim, iyileşme süreci de çok zor oluyor. Genel anestezi yapan bir de estetik cerrah olunca ne dikiş görünüyor, ne morluk ne ödem çok konforluymuş. Ben doktor tavsiyesinde bulunmam. Doktorumdan bu arada çok memnun kaldım. Sadece benim iyi olur sizin ola ki iyi olmaz. İlk doktorumda yaşadım ben bunu. Kadını övmüşler. Beni mahvetti. Asimetri, skar ameliyat dikiş hatası, boyut en farklı. Ben hiç memnun kalmadım. Tek tavsiyem şu olur. Hastane ortamında, genel anestezi ile plastik cerraha olun. Diğeri etleri birleştiremedi arkadan pirtlayan etleri, uçlarını tam kavusturmadan dikmiş. Uçları açık çektikli makas atmış gibi. Plastik cerrah çok muntazam dikmiş. Diğerinin tüm hatalarını da düzeltti. Geçmiş olsun.

X