Anket kzılderililerin eyalet istemi

kzıl derililerin eyalet istemelerini onaylıyor musunuz?

• bu kadar zaman sonra ne gerek var.

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    15

BenOzgurce

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2007
2.870
11
50
hadi söyleyin bakalım.Kızılderililer nihayet ayaklanıp, bir şeyler yapmaya başladılar.Eyalet istiyorlar.siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

cok gec kaldılar bence...

Adamları kesip biçtiler, zorla topraklarından sürdüler. Madem eyalet sistemiyle idare ediliyorsun, verseydin ya onlara da bir eyalet.Neyse ben sonucu merak ediyorum.Haklarını almalarını diliyorum.Umarım tekrar bir kıyım yaşamazlar ve hakettiklerini alırlar.

Canım öyle ezildilerki ve asimilasyona uğradılar, daha yeni yeni geleneklerini canlandırmaya başladılar.Benliklerini yeniden bulmaya başladılar.Daha haber çıkmadı, ben adaletin yerini bulmasını umuyorum.

Hatanın neresinden dönseler kardır .Acınacak haldeydiler. Zenciler o kadar çile çektiler,köle olarak kullanıldılar tecavüzlere uğradılar, ama onlar haklarını az da olsa savunabildiler.Hatta ermeni soykırımını geçen yıllarda kabul edecek olmuşlar, zenci Amerikalılar geçmişi hatırlatmışlar, kızılderililere ve kendilerine yapılanları yani ve demişlerki biz de, bize yapılanları ortaya atalım o zaman.Elvisin kızılderili olduğunu biliyor muydun :))?

Çok büyük benzerlikler var vallaha.Dillerinde Türkçe kelimeler var, kültürlerimiz de çok benziyor.Ben akraba olduğumuza inanıyorum.:))Vestern filmlerde de hep kızılderililerin tarafını tutardım küçükken:))

asıl amerikalı onlar geç bile kalındı. hemde bayagi bi gec............

soy kırımla hıcbır mıllet yok olamaz darısı dıger mazlumların basına gec bıle kalmıslar

:roflol: Ben çoook önceden beri inanırım kızılderililerle akraba olduğumuza :))Yeni mesele değil taa mö. dönemlerine dayanıyor yani kızılderililer Türk mü konusu, yaşımdan anlaşılacağı üzere :roflol:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…