Kz Kardeiniz.?

yagmur25

KAAN & KEREM
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2007
1.187
6
Çocuğum olsada bakardım olmasada....Kız kardeşim benim canım demek....Oda hiç düşünmeden aynı fedakarlığı yapardı bundan eminim....Kız kardeşin olsaydı dedğin gibi sende düşünmeden evet derdin buna emin ol.....

eğer kızkardeşim gerçekten çalışmaya mecbursa kesinlikle kabul ederdim...kızkardeşim ne kadar iyi olursa bende okadar mutlu olurum..teyze anne yarısıdır derler...onun çocuklarına da kendi çocuğum gibi sahip çıkarım...

kızkardeşimle aramızda 12 yaş fark var onu ben büyüttüm çocuğunuda torunum olarak görüyorum benim 2 oğlum olduğu için bana anneanne demsini istiyorum canım egemi çok seviyorum onun için seve seve bakarım

olabilirde olmayyabilir de o an ki durumuma bağlı canım ya yaşamadan bilemem

benim ablam bu hayatta tek örnek aldığım bebekliğimden beri bana annelik yapan ona öyle bi sevgiyle bağlandığım taptığım tek insandır onun düşünürken bile gözlerim yaşarır ağlamaklı olurum heleki onu kaybetme duygusu beni perişen eder çocuklarına bakma işine gelicek olursak iki elim kandada olsa bakarım

Ablam bebeği doğduktan 6 ay sonra çalışmaya başladı. Aslında maddi olarak bir sıkıntıları yok. Ama izni bitti ve güzel bir mesleği var,istifa etmek istemedi.:1no2:
Minik kızına annem ve ben bakıyoruz 3 yıldır. Tek başıma bu kadar büyük bir sorumluluk alamam ki ben daha anne olmamışken.:sm_confused:
Ama ilk maması,tuvalet eğitimi,ilk adımları,ilk konuşmaları hep benimle beraber oldu. Şimdi 3 yaşında küçük hanım,bıcır bıcır bir kız oldu.. Her derdini anlatıyor,bana hiç zorluk çıkarmıyor,babasının dediğine göre onu herşeye ikna edebilen tek kişi benmişim. :nazar:
Ablam hala çalışıyor bu arada.

bende kabul ederdim kardeşimin çocuğu benim çocuğum sayılır seve seve bakarım

Hiç düşünmeme bile gerek yok, tabiki bakarım.Canım yeğenlerim benim.Onları çok seviyorum ve kardeşler zor anlarında yalnız bırakılmaz.

Tabiki Bakardim şuan İçin Hiç Mi Hiç Söz Konusu Diiil Ama tatlicadiarzu
İlerdede Bu Düşünceye Sahip Olurum Eminim_!

kardeş olmanın bazı gerektirdiği özel durumlar vardır..zor bir durumda tabiki ilk koşan ben olurum ablama ve seve bakarım yeğenlerime..aynı şekilde o da benim kızıma bakar ve baktıda sonuçta...ben kızıma hamileyken istifa etmek zorunda kaldım o zamanda işe yeni girdiğim için izin hakkım yoktu ve ben istifa ettim.kızım 3 yaşına girene kadar hep yanındaydım sonra bir iş teklifi geldi kabul edilmeyecek gibi değildi ve ben kabul ettim ama kızıma bakacak kimse yoktu o an için ve ben söylemeden ablam hiç düşünmeden bir hafta rapor aldı ve baktı zaten ondan sonrada kreşi oldu..uzattım belki ama kardeşlik başka birşey ne kardeşiniz nede yeğenlerinizi farklı düşünemiyorsunuz hepimiz bir parça gibi...

keske bir kız kardesim olsaydı ...:çok üzgünüm:

tabiiki müsait olsaydım seve seve bakardım...

calısan ve cocuklu bir bayan olarak bakıcıların yerine akrabamı tercih ederdim..baskasına cocuk emanet etmek gercekten zor..

kızkardeşimle aramızda 12 yaş fark var onu ben büyüttüm çocuğunuda torunum olarak görüyorum benim 2 oğlum olduğu için bana anneanne demsini istiyorum canım egemi çok seviyorum onun için seve seve bakarım

KESİNLİKLE AYNI DÜŞÜNCELERİ PAYLAŞIYORUM:1hug:

bakmaz olurmuyum?
başımın üzerinde yeri var..
ben eltimin çocuklarına bile boşta olduğum dönemde baktım 1 ay kadar.ikinci ay işe kabul edildiğimi öğrendiğimde çok üzülmüştüm ayrılacağım için..
bide bu kardeş yani..
evdeysem kimselere bırakmam zaten ben onları...
eminim kardeşim de bırakmaz..
:teselli:

biri 2, biri 5, biri 6, yasinda 3 tane cocuk????????????
bakarim tabi ama kesin kafayi siyirirdim 3 cocukla.....
psikolojim o kadar guclu degil.....

ben olsam bakabileceğimi sanmiyorum. Hemde kendi çocuğum varken kiz kardeşiminkinlerde olsa bakamam gibi geliyor. Kendi çocuğumu tercih ederdim adil davranamazdım çocuklar arasında. Arasıra olan bi durum olsa tabiki yani mesela 1-2 saatlik felan ama tüm gün ve hergün biraz zor. Gerçi kiz kardeşim yok o yüzdende böyle düşünüyor olabilirim

X