Kv dedikleri sizi ne derece etkiler?

M Mira_88 yanlış mı hatırlıyorum eşinin ailesinin Türkiye'deki kaynina maddi destekte bulunmanız yönünde bir beklentileri de vardı sanki? ...Kayınvalidenin söylediklerinden mi rahatsızlık duyuyorsun ..yoksa kayınvalidenin bu söylemlerinden eşinin etkilenip Türkiye'ye kesin dönüş kararı vermesinden mi çekiniyorsun ?
Aynen ona göre kaynim daha zeki daha is bilen ama ayni kaynim ciddi anlamda tum aile cabalarina ragmen is begenmeyen ve kv kp yardimi ile gecinen, ortamlarda esimi almanyaya gittinde noldun diye asagilayan birisi. Esim kesin dönüş yapmaz ama söyledikleri rahatsızlık veriyor. Kendi kizida kizinin arkadaslarida aksama kadar napsak canimiz sıkıliyoruz modundalar o avm senin bu cafe benim. Asla elestirmem yeri gelir iki hatta uc gun ust uste bende bir yerlere giderim. Ama gelinim diye akil verme geregi duyuyor..halbuki derler sen desteksiz cocuk büyütüyorsun diger gelinle görümceyi kast ederek onlar cok bagirir cok vururdu sen ne guzel yapiyosun filanda derler..hani akla ihtiyacim yokmus gibi begenmisligide beni var, cok nadirde olsa

Köpek bağlasan durmaz.lafını Almanya içinmi söyledi inanmıyorum..ben ordan her dönüşümde 6 ay evime alışamıyorum caddeler sokaklar evler virane geliyor bana..dönmeniz için küçümsüyor aklınca..Bal gibide.biliyordur şartların asla aynı olmadığını..
Bi akrabalari varmi, kiz 17 yasinda nisanlanmis resit olunca evlenip tr yerlesmis. Kocasi baya zengin. Kiz diyormus annem babami Almanya'da görmeye gitmesem çekilecek yer degil. Bende dayanamadim ve günlerdir susmanin verdigi hirsla anne kocasi karun kadar zengin ondan 18ine girince evlenmis diyiverdim.

Merhaba herkese,

Büyük bir dert degil benim ki. Kv ile ayri ülkelerdeyiz, onlar trde yasiyor esim biz evlenince yanıma yerleşti. Oldum olasi burasi çölmüş hayat yokmus burasi tü pis bir yermis gibi kvmin yansitmaya çalışması beni bezdirdi. Kibarca izah etmeye çalışıyorum. Almanyada yaşıyoruz bu arada. Almanya eski almanya degilmis( 3-5 yasli cocuklari gurbette olan kadinlarin agizlarina sakiz edip alisagelmis muhabbetlerini duymus onu net bilgi sanip bize aktariyor). Dün bizi aradi esimle benimle görüştü. Ayni konu acildi yine iste tanıdığınin abisi tr göç ediyormus koyun alıp köye yerlesecekmis. Lafi bize getirdi filan. Esimede kiziyorum bir kere de ki ben hayatimdan memnunum şöyle boyle avantaji var elbette dezavantajida var dönmeyi dusunmuyoruz de, konu kapanir bi daha kvde sormaz.

Oda annesine gelince daha mülayim cevaplar veriyor. Hosuma gitmedi konusmalar kalktim sessizce bulaşık makinasini boşalttım. Hani konusma vardir konusma vardir, acaba kv dunyadan haberi mi yok cildirtmak mi istiyor diye dusunmedim degil.
Orda durumlar iyimis x de 5bin tl maas aliyor artik diyor(görümcem kocasinin is yerinde çalışıyor gibi gösteriliyor ve kv ciddi ciddi bunu ortalama bir vatandasmis gibi bize örnek olarak sunuyor, ayrica gorumcemin kocasi ve kocasinin ailesi cok varlikli).esimde anne kocası veriyo sanki sende dedi. Yani verdigi ornekler uç örnekler bana göre.

Burda vaka sayisi birden artti acikcasi bizde saskiniz cunku positif olan testler iki gunde yine negatif cikiyor, ciddi ciddi merak ediyoruz vatandas olarak, laboratuvarlarda hatali seyler oluyormus filan. Kvde kac kez ustune basa basa bundan bahsediyor seviniyor yani vaka sayisinin artmasina. Kendisi koyde gezinmedik akraba komsu birakmadi kizi en az uc kere bu pandemi doneminde tatile gitti, esime diyor ki ' simdi kis mevsimide geliyor ya havadan bulasiyormus miraya soylede cocuklari cikarmasin" esimde mira oyle orda burda gezmiyo anne ben aksama kadar evde yokum hayat telasesi cocuklarin terapisi oda napsin hem buralar sakin herkes mesafeli kimse dışarıda dolaşmiyo bu çocuklar parka nasi gitmesin" dedi. Bu cocuklar hic cikmasa nasi bagisiklik kazanacak? Ne kadar pandemi sürer kim bilir

Kvde diyo hatta anaokulunada gitmesin. Anaokulunda ogretmenler kapida cocuklari teslim alip veriyorlar ellerinden geleni yapiyorlar, sene basinda okullar anaokullari kapaliydi konusamayan iki çocukla çektiklerimi bir allah bir ben bilirim.
Elbette tedbir iyidir, elbette az görüşmek iyidir amenna, ama küçük cocugu olanlar bilir ne demek istedigimi. En cok sakınan insanlar bile hastaliga yakalanmiyor mu?

Esime "tavrin duruşun olsun biz bu durumda iken aciyarak bize davranmasi nedir ne amacliyor ,kizkardesini örnek veriyor ki o zaman hani öbür gelini ogluda 5bin tl hemen ise girsin madem oyle diye biraz konustum. Storylerimi ailesine kapattim. Bir isi yapmadan gercekten etraflica arastiran birisiyim. Kv ise kim ne derse onu dogru kabulleniyor ve dayatiyor.bu duydugu onun icin standart bilgi olaeak yetiyir yani ya siyah ya beyaz.

Benim sormak istedigim sey boyle konular acilinca uzak durmakmi (yani nasilsin hosbesten sonra odadsn guzelce cikip esime isi birakmak mi),, yahut onun suyuna gidip idare etmek mi, yoksa bildigimi mi yapmak? Bunuda mesela arada bir storymde paylaşmak? (Konu story degil umarim anlatabilmisimdir,) Dun olanlar sadece bir örnekti. Haftada bir görüntülü konusuyoruz bu arada.

Telefondan giriyorum, yazi hataları icin lütfen kusura bakmayın
Sende muhabbete katil ne diyorsa dinle sonra yanlıslarini mubabbet esnasında soyle esinin de aklinda acaba kalmasin.Uzak durma

Konuyu tam okuyamadım ama ben şuan için pek konuşmuyorum. Yani sohbet muhabbet açıp samimi olmuyorum. Çünkü öyle çok yüz göz olunabilir.. Karıştığı konularda da tamam tamam diyip gecistiriyorum. Mantıklı gelirse yaparım gelmezse yapmam. Sonuçta yaşı benden büyük tecrübe var. Ama biz ne desek boş karşı tarafın iyi niyetli olması mühim olan.

Aynen ona göre kaynim daha zeki daha is bilen ama ayni kaynim ciddi anlamda tum aile cabalarina ragmen is begenmeyen ve kv kp yardimi ile gecinen, ortamlarda esimi almanyaya gittinde noldun diye asagilayan birisi. Esim kesin dönüş yapmaz ama söyledikleri rahatsızlık veriyor. Kendi kizida kizinin arkadaslarida aksama kadar napsak canimiz sıkıliyoruz modundalar o avm senin bu cafe benim. Asla elestirmem yeri gelir iki hatta uc gun ust uste bende bir yerlere giderim. Ama gelinim diye akil verme geregi duyuyor..halbuki derler sen desteksiz cocuk büyütüyorsun diger gelinle görümceyi kast ederek onlar cok bagirir cok vururdu sen ne guzel yapiyosun filanda derler..hani akla ihtiyacim yokmus gibi begenmisligide beni var, cok nadirde olsa
O zaman eşine diyeceksin ki;"tatlıım ,görüyorsun kimsenin bizim maddi yardımımıza ihtiyacı yok!! Çok şükür herkes bizden zeki,herkes bizden iyi koşullarda yaşıyor ,kimsenin buraları beğendiği yok..kimsenin de senin yaptığın işi taktir ettiği yok..tırnağımız varsa kendi başımızı kaşıyalım" ..sana Almanya'nın koşullarını yeren kayınvalidene diyeceğin şey;"Annecim endişe etme sizin buraya taşınmanız yönünde bir beklentimiz yok,siz mutlu olduğunuz ülkedesiniz ,biz mutlu olduğumuz ülkedeyiz yuvarlanıp gidiyoruz işte" dersin .Bana kalsa "köpek bağlasan durmaz " cümlesinden sonra arayıp sormazdım bile 🤷

Türkiye Almanya’dan her anlamda daha iyiifkfjdhskaahagajdkshaag

Eklentiler

• EDA91485-B465-4E1D-BD63-E932B159A42F.jpeg
    EDA91485-B465-4E1D-BD63-E932B159A42F.jpeg
    39,7 KB · Görüntüleme: 31
Kaynananız cok cahil bir kadın, virüs havadan bulaşmıyor. Ayrıca Almanya’da vaka sayılarının artmasına sevinmesi aşırı zavallıca bir davranış. O sayıların içinde kendi oğlu ve gelini de olabilir. Sanki siz Corona olsanız ay bu Almanya ne kötu ülkeymiş Türkiye’ye dönelim bari diyeceksiniz. Biz Almanya’dan cok daha kötu durumdayız. Herhalde kendisi açıklanan 1500 vakanın butun hastalar oldugunu dusunuyor. Saglık bakanının kendisi dedi, pozitif sonuçlar degil pozitif icinde semptom gösterenlerin sayısı bu diye. Türkiye’de günde 30 bin pozitif cıkıyor yani. Kayınvalideniz depremin de zinadan oldugunu düşünen kitleden herhalde

Bi akrabalari varmi, kiz 17 yasinda nisanlanmis resit olunca evlenip tr yerlesmis. Kocasi baya zengin. Kiz diyormus annem babami Almanya'da görmeye gitmesem çekilecek yer degil. Bende dayanamadim ve günlerdir susmanin verdigi hirsla anne kocasi karun kadar zengin ondan 18ine girince evlenmis diyiverdim.
E Almanya cekilcek yer olmaz onun icin cunku bizim memleketimiz cok parası olana en güzel yer tabiki..Almanyada yasam sartları guzel ama hayat yok o parayı nerde ezcek diyeydin..E kurallar disiplinli bir hayat kafasina gore takilamiyo tabi heralde cekemez o kadar paranın içinde

Bu KVden kuzey kutbuna gitsen de kaçış yok herhal :ruh: Bayık muhabbetini başka ülkedeysen bile dinlemek zorundasın :olamaz:

Konuya geleyim konu sahibesi neden siz skype yapıyorsunuz ki bu teyzeyle bırakın oğluyla yapsın .. siz işim var diyin, yemek yapıcam diyin, tatlıyla uğraşıyorum diyin, bebenin ödevi var diyin ... kaççın yani. Eşiniz sorarsa da kibarca söyleyin annenin muhabbeti bayık beni açmıyor diyin.

Aman yaaaaa
Dert ettiğin şeye bak

ya millet aynı evde yaşıyor yinede idare ediyor hem kayınvalideyi hem eşini... hemde elinde oynatıyor
Sen bilmem kaç km öteden bidibidi bidi bidi ...

yahu boşver... kadın sizle hayallerini paylaşıyor tabi ki ister bütün çocukları civarında olsun kim gurbet çekmek ister... şimdi düşünüyordur ölücem yüzlerini göremeyecem cenazeme gelebilecekler mi acaba? Kafasında neler dönüyordur haklı olarak.. sende tatlı dilinle rahatlat kadını...

rahat ol kafana da takma... tatlı dilinle oyala...

Kvniz çok cahil biri.Almanya için söyledikleri şeyler aman allahım.Millet neler neler yapıyor yurt dışına yerleşmek için.Kesinlikle muhatap olmayın kendi kendi konuşsun dursun arada ya tabi Almanya böyle ondan millet buraya gelmek için çabalıyor dersin..Eşin konuşsun annesiyle sen bir merhaba dersin gidersin başka odaya hiç ilgilenme.Aman böylelerine laf mı anlatılır.

Ayh. Bana benimkini hatırlattı bu. Gecen gün Ankaradan kocaeliye onlara gittik. Neyse oturuyoruz. Bana diyor ki Ankara mı iyi burası mı iyi burda olmak ister miydin? Ben de cık dedim direkt. Hem dedim kendin de demiyor muydun burda olsaydınız boşanırdın diye dedim. O evliliğinizin ilk yıllarındaydı dedi. Sonra oğluna sordu. Ankara güzel yaa dedi. (Evleri bahçeli kvlerin) eee sen buradaki imkanlardan faydalanmak icin Kocaelide oturmak istiyordun dedi.

Sanki verdiği yeşilligi ankaradan alamiyoruz. Çooook garip bu kv'ler çok. Bahçeli tarım yapıyor diye ben onunla aynı yerde yaşıcam. Organik besleneyim derken strestten hasta olurum be onların yanında.

X