KV & Bebeğim (İsim)

kumral_quzeli

ᔕeᑎi ᔕeViyoᖇᑌᗰ ᗷeᗷegiᗰ...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2016
2.109
829
27
Kızlar doğumuma az kaldı, ama hala bebeğimin ismi yok!

Hani bilirsiniz ya bazı Gelinler KV'nin ismini koymak istemez de oğlu ısrarla "Annem'in ismi olacak" der ya...!

Bizde durum tam tersi...

Ben "KV'nin ismi olsun" derken, oğlu ısrarla "Hayır, ben annemin ismini beğenmiyorum" diyenlerden!!!

Bana kalsa fark etmez aslında "Ayşe, Fatma v.s" razıyım, KV'de "Gücenmem ben, istediğinizi koyun" diyor, fakat KV'leri bilirsiniz işte... Bana fark ettirmiyor ama arada oğluna "....... kadar olamadın, o bile anasının ismini koyuyor!" diye başkalarını örnek vererek, oğluna baskı yapan bi insan?
Hani bu durumda nasıl gücenmeyecekmiş ben ona anlam veremedim zaten..

Ben mi çok salağım bilmiyorum ama ben KV ve Oğlu'nun arası açılmasın diye uğraşırken (hele bu konuda) oğlu ısrarla "Ben annemin ismini koymam!" diyor, KV'de fark ettirmiyor, belli etmiyor ama eşim böyle dedikçe de KV'nin yüzü düşüyor, morali bozuluyor, böyle bi triplere giriyor!!

KV'yi severim, ismi de güzel!!!

Şimdi bana "Çok mu heveslisin KV'nin adını koymaya?" mı diyeceksiniz, ama inanın ben oğlu ile arası açılmasın diye çabalıyorum, eşim bu kadar ANA KUZUSU olduğu halde, neden bu konuda bu kadar ısrarla "Hayır!!!" dediğini anlamıyorum.

Hele bu kadar az bi günüm kalmışken hala "düşünürüz, düşünürüz" diye geçiştiriyor.
Yani "Benim çocuğum olacak, bi hazırlık yapalım" düşüncesinde değil, herşeyi 'KP yapsın' diye bekliyor!! Yani "CİMRİ"... !!!!

Bi yandan da diyorum ki "Neden bu kadar ısrar ediyorum?" sonuçta ilerde KV "Oğlum istememişti benim adımı koymayı da, Gelin sayesinde benim ismimi koydular" demeyecek, ben her zaman ki gibi hor görülen ve aşağılanan bi GELİN olacağım.

Önceki konularımdan bilen vardır belki, ne yaparsam yapayım, KV'nin gözüne giremiyorum.

Yani anlayacağınız isim konusunda ben kararsız kaldım!!! Ve yardımınıza, düşüncelerinize ihtiyacım var...

Eşime "KV'nin ismi olsun" diye ısrar etmeye devam etmeli miyim?

Yoksa eşimi kendi haline bırakıp, başka bi isim koyma isteğine izin vermeli miyim??

Ne yapmam gerekiyor?
Şimdiden herkesten özür dilerim??
Uzun oldu biliyorum, fakat zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim !!

Bence eşinize yeteri kadar iyi niyet gösterip annesi konusunda güzel düşüncelerinizi belirtmişsiniz. Daha fazla ısrar etmenizi önermem. Eşinizin de vardır bir bildiği. Farklı bir isim arayışı içerisine girin. Bu arada anneli babalı büyüsün güzel kızınız. Şimdiden maşallah:dua:

Başka isim koyun. İki örnek vereceğim size; birinci, bir tanıdığım kayınvalidesinin ismini koydu çocuk 6 yaşında iken ve boşandılar.
Diğeri de babaannesinin ismi verilmiş olan bir tanıdığımın sözü: annem kayınvalidesine yalakalık yapacak diye bana naftalin kokan isim koymuş diye diye ismini değiştirdi. Tabi seçim sizin

De get Allah askina 60 70 yaşındaki kv adini niye koycam ki.hele kocan istemiyorsa hic koyma.kv sinir olduğun gün bir de ben bunun adını koydum ne yapmışım dersin.hele kv baskı yapıyorsa hic koymam.benim kv kendi ismi değil ama beğendiği bi iki isim söyledi niye koy cam ki benim de beğendiklerim var dünyada trilyonlarca isimden gidip kv adini mi koycam.kv dünyalar zengini olsa beni rahat ettirse bile yaranmak için yine koymam.

İlahi umut_kelebeği numunesin sen.
Ya çok temiz kalplisin ya da maddi beklentin var başka bir şey düşünemedim.
Kayınvalidenin çocuğa ismini koymadı diye oğluyla arası açılmaz, torunu sevmekten de vazgeçmez.
Böyle davranan kocayı bulmuşsun tepesini attırmadan beraber güzel bir isim bulun bir an önce.

Kızlar doğumuma az kaldı, ama hala bebeğimin ismi yok!

Hani bilirsiniz ya bazı Gelinler KV'nin ismini koymak istemez de oğlu ısrarla "Annem'in ismi olacak" der ya...!

Bizde durum tam tersi...

Ben "KV'nin ismi olsun" derken, oğlu ısrarla "Hayır, ben annemin ismini beğenmiyorum" diyenlerden!!!

Bana kalsa fark etmez aslında "Ayşe, Fatma v.s" razıyım, KV'de "Gücenmem ben, istediğinizi koyun" diyor, fakat KV'leri bilirsiniz işte... Bana fark ettirmiyor ama arada oğluna "....... kadar olamadın, o bile anasının ismini koyuyor!" diye başkalarını örnek vererek, oğluna baskı yapan bi insan?
Hani bu durumda nasıl gücenmeyecekmiş ben ona anlam veremedim zaten..

Ben mi çok salağım bilmiyorum ama ben KV ve Oğlu'nun arası açılmasın diye uğraşırken (hele bu konuda) oğlu ısrarla "Ben annemin ismini koymam!" diyor, KV'de fark ettirmiyor, belli etmiyor ama eşim böyle dedikçe de KV'nin yüzü düşüyor, morali bozuluyor, böyle bi triplere giriyor!!

KV'yi severim, ismi de güzel!!!

Şimdi bana "Çok mu heveslisin KV'nin adını koymaya?" mı diyeceksiniz, ama inanın ben oğlu ile arası açılmasın diye çabalıyorum, eşim bu kadar ANA KUZUSU olduğu halde, neden bu konuda bu kadar ısrarla "Hayır!!!" dediğini anlamıyorum.

Hele bu kadar az bi günüm kalmışken hala "düşünürüz, düşünürüz" diye geçiştiriyor.
Yani "Benim çocuğum olacak, bi hazırlık yapalım" düşüncesinde değil, herşeyi 'KP yapsın' diye bekliyor!! Yani "CİMRİ"... !!!!

Bi yandan da diyorum ki "Neden bu kadar ısrar ediyorum?" sonuçta ilerde KV "Oğlum istememişti benim adımı koymayı da, Gelin sayesinde benim ismimi koydular" demeyecek, ben her zaman ki gibi hor görülen ve aşağılanan bi GELİN olacağım.

Önceki konularımdan bilen vardır belki, ne yaparsam yapayım, KV'nin gözüne giremiyorum.

Yani anlayacağınız isim konusunda ben kararsız kaldım!!! Ve yardımınıza, düşüncelerinize ihtiyacım var...

Eşime "KV'nin ismi olsun" diye ısrar etmeye devam etmeli miyim?

Yoksa eşimi kendi haline bırakıp, başka bi isim koyma isteğine izin vermeli miyim??

Ne yapmam gerekiyor?
Şimdiden herkesten özür dilerim??
Uzun oldu biliyorum, fakat zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim !!

kaynanan resmen iki yüzlü manipülatör ne diye ismini koymakta ısrar ediyorsun anlamadım, ayrıca eşinle kaynanan arasına da girme, eşin anasına tepkisinde birikmiş yaşanmışlıklar kırgınlıklar vardır, bence ilişkilerine hiç müdahil olma

Kocana hevesi yok hicbiseyde diyorsunda canim.sende kendi bebegine isim koyma konusunda hevessizsin?

Valla kocam bana izin verse ben tek isim istiyorum ama o bana ben bu ismi koydum sende yanina ne istiyorsan onu koy dedi.onunda kalbi kirilmasin diye kabul ettim.babasi ben bu Ismi koyucam dedi kendi cocuklarina koydun yetmedi mi dedi ona ve hakliydida.Herkes kensi cocuguna kendi koysun ismini buyukler neden karisiyor karistirtmayin bencede.

X