Kv ameliyat oluyor ben ne yapcam

Canım bak ev vermişler kira külfeti onu geçtim ordan oraya taşınarak yaşamak çok zor. Bi kere büyük avantajın var. Eğer senin evliliğine büyük ölçüde zararlar vermiyosa, ufak şeyleri tolere et. Belli ki cahil eski kafa bi insan. Bilemiyorum belki de kafa da biraz var ya da mizacı böyle.

Ha sana ne yapıyor mesela? Kapıyı geç mi açtın kızdı gitti delidir ne yapsa yeridir mantığıyla. Ara arkasından ya da çık yukarı eynı binadasın duymadık anne çocuk vardı. Böyle insanların illa ki bi ayarı oluyor onu bul , huyundan git. Politik ol. Ama yok çok kurnaz akıllı sana büyük zararlar veriyorsa piskolojimi bozuyor, evliliğimi bozuyor diyorsan o başka.

Şimdi çocukta oldu nereye bırakıp gidip çalışacaksın e eşinde tek maaşla kira veremez yani sen avantajlarını hesapla, kullan derim
Bu üyeyi dinleyip alttan alma sakın namusuna bile iftira atan kayınvalideni.
Yoksa hayat boyu eşek olursun

Geçen gün ben ve kız kardeşim kapının sesini geç duyup kapıyı biraz geç açtık diye kocamın anası ortalığı yıktı. gerizekalılar diye bağıra çağıra gitti. O günden beridir konuşmuyoruz. Eşim diyorki yarın öbürgün ölse vicdan azabı çekmeyecekmisin. Deidmki benim başım dik agzıma etti yine döndüm anne dedim peki ben şimdi şuan ölsem siz vicdan azabı çeker misiniz ömrümden 2 sene mi ve sağlığımı aldınız deidm neyse. Oda sen niye ölesin o ameliyat olacak vs vs diyor. Bu hafta ameliyatı var kv min. benim de bir bebişim var daha minik ve çok tatlı görseniz yersiniz. Bebeği ona göndermek istemiyorum ama yanında da oturmak istemiyorum ve ameliyat sonrası geçmiş olsuna gitmelimiyim hiç gidesim yok. Şurda hiç tanımadığım yaşlı birini ameliyat olurken görsem gözümden yaşlar akar yaşlı insanlara ayrı bi düşkünüm ama kv me karşı içimde nefretten başka hiç bir şey yok sürekli bana yaptıkları geliyor aklıma. Eşim yarın bebeği alıp anasına götürmek isteyecek izin vermelimiyim.
Kayınvalideniz çok kaprisli bi kadın yalanı da seviyor klasik oğlunu kıskanan kaynana ben olsam kendime laf getirtmem utandırırım gider 1 saat kalır kalkarım bebeğimi de tek yollamam zaten derdi bebekle oğlu :) sen değilsin ki

Geçen seneye kadar namusum için imalarda bulunuyordu. Eşim delirip evi yakar diye korkudan söyleyemedim. Bir gece anahtarı almayı unuttugumu fark edip anahtarı içeri aldım ertesi sabah snaki biri geldi apartmana birinin evine girdi acaba kime girdi hiç bilemiyorum sizin kapının sesimiydi bilmem ne kaş göz ayrı oynuyo ve o kadar çirkin bi şekilde soruyorki hala gözümün önünde o hareketleri. Bilemiyorum bilemiyorum diye tekrarlıyo. Oysa bizim apartmanın kapısı açılsa aşagı sokaktan duyuluyo yalandan işte.
Siz miydiniz o kapinin önüne beyaz araba geldi balkona dogru baktı kime bakıyordu falan diye ima etmişti o konu sahibide senmisin

Konu sahibi dramdan hoşlanıyor. Kayınvalidesi ve görümcesi sürekli darlıyor ve hakaret ediyor ancak kendisi gurur yapıp da onların evinden taşınmayı düşünmüyor. Kocası için sorun yok kira vermeden bedava oturuyor. Konu sahibi kocasına azıcık baskı yapsa evden çıkmaz isek boşanırız diye adam kapının önüne koyar. Hem aile apartmanında oturuyor hem de çocuk yapmış Allah akıl fikir versin. Gerçekten anlayamıyorum etrafında hiç mi kimsesi yoktu yapma etme dur kızım diyecek kadar ya da talibi mi yoktu ki aynı apartmanda sürekli mıc mıc ördek ailesi gibi birlikte oturmayı kabul etti ? Kariyer, hedef ve hobi eksikliği sonucu ortaya çıkan can sıkıntısına kayınvalidesi yüzünden yakalayamadığı mutluluk ve tatminsizlik duygusu da eklenince kayınvalideye daha çok sarıyor işte. Halbuki o evden ayrılsa kabile hayatından kurtulsa kendisi de gayet iyi biliyor huzurlu bir hayatı olacak ama çözüm istemiyor Bu tarz insanlar sadece şikayet eder asla eyleme geçmez, sitemleri ve sevinçleri de çok yorucudur. Ben olsam evden ayrılırdım, babamın evine dönerdim evladımı alıp. Kocama derdim ki yuvana bana evladına sahip çıkamıyorsun ya ayrı ev tut ya da bitsin bu iş. Ben de işe girerdim özel günler dışında asla muhatap olmazdım. Fazla samimiyet tez ayrılık getirir. Kayınvalidemle villada oturacağıma eşimin durumu olmasaydı kiralık bodrum katında kendi maaşımla ödediğim evimde oturmayı tercih ederdim. Başıma silah dayasalar kayınvalidemle oturmam ki kendi halinde olgun oturaklı hobileri zevkleri hayat meşgalesi olan bir kadıncağız hakkını yiyemem zaten kendisi de bunaltmaz asla çok tepki gösterir böyle şeylere.
Benim ne okuyup ne ile ilgilendiğim veyahutta kim olduguma dair hiç bir bilgin olmadan bu kadar fikire sahip olmana şaştım kaldım iftira atar gibi konuşmuşsun resmen kin kusuyorsun şu yazdıklarınla. Bu kadar nefretle insanlara bakmanın sebebini merak ettim doğrusu. Nasıl bir ortamda ne gördünde bunu insanlara yansıtıyorsun?

Kayınvalideniz çok kaprisli bi kadın yalanı da seviyor klasik oğlunu kıskanan kaynana ben olsam kendime laf getirtmem utandırırım gider 1 saat kalır kalkarım bebeğimi de tek yollamam zaten derdi bebekle oğlu :) sen değilsin ki
Böyle yapıcam sanırım. Bugün gelip kendi akrabası benimle konultu. Sen çok haklısın biz her şeyi görüyoruz. Ben bile senin kadar sabır edemezdim ama oda yaşlı ne desen olmaz. Herkes sana hak veriyor vs vs anlattı. Dedim biz boşanacagız bu gidişle ben gidicem. Ama eşiöden dolayı değil annesinden dolayı. Çok üzüldüğünü söyleyip bu şekilde düşünmemem ve beni ikna etmek için baya çabaladı ben kimse adına burda değilim kendim seni seviyorum sana önem veriyorum dedi.

Geçen gün ben ve kız kardeşim kapının sesini geç duyup kapıyı biraz geç açtık diye kocamın anası ortalığı yıktı. gerizekalılar diye bağıra çağıra gitti. O günden beridir konuşmuyoruz. Eşim diyorki yarın öbürgün ölse vicdan azabı çekmeyecekmisin. Deidmki benim başım dik agzıma etti yine döndüm anne dedim peki ben şimdi şuan ölsem siz vicdan azabı çeker misiniz ömrümden 2 sene mi ve sağlığımı aldınız deidm neyse. Oda sen niye ölesin o ameliyat olacak vs vs diyor. Bu hafta ameliyatı var kv min. benim de bir bebişim var daha minik ve çok tatlı görseniz yersiniz. Bebeği ona göndermek istemiyorum ama yanında da oturmak istemiyorum ve ameliyat sonrası geçmiş olsuna gitmelimiyim hiç gidesim yok. Şurda hiç tanımadığım yaşlı birini ameliyat olurken görsem gözümden yaşlar akar yaşlı insanlara ayrı bi düşkünüm ama kv me karşı içimde nefretten başka hiç bir şey yok sürekli bana yaptıkları geliyor aklıma. Eşim yarın bebeği alıp anasına götürmek isteyecek izin vermelimiyim.
Seni zorlamayacaksa gel diye bebeği gotursun.

Herkes bir gün ölecek.
Öleceğiz diye her gerizekalı diyeni affedelim ozaman.

Herkes bir gün ölecek.
Öleceğiz diye her gerizekalı diyeni affedelim ozaman.
Ben de böyle düşünüyorum. Ama sonra ya ölürse ben bilmiyorum o zaman ki duygu durumum nasıl olur. Burda kesinlikle kv mi düşünmüyorum yani doğruya doğru bencillik mi bilmiyorum ama bu konuda kendimi düşünüyorum. kendim bir vicdan azabı çekermiyim diye.

Böyle yapıcam sanırım. Bugün gelip kendi akrabası benimle konultu. Sen çok haklısın biz her şeyi görüyoruz. Ben bile senin kadar sabır edemezdim ama oda yaşlı ne desen olmaz. Herkes sana hak veriyor vs vs anlattı. Dedim biz boşanacagız bu gidişle ben gidicem. Ama eşiöden dolayı değil annesinden dolayı. Çok üzüldüğünü söyleyip bu şekilde düşünmemem ve beni ikna etmek için baya çabaladı ben kimse adına burda değilim kendim seni seviyorum sana önem veriyorum dedi.
Boşanma biraz abartılı olmuş ama eşin dur demesini bilmeli annesi böyle yerli yersiz iniş çıkışlar yapamaz dur diyecek o çizgiden öteye gidilmicek iş eşinde bitiyor lafını geçirmen lazım biraz evinizi uzak tutun bence başka yere taşının uzak olun şart koy eşine gelip gitmesinler çok en güzeli uzak olmak

Boşanma biraz abartılı olmuş ama eşin dur demesini bilmeli annesi böyle yerli yersiz iniş çıkışlar yapamaz dur diyecek o çizgiden öteye gidilmicek iş eşinde bitiyor lafını geçirmen lazım biraz evinizi uzak tutun bence başka yere taşının uzak olun şart koy eşine gelip gitmesinler çok en güzeli uzak olmak
Eşim kaç kere gitti saydı dabağırdıda sakince konuştu da kadın her seferinde yeminler edip yapmadım diyor. Beni suçluyor bana selam vermedi yok beni görmezden geldi diye beni kötülüyo.

Ben de böyle düşünüyorum. Ama sonra ya ölürse ben bilmiyorum o zaman ki duygu durumum nasıl olur. Burda kesinlikle kv mi düşünmüyorum yani doğruya doğru bencillik mi bilmiyorum ama bu konuda kendimi düşünüyorum. kendim bir vicdan azabı çekermiyim diye.

Bence yanlış. Ölürse ölür. Allah korusun sende ölebilirsin. Okadar düşünüyorlarsa kırmasınlar milleti. Sen bi kapıyı geç açtın diye hakaret eden hasta olsan neler söyler.

Eşim kaç kere gitti saydı dabağırdıda sakince konuştu da kadın her seferinde yeminler edip yapmadım diyor. Beni suçluyor bana selam vermedi yok beni görmezden geldi diye beni kötülüyo.
Takmış sana kafayı evinizi ayırın bence başka yere taşının anlaşamıyorsunuz ve kötülüyor eşinde inanıyorsa pes ona..

Ohh ne güzel dünya. Cadının teki milletin ağzına s.çsın herkes de onun manyaklıklarını yaşı biraz büyük diye sineye çeksin. Oldu canım. Yaşlıysa yaşlı. Yaşına göre davrandın b.kuyla oynamasın madem. Haddini bildirip ordan taşınmazsanız hem evliliğinizi hem ruh sağlığınızı kaybedeceksiniz

Takmış sana kafayı evinizi ayırın bence başka yere taşının anlaşamıyorsunuz ve kötülüyor eşinde inanıyorsa pes ona..
Eşim hayatta inanamaz ki. Biliyo benim en fazla ne yapabileceğimi. Bir de ben ne olsa koşa koşa eşime gidiyorum anlatıyorum kendi yaptıgım yanlışları bile anlatırım. Ör: Geçenlerde eşimin arkadaşıyla olan bi muahbbetini (daha önce yaşanmış bir kavgasını) arkadaşının sevgilsiine ağzımdan kaçırdım. Direkt gittim ben bunu agzımdan kaçırdım kusura bakma felan dedim. Kızarsada benden duysun istiyorum. O yüzden biri gidip senin karın böyle dedi böyle yaptı diye biri bişey söylese imkansız inanmaz.

Bir senedir bende aramıyorum kayınvalideyi. 22 yıldır yetti canıma. Hele ki kayınpeder vefat ettikten sonra freni patlamış kamyon misali kırıp döküyor. Geçen yıl iftira, yalan, kumpas ne varsa üzerimde uyguladı. Bayram günü evden de kovdu. Vakitsiz koyulduk yola. Bayram trafiğinde 20 saat sürdü yolculuk. O gün bugündür aramıyorum. Bu yıl ameliyat oldu aramadım. Memleketten buraya kayınbiradere geldi. Yanına varmadım. Oh çok rahatım. Kuş gibi hafifim. Şimdide gelsin fındığını toplasın diye haber yolluyormuş. Kendi çalıyor kendi oynuyor :)

Bir senedir bende aramıyorum kayınvalideyi. 22 yıldır yetti canıma. Hele ki kayınpeder vefat ettikten sonra freni patlamış kamyon misali kırıp döküyor. Geçen yıl iftira, yalan, kumpas ne varsa üzerimde uyguladı. Bayram günü evden de kovdu. Vakitsiz koyulduk yola. Bayram trafiğinde 20 saat sürdü yolculuk. O gün bugündür aramıyorum. Bu yıl ameliyat oldu aramadım. Memleketten buraya kayınbiradere geldi. Yanına varmadım. Oh çok rahatım. Kuş gibi hafifim. Şimdide gelsin fındığını toplasın diye haber yolluyormuş. Kendi çalıyor kendi oynuyor :)
Töbestafirullah. Şizofren felan heralde. İyi olmuş ona benşmkşde ağlıyo anca

Benim ne okuyup ne ile ilgilendiğim veyahutta kim olduguma dair hiç bir bilgin olmadan bu kadar fikire sahip olmana şaştım kaldım iftira atar gibi konuşmuşsun resmen kin kusuyorsun şu yazdıklarınla. Bu kadar nefretle insanlara bakmanın sebebini merak ettim doğrusu. Nasıl bir ortamda ne gördünde bunu insanlara yansıtıyorsun?

Nasıl bir ortamda bulunduğumun bir önemi yok çünkü konu ben değilim. Konu açan da ben değilim. Amiyane tabir ile ne eğere gelirsin ne semere. Diğer üyelerin de defalarca yazdığı gibi taşınmak seçeneğini kabul etmiyorsun. Sunulan her seçeneğe ''hayır'' diyorsun, ortak bir noktada buluşmak için ayak diretiyorsun. Köpekbalığı kaynana seni istemiyor, hakaret ediyor, görümceyle de anlaşamıyorsun. Bir insanın değer görmediği yerde kalması onursuzluktur. Kocan, anasının eteğinden ayrılıp da o evden taşınmak istemiyor. Böyle vraklamaya devam edersen kapının önüne konulacaksın. Kocanın sevgisinden bu kadar emin olma, erkekler sevdikleri kadınları ezdirmez gözyaşına kıyamaz. O benim anam ! yaşlı kadın he deyip geçeceksin susacaksın diyerek patlama noktasına getirmeyin adamı.

Çalışma hayatın olsaydı çocuğunu kayınvalidene bırakırdın. Akşamdan akşama evde olacağın için muhatap da olmazdın sinirlerin de yıpranmazdı. Eş kişisi hayatını annesinin ekseni etrafında kurmak istemiş, sosyal hayatı da sıfıra indirgemiş, böyle bir ortamda üremek çok mu gerekliydi ?

Kayınvalidenin evinde oturuyorsun. Orası onun çöplüğü onun kuralları geçerli. Hem cam kenarı hem ön koltuk olmuyor işte hayatın dinamikleri böyle değil. Akşam saat 6- 7 gibi yorgunlukla evime gelip duşumu alıp ayaklarımı uzatıp eşimle vakit geçiriyorum ve evde özgürlüğümün kısıtlanması , istediğim gibi hareket edememek canımı fazlasıyla sıkardı. Eşimin annesi ile oturmak istesem ailemle yaşamaya devam ederim zaten evlenmezdim. Evliliğin anlamı nedir? hani kişisel alan? hani mahremiyet? Bu ülkede 90'lı yıllardan beri kadınlar kayınvalideleri ile oturmuyor, aynı apartmanda olmak ile aynı evde olmak arasında hiçbir fark yok, aynı çatı altındasınız ve mesafe koyabilmek imkansızdır.

Ben evime girip kapıyı kapatınca huzur sessizlik ve özgürlük isterim. İstediğimi yer içer, istediğim odada yatarım. Evin her odasında istediğim zaman ve şekilde sevişirim. İstediğim zaman eşimle birbirimize sesimizi yükseltebiliriz. İstediğimiz saatte eve gidebiliriz ya da gitmeyiz gece yarısından sonra kocamla el ele tutuşup sokağa çıktığımda gecenin bu saatinde oğlumu nereye götürüyorsun diye hesap soran bir kayınvalide hayatımda yok. Canım ister çamaşırları bugün yıkamam, 5 gün sonra yıkarım, çamaşırları asma şeklime karışan yok. Canım yemek yapmak istemez yemek yapmam sade menemen yeriz ya da eşim dışarıdan söyler. Montumu çıkarır salona bırakırım. Evde jartiyerle veya bornozla istediğim zaman gezebilirim. Akşamları eşimle baş başa yemek yerim tv karşısında sarılarak uyurum. Özel hayatımı sıfıra indireceksem neden evlendim ? Dilediğince sevişememek .. sesini çıkarmadan seviş, kayınvalidenin uyumasını bekle filan. Evlerden ırak.

Ama bunların hiçbirini sen yapamadın ve yapamayacaksın. Kocan istemiyor çünkü. Kocan anasına bakıcı aldı çocukla da ayağına pranga vurdu. Ev yok, iş yok, kurulu düzen yok, başkasının evinde sığıntı gibi her gün didişme. Hayat bu değil !
Kayınvalide ile aynı apartmanda oturduğunuzda kişisel alanı ve özgürlüğü yaratmak mümkün değildir. Dünyanın en iyi en kendi halinde kayınvalidesi bile arkanızdan söylenir, evinizin düzenine karışır, çekmeceleri açar bakar vs vs dünyanın en modern , gelenekselcilikten uzak kaynanası bile işlere burnunu sokmaktan geri kalmaz ve yanında sürekli diken üstünde gibi gergin olursun. Herkesin evi kendine ben ve eşim, evimizin kurallarını biz belirleriz.

Hani derler ya iki kaşık yemeğim ağrısız başım olsun. Gelen misafirinin yanında hakaret ediyor, yakında kapını kimse açmak istemeyecek huysuz kaynanan yüzünden kimse gelmek istemeyecek.

Bu arada erkeğin, eşinin bağımsız konut istemine duyarsız kalması Yargıtay’ın verdiği karara göre boşanma sebebidir. Bağımsız Konut Temin Etmeyen Koca Kusurludur. Yakın bir gelecekte kocan seninle yolunu ayıracak zaten, kendine gel ve derhal silkelen . Haklarını bil araştır, avukatlara danış, bir an önce işe gir, kendi hayatını kur. Başkalarının kurulu düzenine gidip de saygı görmeyi bekleme. Evladını kendin gibi agresif ve mutsuz yetiştirme, ömür törpüsü olmaktan vazgeç.

Bana veya başka üyelerle laf dalaşına girmen sana hiçbirşey kazandırmaz. Ekranı kapattığım an çiçek gibi hayatıma kaldığım yerden devam edeceğim ama sen o cehennemde yaşamaya devam edeceksin ve çözüm odaklı olmadığın sürece hem kendini hem de aileni mutsuz etmeye devam edeceksin.

Tek bir şeyin yoksa hayatta, diğer herşeyin tam olsa da yaşamak zordur. o tek şey de HUZUR dur. Paran bol da olsa satın alamazsın. Sahip olduğun en ama en değerli şeyindir ve kıymetini zamanında bilmek gerekir. Sana ait bir ev (kiralık da olsa), düzenli bir iş, sıkıntılarına yüz çevirmeyen bir eş, istediğini yapabilme özgürlüğü v.s. bunlar varsa evlilik huzurdur, seninkisi eziyet.

Bu forumu takip eden bekar genç kızlar, konu sahibinin huzursuzluğu ve çaresizliği (ailesi sahip çıkmıyor olsa gerek ki gidecek yeri olmadığından eyleme geçemiyor her daim eziliyor) sizlere örnek teşkil etsin. Aynı apartmanda oturulduğunda yapılan her özel şey, planlanan etkinlik erkeğin ailesine haber verilmek zorunda kalınacaktır. Kıyafet ve market harcamalarınız göze batar. Yatak odanıza, cinsel hayatınıza, çocuk yetiştirme tarzınıza müdahele edilir. Kargonuz geldiğinde bile alt/üst kattaki kayınvalideniz görümceleriniz hesap sorar. Sosyal hayatınız biter. Birikim yapamazsınız, geleceğiniz kaynananızın iki dudağının arasında olmasın. Hayat kaynanaların zulmüyle geçirilemeyecek kadar kısa ve güzel.

Aynı apartmanda veya aynı mahallede oturmayı azıcık aklı olan denemeyi boş verin düşünmez bile. Eksileri artılarını ezer geçer. Sülalenin sülaleyle evlenmesinin en üst ikinci noktasıdır. Evlendikten sonra ailesini kendi çekirdek ailesi gibi görmeyecek adamlarla asla nikah masasına oturmayın. Akıl ve ruh sağlığınızı korumak istiyorsunuz böyle dayatmalardan kaçının.

Herkesin bebeği kendine tatlı ya hani 🤔

Siz bu tarz daha çok konu açarsınız. Oradan ayrılmanız gerekiyor ama işinize de gelmiyor. Çek çek dur artık. Ayrıca siz izin vermeseniz de eşiniz bebeği götürecek zaten bu konuda seçim şansınız yok ki. Ben normalde gitmem ama aile apartmanında mecbur gideceksiniz. Yaşadığınız hayat böyle devam edecek ev değiştirmedikçe, işinize gelirse.

Kirpi yavrusunu pamuğum diye severmiş. Herkesin evladı kendine özel güzel. Her bebek tatlıdır. Mahremiyetin, sosyal sınırların, kişisel alanın, huzurun olmadığı evde büyüyecek o bebek .. çok yazık ya konu sahibi çalışmak istemediği için eşi de tek maaş ile ayrı eve çıkamıyordur. Alın teri olmadan bedavadan mal mülk sahibi olmak isteyen insanları Rabbim uzak etsin . Allah düşürmesin başkasının eline bakmayı muhtaç olmayı.

X