Çamaşır ve Kurutma Makineleri kurumayan çamaşır:(

Eski evimde aynı sorunu yaşıyordum. Şimdi ki evimin kocaman kapalı balkonu var. Oraya asıyorum çok rahat şimdi. Evin için de kurutma şansım da yoktu çünkü benim. Oğlum alerjik astım olduğundan etkileniyordu. Şimdi sıkıntımız kalmadı çok şükür.

Benim balkonum kapalı cam, ama 3 gün kurumadı çamaşır şükür ki 4. gün kurudu. Artık çamaşırlığı içeri alıp odada kurutmak gerekiyor.

Bizde doğalgaz yok salonda klima var ama küçük odada kurutuyorum ben pencere dedigim boydan boya kapı şeklinde sürgülü küf sorunu yaşamadım hiç.
Doğalgaz olsa açmazdım pencere bildiğim ladarıyla d.gaz zaten ortamı kurutuyor çamaşırlarda nemlendirir dengeler işte :KK53:
Ben alıştım dışarda kurutamam ne temiz kokusu kalıyor nede bana temiz geliyor kışın biraz zor oluyor ama napalım :KK66:
He bide duman kokusu siniyor aman Allah giyemem kesinlikle ben
galiba izmirdesin. orasi nemli yer.
bizde doğalgaz olunca mecbur dişarda kurutuyorum.
kışın çok zor oluyor. mecbur evde kuruttuğum oluyor napalım artık:)

Bende samsung ' un kurutmalı çamaşı makinesini kullanıyorum. Her şeyimi de kurutuyorum. Büyük rahatlık gerçekten. Ne kadar kurutacağını derecesiyle ayarlayabiliyosun istersen ya da ütü kuruluğunda veya raf kuruluğunda ayarlayabiliyorsun. Ben nevresimleri ütü kuruluğunda ayarlıyorum hafif nemli çıkıyor çok kolay ütüleniyor. Diğer her şeyi raf kuruluğunda ayarlıyorum.Tavsiye ederim.

Sonbaharda çamaşır kurutmak zulüm olmuştu.. yazın hemen kurur kışın kalorifer yanar kurur ana bahar ayları çok fena..

En uygun olan arçelik kurutma makinası aldım geçen sene 700 tl idi..
Faturaya her ay 20 tl eklendi.. ben haftada 5 kez kullanıyorum..

Yumuşacık düz çıkıyor.. ütü bile istemiyor..

Çamaşır makinasindan iyi sıkılmış çıkarsa çok doldurmazsaniz makine bitip soğudugu an cikarirsaniz süper.. bir de doğru programda çalıştırmak lazım.. ben ekstra dolap kurulugunu tercih ediyorum.

Ben yumuşatıcı kokusu severim o yüzden bana kötü gelmiyor. Ama şunu söyleyebilirim evin içinde kuruttuğum çamaşırla kurutma makinesi arasında kuruttuğum arasında bariz fark var. Kurutmadan çıkarttığım daha az yumuşatıcı kokuyor.
Bende seviyorum yumuşatıcı kokusunu işte kokusuz çıkıyorsa kötü :110:

hotpoint kurutmalı aldık, 45 dk da yıkıyıp kurutup eline veriyor çamaşırı miss :) ( tabi az çamaşır için geçerli bu)

penceremden penceremden

Evet kurutuyor, silikon yorgan yastik hepsini atiyorum. En uzun 2.30 saatte kurutuyor..

Camasir uzerindeki tüy ve havlar bir filtrede birikiyor. Camasirlar yumusacik oluyor. Yumusatici kokusu kaliyor.

Yun kazak, cok sicakta bozulacak naylonlu ya da ipek gibi giysileri kurutmamak lazim gerisi icin ideal.

Sonbaharda çamaşır kurutmak zulüm olmuştu.. yazın hemen kurur kışın kalorifer yanar kurur ana bahar ayları çok fena..

En uygun olan arçelik kurutma makinası aldım geçen sene 700 tl idi..
Faturaya her ay 20 tl eklendi.. ben haftada 5 kez kullanıyorum..

Yumuşacık düz çıkıyor.. ütü bile istemiyor..

Çamaşır makinasindan iyi sıkılmış çıkarsa çok doldurmazsaniz makine bitip soğudugu an cikarirsaniz süper.. bir de doğru programda çalıştırmak lazım.. ben ekstra dolap kurulugunu tercih ediyorum.
Çok iyi almışsınız şuan bende istanbula yerleştim kurumuyor çamaşırlar balkon var balkonun içine serdim az önce ama kurumaz en azından biraz nemi gitsin içeriye atacam içeride kuruyacak akdeniz de balkona serdin mi anında kuruyordu çamaşır şimdi fiyatlara bakıyorum ben de ama yüksek fiyat galiba.

Çok iyi almışsınız şuan bende istanbula yerleştim kurumuyor çamaşırlar balkon var balkonun içine serdim az önce ama kurumaz en azından biraz nemi gitsin içeriye atacam içeride kuruyacak akdeniz de balkona serdin mi anında kuruyordu çamaşır şimdi fiyatlara bakıyorum ben de ama yüksek fiyat galiba.

Benim aldigim hala 750 civarı
Ben çok memnunum
Ablam 2000 civarı üst bi model aldı memnun değilim diyor
Küçük çocuk olunca çok büyük rahatlik
2 saat içinde kirli kıyafeti yıkanip kurumuş oluyor...
Balkonda kurumuyor ev içine asmak koku rutubet sağlıklı değil benim için en iyi çözüm oldu

Benim aldigim hala 750 civarı
Ben çok memnunum
Ablam 2000 civarı üst bi model aldı memnun değilim diyor
Küçük çocuk olunca çok büyük rahatlik
2 saat içinde kirli kıyafeti yıkanip kurumuş oluyor...
Balkonda kurumuyor ev içine asmak koku rutubet sağlıklı değil benim için en iyi çözüm oldu
750 ise gine iyi hangi model oluyor göremedim internette.Mecburiyetten evin içine serecem ne balkonda kuruyor nede içeride doğru düzgün hele ilk yıkadığım 4-5 günde kurudu :KK70: 4-5 güne kadar tabi 1 makine daha çıktı.

4 g
750 ise gine iyi hangi model oluyor göremedim internette.Mecburiyetten evin içine serecem ne balkonda kuruyor nede içeride doğru düzgün hele ilk yıkadığım 4-5 günde kurudu :KK70: 4-5 güne kadar tabi 1 makine daha çıktı.

Aynen 4 gün asılı kalınca benim de salter atıp almıştım :)

Arçelik 2772 KTİ benimki. Arçelik mağazaları 700 civarı satıyor hala.

4 g

Aynen 4 gün asılı kalınca benim de salter atıp almıştım :)

Arçelik 2772 KTİ benimki. Arçelik mağazaları 700 civarı satıyor hala.
Siz o modelden memnunmusunuz arceligin gostergesiz ekransiz en dusuk modeli sanirim benimde gozum onda ucuz olsun istiyorum.Kac kg sizinki.

X