KURTAJDAN SONRA

VERA88

Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2023
43
14
36
Hanimlar selamlar.Ben 29 Mayista kurtaj olmak zorunda kaldim.7 haftalikken doktor kalp atisi yok dedi bir hafta daha bekleyip kurtaj oldum.Biliyorum cok erken ama hemen yine istiyorum.Nolur bana kendi tecrubelerinizle yol gosterin.Ne zaman baslayayim?Doktorum iki defa adet ol ondan sonra dedi.Ama ben o kadar beklemek istemiyorum.Siz ne kadar beklediniz?

Kürtajdan sonra rahmin dinlenmesi için 3 ay bekleyin diyorlar, yeni gebeliğe ve size zarar gelmemesi için. Çok zor ama bekleyin bence

Doktorun dedigini yapin kuzum iki uc hafta bekleyemiyorsunuz 9 ay nasil bekleyeceksiniz acele etmeyin o rahim lazim size ,lutfen sakin

cok haklisiniz ama daha cok yeni.kendimi cok kotu hissediyorum ondan bu acelem.tekrar ayni heyecan bana iyi gelicek.ama tabiki beklerim.

benimde yarın tam 1 ay olacak. 12 haftalıkken bebeğimi kaybettim. yeeniden çok istiyorum 2.regli den sonra deneyeceğim inşallah

ben de aynı sizin gibi 7. haftada gelişim olmadığı için kürtaj olmuştum, sonra 1 regl geçince gel dedi dr, ben de kürtaj üzerine 1 regl geçirdim ve gittiğimde her şey normal durmak yok yola devam demişti, sizi kontrole çağırdı mı tekrardan?

ben ocak ayında transfer oldum ve kesem duzgun degıldı şubatta kurtaj oldum, bos gebelık sandık doktourum 2 adet beklemek yeterlı demıstı ama kurtaj patalojı raporunda mol gebelık oldguu ortaya cıktı ve işler degıstı 6ay korunma verdı hatta 1 seneydı de kan degerlerım dusunce 6ay dedı,
iyi ki parçayı pataloıye gondermısım yoksa boş gebelık ya da saglıksız olarak bılecektık..
bız suan 4.aydayız..
dıger ay sanırım denemeye başlarız.. zaten kurtaj sonrası bence rahım toplanmaıs 2adet dönemı anca oluyor ama tabı karar ssızın,
çok gecmıs olsun

Merhabalar neden bu kadar acele ediyorsunuz? Kaybınız çok yeni vücudunuzun toparlanmasının yanında psikolojik olarak da toparlanmanız lazım. Yeni bebeğinizi sağlıklı bir vücutta büyütmeniz lazım. Bu 9 aylık uzun ve zorlu bir süreç. Sağlam başlamalı ki sağlam devam etsin. Lütfen bebeğiniz için sabredin

Iki kez kürtaj olmak zorunda kaldım. Kürtajlarımi farklı doktorlar yaptılar. Ilkinin kalbi durduğunda henüz 6 haftalıktı. Doktorum 3 ay korunmamızı önermişti. Ikinci kürtajımı 9 haftalıkken olmuştum. Doktorum ilk reglini bekle o ay istersen hamile kalabilirsin demişti. Ilk reglimi olmam 40-50 gün arası bir şey sürmüştü o ay transferim yapıldı ve hamile kaldım. Doktorların bu konudaki görüşü ve önerisi farklı olabiliyor.

Bir doktorum, rahim zaten hazır olmadığında hamile kalamazsın demişti. Önemli olan psikolojik olarak kendini hazır hissetmen. Insan, gidenin yerini hemen başka bir bebekle doldurmak istiyor; o acıdan sizi çok iyi anlıyorum. Ama siz yine de doktorunuzu dinleyin, belki kan sonuçlarınıza göre fln bir seğerlendirme yapmıştır.

bence de siz çok güzel demişsiniz, önemli olan psikoloji. zaten bedenimiz hazır olduğunda her şey yolunda gidiyor

Εvet kanamam bitince kontrole gidicem.En kisa zamanda testte pozitifi gormeni ve cok saglikli bi evlat sahibi olmani tum kalbimle diliyorum.

sana da cok gecmis olsun.Allah hayirli saglikli bi evlat versin

Doktorum dun aradi nasil oldugumu sormak icin.Kac ay beklemem gerektigini yine sordum.Kontrole gelince konusucaz dedi.Istersen simdi bile korunmayabilirsin birak doga kendi karar versin o dogruyu bilir ama bir adet en azindan bekle dedi.sanirim ilk trimesterden once olan dusuklerde beklenmesede olurmus.
Doktorumun bir hastasi kurtajdan sonra adet gormeden hamile kalmis herseyde yolunda gitmis.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…