Kürtaj ve Pataloji Sonucu

kediseverinsan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2024
49
4
32
Merhaba yaklaşık 15 gün önce rutin kontrol sırasında bebeğimin kalbinin durduğunu öğrendim. 16. Haftada olmamız gerekirken bebeğim 12. Haftada kalmış ve kalbi durmuş. Uzun bir süre galiba ölü şekilde karnımda kalmış ne ağrı ne sancı ne kanama hiçbir belirti vermedi. Hatta kendimi daha iyi hissediyordum. İlk 3 ay belirtiler daha yoğun olur diye bebek büyüdüğü için kendimi iyi hissettigimi düşündüm. Bebeğime ayrıca fetal dna ve sma testi de yaptirmistik hiçbir sorun yoktu gayet saglikliydi. Doktorumun onerisi ile vajinal yolla ve dil altı hapı ile suni sancı verildi ve ben doğumu 6 saatte gerçekleştirdim. En son anestezi alıp 5 dk bir kontrol süreci gerçekleşti parça ihtimaline karşı. 1 hafta sonra kontrol ve patoloji raporu için gittiğimizde pataloji tanisinda ; İnfekte Desual Doku yazıyordu. Doktorum herhangi birsey yok dedi genetik test ve pıhtılaşma testini vermemizi istedi ilerleyen süreçlerde. Adetlerin düzene girince de tekrar dönersiniz dedi. Acaba aranızda böyle bir patolojik tanı alan oldu mu tam olarak ne ifade ediyor? Birde daha önce böyle birsey başına gelen ve gebe kalmakta zorlanan oldu mu? İlk gebeligimdi ve ben artık herseyden korkar oldum. Bu arada doğum sonrası da herhangi ağrı sızı vs olmadı 2 gün kanamam oldu 3. Gün sütüm geldi bu yaklaşık 1 hafta sürdü. Onun dışında herhangi bir farklılık olmadı.

Başıma gelmedi ama çok üzüldüm. İnşallah yeniden hamile kalır ve sağlıkla doğum yaparsınız

infekte demek enfeksiyon demek değil mi? doktor niye bi şey yok demiş anlamadım. Çok geçmiş olsun Allah daha güzelini nasip etsin

Başınz sağolsun bende mayıs ayında bebeğimin suyu bitmişti 23+4 haftalıktı erken doğum oldu ve sonrasında aynı sizinki gibi anesteziyle parça kalmıştı kürtajla aldılar bebeğin plasentasını patolojiye gönderdiler sonucunda doku zedelenmesi yazıyordu enfeksiyondan dolayı ben daha doktora gidipte sonucu gösteremedim cesaret edemedim daha doğrusu çünkü doktorlar hastanede yatarkende bir açıklama yapmadılar kafam okadar karışıkki benimde ilk gebeliğimdi sizin gibi çok korkuyorum tekrarlarmı diye yine gebelik istiyorum ama korkuyorum napmam gerek bilmiyorum çok büyük çıkmazdayım Allah yardımcımız olsun

Teşekkür ederim, sizinde başınız sağ olsun.. Yani enfeksiyon mu değil mi tam bilmiyorum doktorum önemli birsey yok dedi ama bazı testler yapmamı istedi. Trambofili paneli ve genetik testler yapmamızı söyledi. Bunlar devlette en az 2 dusukte yapılıyormuş, ben şansımı deneyeceğim gidip muayene olup isteyeceğim yapmazlarsa özel bir hastanede yaptıracağım. Biraz maliyetli testlermis öyle dediler. Sizde bir araştırın 2. Gebelik için bekleyin biraz testleri yapın neden olduğunu öğrenip ondan sonra deneyin tekrar tekrar dusuk yapmak istemez kimse çok zor süreçler

Çok geçmiş olsun.tekrar hamile kalmanız bünye meselesi ben ce çünkü ben kürtaj bir sene sonra hamile kaldım ama burda okuyorum veya etraftanda duyuyorum kürtaj hemen sonra hamile kalanlar var kendinizi toparlayın hazır hissettiğiniz zaman doktor kontrollerinde birde kan pıhtılaşma varsa iğne vurdurun hamile kalır kalmaz o çok önemli tekrardan geçmiş olsun

Gerçekten çok haklısınız benimde iki kere düşük oldu devlette oldu ama araştırmadılar üç düşük dediler bende başka bir devlette genetik bölümü randevu aldım ve testlerimi verdim 3 genimde yatkınlık çıktı başka testler de yaptılar onların sonucunu bekliyorum zaten vücudum yıprandı iki düşükle birde üçüncüsü bekliycem tabi Allahın işi önce tetbir bence Rabbim bir daha yaşatmasın ne bana ne başkasına birde benim mol gebelik hastalıklı bu süreçte beni yıprattı ama İnanıyorum Allah nasip eder inşallah sağlıklı bir gebelik sağlıklı bir bebek isteyen herkese içinde benimde Amin

Genetik test devlet 3 düşükten sonra yapıyor maalesef ama bence siz bir hematoloji bölümüne gidin genetik kromozom testi yapmasalarda trombofili testi yapıyorlar , devlette direk gidilmeyebiliyor üst bölüm olduğu için, önce dahiliyeye randevu alın onlar size randevu oluşturmak için alan açarlar

Testleri yaptırıp toparlanmayi bekliyorum. Siz neden 1 yıl gebe kalmadınız araştırıldi mi bu

İnşallah sizde gebe kalır sağlıkla kucağınıza alırsınız. Benim annemde de mol gebelik varmış 2 dusugu olmuş sonra 1 yıl beklemiş ve ben doğmuşum. Benim dusuk sebebim mol gebelik değildi ama patalojide çıkıyor öyle olursa

Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için ben direk kadin doğuma almıştım randevuyu trambofili paneli yaparlar diye ama yapmıyorlar mı onlar bilmiyorum

Inşallah.sagolun duanız ićin evet patolojide.ögrendim.bende yani ultrasondada belli oluyor ama benimkisi belli etmedi

Testleri yaptırıp toparlanmayi bekliyorum. Siz neden 1 yıl gebe kalmadınız araştırıldi mi bu
Yok benim öyle hep bir yıl korunmuyoruz bir yılın sonunda hamile kalıyorum Allah bu sefer.sağliklısıni nasip eder inşallah şimdide mecburen bir yıl korunmak zorundayım.nasip kısmet işte mol gebelik yaşayanlar 1 yıl koruma veriyorlar

Başınız sagolsun. Bende 22 haftalikken gelen sanciyla bebegimi kaybettim. Hemde 2 gün once detaylı ultrason çektirmiş olmama rağmen. Hicbir sorun yok demişlerdi. Yatış yaptığım hastanede de hic açıklama yapmadıklar. Bundan öncesinde de 9 haftalikken bebegimin kalbi durmuştu kurtaj olmuştum. O yüzden bu gebeligimde kan sulandirici iğne ve hap kullaniyordum. Şimdi nereye gitmem gerekiyor nasıl araştırma yapmam gerekiyor hiç bilmiyorum. Yattigim hastanede bana korunun bile demediler. Allah nasip ederde tekrar gebelik olursa süreç nasıl olacak hiç bilmiyorum. Hala lahusayim ve karmakarisigim

Başınız sağ olsun çok üzüldüm, siz ikinci gebelik olmadan genetik testler ve kan pihtilasmasi testleri yaptırmış miydiniz? Bebeğinizin plasentasından parça alıp patolojiye yollanmis miydi?
Birde ilk kürtajdan ne kadar zaman sonra gebe kaldınız tekrar?

Hayır henüz daha cok taze olanlar 1 hafta oldu. Genetik test için ne zaman gitmem gerektiğini falan hiç söylemediler. Zaten ilk kurtajimdan sonra bu gebeligimde kan sulandırici hap ve iğne kullanıyordum. Bebegimden herhangi bisey alıp incelenmedi. Bize denilen tek şey böyle şeylerin herkesin başına geleceği. Kurtajdan 6 ay sonra hamile kaldim

Bana düşükten hemen sonra genetik testler ve trambofili paneli testi yaptirmami söylediler. Biraz maliyetli testler olduğu söylendi ayrıca ve 6 ay beklemem gerektiği söylendi yeni gebelik için. Bebeğimin de patoloji sonucu çıktı birsey yok dediler enfekte desual doku yazıyordu. Size de çok üzüldüm gerçekten pıhtılaşma için önlem de almışsınız neden oldu acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…