Aile Planlaması Kürtaj sonrası yasanan ve yaşanması muhtemel olaylar

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

xsxeker pembe

kzımı sen koru rabbim...
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2007
4.610
35
36
kürtajla son verilen bir hayatın sonrasında yaşananlar

1-kürtaj basit bir işlem olmasına rağmen ardında bıraktığı izler sizi çok fazla etkileyebilir...
2-hastahaneye giderken yaşadığınız karmasık duygular uzun bir süre sizi ikileme düşürecektir son ana dek eğer bu bebeği istemiyorum derseniz derimki iki kez düşünün faydası var
3-karnınız dolu gittiğiniz hastahaneden çok kısa bir süre sonra hem eliniz hemde karnınız boş çıkınca yaşadığınız pişmanlık anlatılamaz
4-dünyadaki hiç birşey onun yokluğu kadar canınızı yakamaz çünkü onun hayatına siz karar vermişsinizdir
5-geceler boyunca rüyalarınızdan hiç çıkmaz hep gözünüzün önündedir ağlamaları hiç dinmez ne kadar olduğu önemsizdir küçük bir bebek yada büyük
6-buna sizi mecbur eden herşeyden nefret edersiniz her ay yeniden gebe kalmayı ümitle beklersiniz ama bu hemen olmayıp zamana ihtiyaç duyabilir
7-eger adetinizi göz yaşalrı eşliğinde karşlarsınız birdaha hamile kalamama korkusu sizi yer bitirir hamile elbisesi satan biyerin önünden geçemezsiniz diğer hamilelere özenirsiniz her hamile kadın gördüğünüzde göz yaşlarınızı tutamazsınız....
8-heleki doğumunun yaklaştığı tarihi heapladıysanız ve yakınlarınızda o tarihlerde doğum yapan bir başka kadın varsa elinizde olmaadan kıskanırsınız
9-hayatınızın daha yolunda gitmesi için belki zamanı olmadığı için belki siz yada eşiniz hazır olmadığı için verdiğiniz bu karar hayatınızı yoluna diil tersine çıkmaza sokar
10-asla bebeğinizden vazgeçmemeniz gerektiğini geçte olsa anlar şartlardan hatta bunu yapan doktordan bile nefret edersiniz
11-unutmayınki bu asla bir doğum kontrol şekli diil ve yapılması gereken en son şeydir

yazdıkların o kadar doğru ki hemen hemen aynı şeyleri yaşadığımı söyleyebilirim

DAHA FAZLASIDA VAR AMA YAPILCAK BİŞİ YOK İNSANLAR ANLASINLAR DİE SADECE YASEMİN YASDIM BUNLARI
BELKİ BİRAZ ANLARLAR BENİ BİZİ BİZİM GİBİLERİ SEN NİÇİN KÜRTAJ OLDUN

benim bebeğimin de kalbi durdu 12 haftalıkken.
önce doğum yaptırıldım suni sancıyla sonrada kalan parçaları kürtajla aldılar..
evet psikolojim kötü ama bunları yaşamamk için sürekli pozitif düşünüyorum.gerçekten de hissetmeyeceğimi ümit ediyorum..

benim bebeğimin de kalbi durdu 12 haftalıkken.
önce doğum yaptırıldım suni sancıyla sonrada kalan parçaları kürtajla aldılar..
evet psikolojim kötü ama bunları yaşamamk için sürekli pozitif düşünüyorum.gerçekten de hissetmeyeceğimi ümit ediyorum..

ben senin gibilerden ziyade benim gibiler için yazdım yada bebeği sağlıklı olupta istemeyen ve kürtajı seçenleri belki biraz geri tutar die yazdım geçmiş olsun bende daha pozitif oldum zamanla daha önce desen bu maddelerin 10 katını daha yazabilirdim emin ol

Kurtaj hic olmadim Rabbime sukur ama adini duymam ble urkmeme korkmama yetiyo.Allahim kimseyi boyle bir duruma dusurmesin :KK43:(

dilerim dünyadaki hiç bir anne bunu yapmaz yada yapmak zorunda bırakılmaz dilerim kürtaj hayati sebepler olmadığı sürece ortada yapılması bir gün yasaklanır bu bir korunma yöntemi diil hem kendinizi hem vücudunuzu boşuna yorup hırpalıyorsunuz hemde daha doğmamış bir isanın yaşam hakkını elinden alıyorsunuz dilerim bu olay bir gün ortadan kalkar ve kimseler benim durumuma düşmez daha önemlisi meleğimin yaşadığı o acıyı hiç yaşamaz çünki eğer doğsaydı tırnağı taşa değse onu tesselli edecek yarasını saracak belkide onunla ağlayacak bi insan annesi olacaktı yanında ama o bu kürtaj denen yöntem dolayısıyla çok büyük bir acıyı yalnız başına yaşamak zorunda kaldı her neyse anlatmakal bitmezz bunlar dilerim rabbin affede ve bir daha aynı cehalete düşürüp şeytana uydurmaz

Rabbine annelik duygusunu bir kere bile olsa tatmak için hergün yalvaran,her ay bir ümitle bekleyenler varken,bile bile kendi istekleri için o meleklerin hayatlarını çalanlara onları öldürenlere yazıklar olsun.........

kizlar ben 2 ay once kurtaj oldum ama isteyerek ya da keyfimden degil.7 haftalikti yilbasinda aniden kanama geldi meger bebegim rahime tutunamamis ölmüs.sonra da aldilar zaten.benimki kücüktü ama onu o kadar benimseyip,sahiplenmistim ki simdi hamile kalmak icin,anne olmak icin dua ediyorum,gecenlerde bir dogum haberi aldim beni ne kadar etkiledi anlatamam.ben ki anne olmayi cok isteyen birisiyim en buyuk hayalim bu.birgun kendi cocugumu koklamak,kucaklamak tek hayalim.kurtajdan 1 hafta sonra dr a kontrole gittim dr um hersey normal tupler,rahim ve yumurtaliklar iyi durumda kurtaji iyi yapmislar dedi tekrar hamile kalman icin bir engel yok dedi ama stres yapma dedi.kurtajdan sonra kanamam da 6 gun sürdü bitti.simdi de 2.adetime 5 gun kaldi mide bulantim var oncekinde de mide bulantisiyla baslamisti insallah hamileyimdir insallah melegim bu sfer tutar ellerimden.dilegim hepimiz icin kizlar Allah bizlere saglikli,sihhatli ve hayirli evlatlar nasip etsin insallah.sevgiler

kizlar ben 2 ay once kurtaj oldum ama isteyerek ya da keyfimden degil.7 haftalikti yilbasinda aniden kanama geldi meger bebegim rahime tutunamamis ölmüs.sonra da aldilar zaten.benimki kücüktü ama onu o kadar benimseyip,sahiplenmistim ki simdi hamile kalmak icin,anne olmak icin dua ediyorum,gecenlerde bir dogum haberi aldim beni ne kadar etkiledi anlatamam.ben ki anne olmayi cok isteyen birisiyim en buyuk hayalim bu.birgun kendi cocugumu koklamak,kucaklamak tek hayalim.kurtajdan 1 hafta sonra dr a kontrole gittim dr um hersey normal tupler,rahim ve yumurtaliklar iyi durumda kurtaji iyi yapmislar dedi tekrar hamile kalman icin bir engel yok dedi ama stres yapma dedi.kurtajdan sonra kanamam da 6 gun sürdü bitti.simdi de 2.adetime 5 gun kaldi mide bulantim var oncekinde de mide bulantisiyla baslamisti insallah hamileyimdir insallah melegim bu sfer tutar ellerimden.dilegim hepimiz icin kizlar Allah bizlere saglikli,sihhatli ve hayirli evlatlar nasip etsin insallah.sevgiler
BEBEĞİÖ İNŞALLAH DEDİĞİN GİBİDİR HAMİŞSİNDİR AMA KÜRTAJDAN SONRA 3AY DİYO DOKTORLAR 3 AY OLMAYABİLİRMİŞ KENDİNİ FAZLA KAPTIRMA BEBEĞİM BENDE KEYFİMDEN OLMADIM EŞİMİN BASKISIYLA OLDUM BUARADA BENİ EN ÇOK YIKAN GEÇEN GÜN KÜRTAJI YAPAN DOKTORLA GÖRÜŞTÜM BANA Bİ YANLIŞ HESAPLAMA YAPTIĞINI VE ÜZGÜN OLDUĞUNU BELİRTTİ BEBEĞİM 5 HAFTALIK DEĞİL 10 HAFTALIKMIŞ YANLIŞLIKLA ALMIŞLAR YANLIŞ BİR HESAPLAMA NEDENİYLEN YANİ YIKILDIM KOCAMAN BEBEĞİMİ ALDILAR

Rabbine annelik duygusunu bir kere bile olsa tatmak için hergün yalvaran,her ay bir ümitle bekleyenler varken,bile bile kendi istekleri için o meleklerin hayatlarını çalanlara onları öldürenlere yazıklar olsun.........

EWET O BEBEKLERKİ SADECE İKİ ŞEYİSTEYEREK GELİYORLAR ŞU DÜNYAYA ANA RAHMİNE DÜŞTÜKLERİ ANDAN İTİBAREN YAŞAM ŞANSI VE SADECE BİRAZ SEWGİ RABBİM ONLARA BU ŞANSI BU SEWGİYİ VERMEYENLERİ DİLERİM AFFEDER

şakarim keşka böle bişi yaşanmasaydı be tatlım.... keşke.. ama bizler keşkelerle değil iştelerle harakat etmeliyiz...allah bi daha yaşatmasın...

şakarim keşka böle bişi yaşanmasaydı be tatlım.... keşke.. ama bizler keşkelerle değil iştelerle harakat etmeliyiz...allah bi daha yaşatmasın...

inşallah itanem inşallah keşke yaşanmasaydı ama yaşandı allah gönlümü biliyo rabbim kimseye bidaha yaşatmasın

yazılanların hepsi doğru,ve hiçkimse,AMA BEN MECBURUM O YÜZDEN PİŞMAN OLMAM demesin..bunun kadar kötü bir olay yok arkadşlar...iki değil milyonlarca kez düşünün,hatta düşünmeyin...

şekerim cnmın içi tebrik ederim çok güzel bi şekilde yansıtmışsın söylemek istediklerini

X