kürtaj sonrası rahimde parça kaldı...

pakoje

Guru
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2011
98
63
arkadaşlar 25 gün önce 2 aylık bebeğimi kaybettim ve doktor kürtaj yaptı. 15 gün sonra gittiğimde içinde ufak bir parça kalmış onu alamam hiç doğum yapmamış bir kadının rahmini bu kadar kazıyamam dedi.düşüreceksin dedi ancak 10 gün daha geçti üzerinde hiç birşey düşürmedim. acaba enfeksiyon olur mu? benim gibi içinde parça kalan ve doktoru almayan arkadaşlar var mı? iyi geceler herkese...

arkadaşlar 25 gün önce 2 aylık bebeğimi kaybettim ve doktor kürtaj yaptı. 15 gün sonra gittiğimde içinde ufak bir parça kalmış onu alamam hiç doğum yapmamış bir kadının rahmini bu kadar kazıyamam dedi.düşüreceksin dedi ancak 10 gün daha geçti üzerinde hiç birşey düşürmedim. acaba enfeksiyon olur mu? benim gibi içinde parça kalan ve doktoru almayan arkadaşlar var mı? iyi geceler herkese...

canim bence doktorunu degistir. omudugum duydugum canli anlatilanlardan bildigim kadariyla isini duzgun yapmis bir doktor zaten iceride parca birakmazmis..

dusureceksin diyip ilac vs hicbirsey vermedi mi? ya da enfeksiyonu engellemek icin ilac vermedi mi?

Canım içeride parça kalması çok tehlikeli
Rahmine yumurtalıklarına felan zarar verebilir
O parça orada çürüyüp enfeksiyon kapmana sebep olabilir
Bence başka doktora gidip muayene ve tedavi ol çok geçmiş olsun
Rabbim bir daha yaşatmasın

ben evli değilim kürtaj konusunda da bilgili değilim fakat arkadaşımın annesi ile bir sohbet esnasında bu konu geçmişti nerdeyse 20 25 yıl önce kürtaj olmuş ve doktor parça unutmuş o yıldan beli onun rahatsızlığını çeker halen birkaç şekilde problem olmuş vücudnda halen de çektiğini söyledi bildiğim bu kadar ama başka doktora gidipte danışmakta yarar var

Parça kalması tabiki sakıncalı benim bir arkadaşımda ilk gebeliğinde kürtaj olmak zorunda kaldı içinde parça kalmış doktor onu tekrar operasyona aldı doktoru doğum yapmamış birinin rahimini kazıyamam falan dememiş bencede başka bir doktora gidin:26:

X